, poniedziałek 1 marca 2021
Gdzie na basen w powiecie cieszyńskim?
A fot: ADodaj do Facebook

Gdzie na basen w powiecie cieszyńskim?

SM
W najbliższą sobotę, 14 czerwca otwarty zostanie basen w Cieszynie. Nieco wcześniej uruchomione zostały miejskiej kąpieliska w Czeskim Cieszynie i Strumieniu. Wraz z początkiem lipca otwarty zostanie Ośrodek Sportów Wodnych w Zebrzydowicach. Poniżej przestawiamy szczegółowe informacje na temat czterech kąpielisk miejskich, które w tym sezonie czynne będą w powiecie cieszyńskim.

CZESKI CIESZYN

Adres: ul. Slezská (ul. Śląska)
www.suzct.cz

Godziny otwarcia:

 • maj - czerwiec:
  - poniedziałek - piątek: od 12.00 do 20.00
  - sobota - niedziela: od 9.30 do 20.00
 • lipiec:
  - poniedziałek - niedziela: od 9.30 do 20.00
 • sierpień:
  - poniedziałek - niedziela: od 9.30 do 19.00

  Basen w Czeskim Cieszynie otwarty został w 24 maja i będzie czynny do 31 sierpnia. Koszt wstępu dla osoby dorosłej wynosi 60 Kč. Dla dzieci i młodzieży poniżej 18 r.ż. bilet kosztuje 30 Kč. Dzieci do 6 r.ż. z basenu korzystać mogą za darmo. Dodatkowo w przypadku basenu w Czeskim Cieszynie obowiązują bilety zniżkowe dla osób, które z kąpieliska korzystają po godz. 17.00 - wtedy koszt pojedynczego biletu wynosi 30 Kč oraz bilet rodzinny (2 dorosłych i 2 dzieci) w cenie 120 Kč. Podobnie jak w latach ubiegłych na terenie kąpieliska można za darmo skorzystać z leżaków, a do tego roku również z dostępu do bezprzewodowego internetu.

  STRUMIEŃ

  ul. Młyńska 14
  www.sport.strumien.pl

  Godziny otwarcia:

 • w czerwcu i wrześniu: od 10.00 do 18.00
 • w lipcu i sierpniu: od 9.00 do 19.00

  Miejskie kąpielisko w Strumieniu zostało otwarte 1 czerwca i będzie czynny do 1 września. Bilet normalny kosztuje 10 zł; ulgowy dla seniorów od 60 lat: 8 zł, ulgowy studencki: 8 zł, a ulgowy szkolny (za okazaniem legitymacji szkolnej): 6 zł. Bilet rodzinny (osoba dorosła + dziecko): 8 zł (dorosły) + 6 zł (za każde dziecko). Bilet wstępu dla grupy zorganizowanej - przedszkola i szkoły (min. 15 osób, opiekun - gratis) - 4 zł za osobę. Bilet dla osoby niepełnosprawnej: 4 zł (opiekun gratis). Wstęp dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, i ponadgimnazialnych (okazaniem legitymacji szkolnej) oraz przedszkolaków z terenu gminy Strumień w każdy wtorek) kosztuje: 1 zł za osobę. Po godzinie 16.00 dorośli za wstęp na strumieński basen zapłacą 7 zł, a pozostałe osoby wymienione w cenniku: 4 zł. Istnieje również możliwość wykupienia karnetu na 10 wejść w cenie: 80 zł (normalny) oraz 50 zł (ulgowy). Bezpłatnie z basenu mogą korzystać dzieci w wieku do 3 r.ż. Szczegółowy cennik dostępny jest tutaj.

  CIESZYN

  Aleja Jana Łyska 23
  www.mosir-cieszyn.pl

  Godziny otwarcia:

 • 14 czerwca - 30 czerwca: od 10.00 do 19.00
 • 1 lipca - 31 lipca: od 9.30 do 19.30
 • 1 sierpnia - 1 września: od 9.30 do 19.00

  Basen w Cieszynie otwarty zostanie 14 czerwca i będzie czynny do 1 września. Bilet normalny kosztuje 6 zł, a ulgowy 5 zł (dla uczniów, studentów, osób niepełnosprawnych, żołnierzy i emerytów). Dodatkowo obowiązuje specjalny bilet ulgowy w cenie 3 zł dla dzieci szkół podstawowych w grupie zorganizowanej z opiekunami, liczącej co najmniej 10 osób. Istnieje również możliwość wykupienia karnetu na 5 wejść w cenie: 25 zł (normalny) oraz 15 zł (ulgowy). Po godz. 15.00 bilety będą tańsze o połowę i kosztować będą odpowiednio: 3 zł i 2 zł. Dzieci w wieku do lat 6 wstęp wolny.

  ZEBRZYDOWICE

  1 lipca ruszy sezon na Ośrodku Sportów Wodnych. Podczas dwóch wakacyjnych miesięcy tradycyjnie korzystać będzie można z basenów na stawie Młyńszczok oraz wypożyczalni sprzętu wodnego w Zebrzydowicach i na przystani w Kończycach Małych. Wstęp na baseny w Zebrzydowicach jest bezpłatny.

  Godziny otwarcia:

 • w lipcu i sierpniu:
  - poniedziałek - piątek: od 12.00 do 18.00
  - sobota - niedziela: od 12.00 do 20.00
 • Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Taki basen to mam gdzies tak i jak wieksza liczba Cieszyniaków. Ktoś kto decydował o głebokości basenu coś miał nie tak z głową.
  Basen jest za płytki dla trochę pływajacych. Za głeboki i niedostepny dla osób z jakąkolwiek niepełnosprawnośćią. Nie ma specjalnych podnośników, ma za duże drabinki, osoba naprawde niepełnosprawna nie wejdzie po nich. Obciach panowie obciach uczcie sie od naszych sasiadów w Czeskim Cieszynie. szkoda nawetmojego pisania. Byłam tam raz i wiecej nie pójdę . wstyd POLSKI CIESZYNIE WIELKI WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Proszę nie lamentować. W Przemyślu nie możemy się doczekać jakiegokolwiek odkrytego obiektu. Zagłosowano na prezydenta, który obiecywał odkryty basen, a wybudował "wodny plac zabaw". Przemyślacy muszą jeździć do małych miejscowości: Ustrzyki, Jarosław, Śvidnik na Słowacji, Boguchwała. To dopiero jest żenada!

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama