, wtorek 23 lipca 2024
Sport na weekend: Šlapej, nebo zemři czyli Jedź albo zgiń
Šlapej, nebo zemři - Jedź Albo Zgiń to szalone zawody oryginalnych wózków zasilanych siłą mięśni.  fot: www.slapejnebozemri.czDodaj do Facebook

Sport na weekend: Šlapej, nebo zemři czyli Jedź albo zgiń

SM
Wiele atrakcji rekreacyjno-sportowych zostało zaplanowanych na najbliższy weekend. Niemal każda gmina przygotowała dla swoich mieszkańców propozycję jak aktywnie spędzić czas wolny. Jedną z ciekawszych inicjatyw zbliżającego się weekendu będzie niewątpliwie wyścig "Šlapej, nebo zemři - Jedź albo zgiń" czyli szalone zawody oryginalnych wózków zasilanych siłą mięśni.

6 czerwca

Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych

Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start" zaprasza na XXXXI Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych, które odbędą się w dniach od 6 do 8 czerwca w sali gimnastycznej Ośrodka Sportowego PZSN "Start" przy ul. Olimpijskiej 1 w Wiśle. Wstęp wolny. Zapraszamy do kibicowania!

Uliczne Granie - Cieszyn 2014

Uczniowie cieszyńskich szkół średnich, Kobieca Reprezentacja Polski Bezdomnych w Piłce Nożnej, nauczyciele, policjanci, strażacy, bezdomni z katowickiego Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego, wolontariusze oraz mieszkańcy Cieszyna od piątku do niedzieli rywalizować będą w ramach drugiej edycji turnieju "Uliczne Granie - Cieszyn 2014". Impreza organizowana przez Stowarzyszenie "GramOLajf" rozpocznie się w piątek, 6 czerwca turniejem szkół ponadgimnazjalnych. Drugiego dnia odbędzie się turniej Grup Społecznych. Trzydniową imprezę zakończy Uliczny Mundial, który odbędzie się w niedzielę, 8 czerwca. Szczegółowe informacje na temat turnieju można znaleźć tutaj.

Nocny Turniej Szachowy

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu, Urząd Miejski w Strumieniu oraz LKS "Wisła" Strumień zapraszają na VI Otwarty Nocny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Strumienia, który odbędzie się w nocy z piątku na sobotę, z 6 na 7 czerwca w Miejskim Centrum Kultury i Rekreacji w Strumieniu (ul. Młyńska 14). Początek o godz. 20.00. Koniec w sobotę o godz. 9.00. Turniej będzie się składał z dwóch części. W części I gra rozegrana zostanie w systemie szwajcarskim (30 minut dla zawodnika). W części II wystąpią zawodnicy reprezentujący miasta: Petřvald i Strumień wytypowani zgodnie z obowiązującym regulaminem II części Turnieju.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Część I:
godz. 18.00-20.00 - potwierdzenie udziału w Turnieju na liście w sali gry,
godz. 20.00 - odprawa techniczna, uroczyste otwarcie,
godz. 20.30 - I runda,
godz. 21.35 - II runda,
godz. 22.40 - III runda,
godz. 23.45 - IV runda,
godz. 00.50 - V runda,
godz. 01.50 - przerwa ( kawa, herbata, napoje chłodzące, słodycze, pączki, kanapki),
godz. 02.05 - VI runda,
godz. 03.10 - VII runda,
godz. 04.15 - VIII runda,
godz. 05.20 - IX runda,
godz. 06.25 - X runda,
godz. 07.30 - XI runda,
godz. 08.30 - przerwa (gorący posiłek).

Część II:
godz. 09:00 - mecz finałowy,
godz. 09.30 - uroczyste zakończenie Turnieju, rozdanie nagród.

7 czerwca

Šlapej, nebo zemři - Jedź albo zgiń

Šlapej, nebo zemři - Jedź albo zgiń to szalone zawody oryginalnych wózków zasilanych siłą mięśni. Tegoroczna edycja będzie niewątpliwie najciekawsza, bo całość rozegra się w Parku Sikory - popularnym miejscu rekreacyjno-wypoczynkowym cieszyniaków. - Wierzymy, że wieczorny koncert podsumowujący zabawę i szeroka promocja wydarzenia przyciągnie rzeszę kibiców, a cenne nagrody będą magnesem dla załóg, które mamy nadzieję równie licznie stawią się na starcie i spowodują, że walka na trasie będzie na prawdę zacięta - mówi Bartosz Szyszkowski. Udział w imprezie jest bezpłatny. Ekipy mogą liczyć od 1-3 osób. Pojazd należy wykonać we własnym zakresie, pamiętając, że o wygranej decydują: oryginalność pojazdu i charakteryzacja ekipy (ocenia publiczność), wynik z zadań którym będą musiały drużyny podołać oraz czas wyścigu. Tegoroczna - 3. edycja wyścigu odbędzie się w sobotę, 7 czerwca o godz. 15.00. Szczegóły na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.slapejnebozemri.cz oraz na profilu w portalu społecznościowym Facebook.com.

Parkrun Cieszyn

W najbliższą sobotę 7 czerwca o godz. 9.00 wzdłuż alejek Sport Parku, po raz kolejny pobiegną uczestnicy parkrun Cieszyn czyli biegu z pomiarem czasu. Aby rozpocząć przygodę z bieganiem w ramach parkrun należy dokonać bezpłatnej rejestracji, wydrukować nadany kod i przynieść go ze sobą na bieg. Dzięki rejestracji możliwe jest stałe monitorowanie swojej formy oraz postępów. Wyniki uzyskane w ramach każdego z biegów dostępne są w ramach tworzonego dla każdego uczestnika indywidualnego profilu.

Cieszyńska trasa parkrun zlokalizowana jest SportParku po polskiej i czeskiej stronie granicy. Start umiejscowiony jest przy bramie na stadion miejski w Cieszynie, skąd uczestnicy pobiegną aleją Łyska w stronę mostu sportowego, przez który wbiegną do Czeskiego Cieszyna, dalej w prawo po łuku i wzdłuż rzeki Olzy biegną w kierunku Mostu Wolności. Przed Mostem Wolności biegacze nawrócą i pobiegną z powrotem wzdłuż rzeki Olzy aż do Parku Sikory, dalej ścieżką wokół Parku Sikory (wewnątrz parku), mijając restaurację "Sikorak" przy wyjściu i ponownie wbiegną na most sportowy w stronę Polski. Za mostem uczestnicy skręcą w prawo po łuku do ścieżki wzdłuż rzeki Olzy w stronę boiska "Pod Wałką". Za boiskiem w lewo, ścieżką wokół miejsca piknikowego, a następnie powrót tą samą trasą w kierunku mostu sportowego, dalej aleją Łyska, aż do mety, która podobnie jak start zlokalizowana będzie przy boisku miejskim.


View Cieszyn parkrun in a larger map

Sportowe atrakcje w ramach 47. Dni Skoczowa

Od czwartku do niedzieli w Skoczowie trwać będą 47. Dni Skoczowa. Oprócz bogatego programu artystycznego organizatorzy zadbali również o atrakcje sportowe. I tak w piątek, 6 czerwca w ramach Pleneru edukacyjnego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odbędzie się III turniej sportowo-rekreacyjny "Skocz do Skoczowa" o puchar burmistrza miasta, bieg po zdrowie - konkurencje tematyczne i zręcznościowe (godz. 15.00) oraz pokaz sztuk walki kung-fu i ju-jitsu w wykonaniu mistrzów Polski, Europy i świata (godz. 17.15). Dodatkowo w sobotę, 7 czerwca od godz. 9.00 odbędzie się jubileuszowa - 15. edycja Mistrzostw w Rzucie Beretem, a następnie Otwarty Turniej Bowlingowy o Puchar Dyrektora SOSIRu (Kryta Pływalnia "Delfin", godz. 10.00) oraz "Najszybszy zjazd rurą na czas" (Kryta Pływalnia "Delfin", godz. 15.00). Ostatniego dnia miejskiej imprezy w Skoczowie odbędą się: Turniej tenisa stołowego dzieci i młodzieży o "Puchar Burmistrza Skoczowa” (SP nr 1, godz. 9.00) oraz Miejsko-Gminny Turniej Piłkarski Trampkarzy "Tryton Cup 2014" (Stadion Miejski "Beskid" im. Rudolfa Kukucza, godz. 10.00). Szczegółowe informacje na temat wydarzeń sportowych towarzyszących 47. Dniom Skoczowa można znaleźć tutaj.

Bike Maraton zaprasza do Wisły

Już w najbliższą sobotę, 7 czerwca, Bike Maraton wjeżdża w Beskidy by zatrzymać się u źródeł największej polskiej rzeki. To właśni Wisła będzie areną zmagań podczas IV edycji najpopularniejszej serii maratonów MTB w Polsce. W samym centrum powstanie miasteczko sportowe Bike Maraton skąd uczestnicy wyścigu wyruszą na trzy specjalnie wytyczone, oznakowane i zabezpieczone trasy w Beskidu Śląskiego.

A podczas tej edycji do wyboru będą następujące trasy:

 • Dystans MINI - liczący 22 km, to propozycja dla wszystkich którzy mają rower, kask i odrobinę kondycji. Trasa wymagająca ale bez większych trudności technicznych.
 • Dystans MEGA - podczas edycji w Wiśle to tylko 41 km ale bardzo wymagających kondycyjnie i technicznie. Jeden z najtrudniejszych wyścigów w polskim MTB 2014.
 • Dystans GIGA - królewska trasa, licząca zaledwie 61 km, przeznaczona dla prawdziwych twardzieli.

  Po starcie głównych dystansów jak zawsze miasteczko Bike Maraton opanują najmłodsi adepcie kolarstwa górskiego startujący w Dziecięcym Bike Maratonie. Prócz wyścigów dla dzieci w miasteczku Bike Maraton na Pl. B. Hoffa w Wiśle będzie można poznać gamę pojazdów 4x4 marki SsangYong, przetestować najnowszą kolekcję rowerów marki SCOTT, posilić się izotonikiem SQUEEZY, zapoznać się ofertą badań dla sportowców w centrum DIAGNOSTIX. Gdy już wszyscy uczestnicy znajdą się na mecie rozpoczną się dekoracje zwycięzców oraz Tombola czyli losowanie nagród wśród wszystkich uczestników. Więcej informacji o IV edycji Bike Maraton w Wiśle w dniu 7 czerwca można znaleźć na stronie www.bikemaraton.com oraz na profilu w portalu społecznościowym Facebook.com.

  Turniej sołecki w Kończycach Wielkich

  Stowarzyszenie "Texas Hażlach" zaprasza na turniej sołecki, który odbędzie się w sobotę, 7 czerwca o godz. 15.00 na boisku LKS "Błyskawica" w Kończycach Wielkich. W programie rywalizacja sołecka, konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, symultana szachowa, występ zespołu "Świetliki" z Zamarsk, zlot motocyklowy, muzyka do tańca oraz wiele innych atrakcji.

  KS Wisła Ustronianka - TS Górnik Pszów

  KS "Wisła Ustronianka" w Wiśle zaprasza na XXIX kolejka rozgrywek grupy drugiej IV ligi śląskiej, podczas której na boisku w Ośrodku "Jonidło" w Wiśle (ul. Wyzwolenia 67) drużyna KS Wisła Ustronianka zmierzy się z zespołem TS Górnik Pszów. Początek spotkanie godz. 17.00.

  Nordic Walking w Chybiu

  W sobotę, 7 czerwca na boisku za urzędem gminu Chybie, o godz. 10.00 odbędzie się inauguracyjne otwarcie tras Nordic Walking. Marsze przebiegać będą trzema trasami:

 • Trasa zielona - łatwa, niewymagająca dużego wysiłku. Czas przejścia około 1 godziny. Rozpoczyna się i kończy na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Chybiu. Większość trasy prowadzi drogą asfaltową przez sołectwo Frelichów. Częściowo pokrywa się z szlakiem myślistwa oraz dwoma pozostałymi trasami: czerwoną i czarną. Po drodze można zobaczyć liczne stada saren oraz dzikie ptactwo.
 • Trasa czerwona - trudniejsza. Czas przejścia około 2,5 godziny. Biegnie głównie drogą asfaltową, tylko na krótkim odcinku wąską, trawiastą ścieżką wzdłuż linii kolejowej. Rozpoczyna się i kończy na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Chybiu. Po drodze mijamy liczne kapliczki przydrożne i krzyże pokutne tworzące inspirujący szlak kapliczek chybskich liczący blisko 100 punktów kultu religijnego rozmieszczonych zarówno w miejscach publicznych jak i nieznanych zacisznych zakątkach gminy. W połowie trasy można zobaczyć Izbę Edukacji Przyrodniczej "Kadłubek" lub odpocząć podziwiając uroki Jeziora Goczałkowickiego.
 • Trasa czarna - najtrudniejsza. Czas przejścia 3,5 godziny. Trasa jest najdłuższa i interesująca z rozciągającym się nad horyzontem widokiem na Beskidy. Rozpoczyna się i kończy na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Chybiu. Prowadzi obok Mamicówki wybudowanej przez szlachcica Antoniego Daszkiewicza-Czajkowskiego w roku 1927. Nieopodal można również zobaczyć Polską Akademię Nauk – Zakład Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej w Gołyszu. Trasa częściowo pokrywa się z Wiślańska Trasą Rowerową biegnącą przez gminę.

  Na uczestników oprócz aktywnej zabawy czeka wiele atrakcji w tym balon żaba, animator, który w przebraniu maskotki Żaby będzie promował LGR, poczęstunek (woda, kawa, herbata, ciepły posiłek), instruktor, który przeprowadzi rozgrzewkę, przeprowadzi naukę "chodzenia z kijami" oraz doradzi jak dobrać kije Nordic Walking. Na pierwszych 50 osób, które zapiszą się na listę startową czekają pamiątkowe koszulki. Będzie istniała również możliwość wypożyczenia nieodpłatnie kijów (50 kompletów).

  XV Rowerowy Rajd Rodzinny

  W sobotę, 7 czerwca PTTK Wisła oraz urząd miasta Wisła zapraszają na XV Rowerowy Rajd Rodzinny. Start o godz. 10.00 spod siedziby wiślańskiego oddziału PTTK przy ul. Lipowej 4a. Meta rajdu będzie zlokalizowana przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jaworniku przy ul. Jodłowej 8a. Wpisowe 10 zł.

  8 czerwca

  Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej w Istebnej

  W niedzielę, 8 czerwca od godz. 17.00 na boisku przy gimnazjum w Istebnej odbędzie się ogólnopolska inicjatywa społeczna o charakterze sportowym "Razem Wygrywamy z Rakiem Piersi", która ma na celu zachęcać kobiety do wykonywania badań pozwalających na wczesne wykrycie nowotworu piersi. W akcję włączyła się Akademia Piłki Nożnej z Istebnej, której zawodnicy rozegrają 3 mecze:
  - o godz. 17.00 - chłopcy z rocznika 2002/2003 rozegrają spotkanie z żeńską drużyną piłki nożnej z Istebnej,
  - o godz. 18.00 chłopcy z rocznika 2004/2005/2006 rozegrają mecz z żeńską drużyną składającą się z matek wszystkich zawodników Akademii,
  - o godz. 19.00 ponownie chłopcy z rocznika 2002/2003 rozegrają mecz ze wszystkimi ojcami zawodników z Akademii.

  "Jedź z głową"

  Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej zaprasza do amfiteatru pod Skocznią na imprezę sportowo-dydaktyczną i zdawanie karty rowerowej pod nazwą "Jedź z głową". Początek imprezy godz. 14.30.
  W programie:
  - egzaminy na kartę rowerową;
  - konkurs wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego;
  - pokazy sprzętu policyjnego ;
  - rowerowy tor przeszkód - konkurs sprawnościowy na profesjonalnym torze przeszkód;
  - symulator zderzeń /profesjonalne urządzenie pokazujące skutki wypadków drogowych/;
  - symulator „dachowania” pojazdów w czasie wypadków drogowych;
  - samochód wyposażony w specjalne rolki umożliwiające naukę jazdy w poślizgach kontrolowanych;
  - stanowisko z urządzeniami do badań psychotechnicznych;
  - alkogogle.

  XXIII Turniej Piłki Nożnej Żaków

  TS Piast Cieszyn zaprasza na XXIII Turniej Piłki Nożnej Żaków (rocznik 2004 i młodsi) z okazji Dnia Dziecka. Turniej odbędzie się w niedzielę, 8 czerwca o godz. 9.00 na stadionie "Pod Wałką" w Cieszynie. W zawodach wezmą udział drużyny: TS Piast Cieszyn, LKS, Drzewiarz Jasienica, KP Lukam Skoczów, KS Kuźnia Ustroń, BTS Rekord Bielsko-Biała, Szombierki Bytom, ATM Żywiec.

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama