, piątek 16 kwietnia 2021
Uliczne granie: Twarda gra, gra o życie
Pierwsza edycja turniej u byłaokazją nie tylko do świetnej zabawy, ale przede wszystkim do tego, by pokazać, że różne grupy społeczne potrafią wspólnie zrobić coś dobrego, coś, co daje poczucie spełnienia i rokuje dalszą pozytywną współpracą. fot: Paulina OgłódekDodaj do Facebook

Uliczne granie: Twarda gra, gra o życie

SM
Uczniowie cieszyńskich szkół średnich, Kobieca Reprezentacja Polski Bezdomnych w Piłce Nożnej, nauczyciele, policjanci, strażacy, bezdomni z katowickiego Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego, wolontariusze oraz mieszkańcy Cieszyna, już w wkrótce zmierzą się w drugiej edycji turnieju "Uliczne Granie - Cieszyn 2014".

Jaka będzie tegoroczna edycja turnieju piłki nożnej ulicznej? Jak wyjaśnia Wojciech Piszczek, prezes Stowarzyszenia GramOLajf, organizatorzy chcieliby aby była podobna do poprzedniej. - Mimo, iż mamy nieco mniejszy budżet niż dwa lata temu to na pewno będzie to impreza z podobną siłą i zaangażowaniem z naszej strony - wyjaśnia Piszczek, który zaznacza, że wymiar sportowy sportowy imprezy jest tak naprawdę dodatkiem do tego o co naprawdę chodzi w imprezie. - Jest to impreza sportowa, ale przede wszystkim akcja profilaktyczna. Chcemy aby sport stał się motywacją do działania, motywacją do podejmowania walki w samym sobie , w końcu motywacją do zmiany swojego życia - wyjaśnia Robert Walasek, odpowiedzialny za sztab 44 wolontariuszy, którzy wraz z 12 organizatorami przygotowują całe zaplecze organizacyjne ulicznego turnieju.

Impreza organizowana przez Stowarzyszenie "GramOLajf" rozpocznie się w piątek, 6 czerwca turniejem szkół ponadgimnazjalnych. - Podobnie jak w poprzedniej edycji w turnieju nie będzie prowadzona klasyfikacja. Tu wszyscy wygrywają, bo liczy się uczestnictwo i podjęcie aktywności sportowej, a nie tylko same umiejętności - przekonują organizatorzy. Piątkowy turniej ruszy o godz. 9.00 na cieszyńskim rynku. Widowisko zakończy się konkursem rzutów karnych, zaplanowanym na godz. 13.15. Drugiego dnia odbędzie się turniej Grup Społecznych podczas którego na boisku spotkają się: Kobieca Reprezentacja Polski Bezdomnych w Piłce Nożnej, nauczyciele, policjanci, strażacy, bezdomni z katowickiego Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego, wolontariusze oraz mieszkańcy Cieszyna. Turniej Grup Społecznych odbędzie się w godz. od 9.00 do 18.00. Trzydniową imprezę zakończy Uliczny Mundial, który odbędzie się w niedzielę, 8 czerwca. W tym dniu 16 drużynom zostanie rozlosowane państwo, biorące udział w brazylijski Mundialu. - Zapraszamy całe drużyny (maksymalnie 8 osób) do zgłaszania udziału w tym turnieju na maila: biuro@gramolajf.pl z tematem wiadomości "Uliczny Mundial - Cieszyn 2014" - zachęcają organizatorzy, zaznaczając, że o udziale w zawodach decydować będzie kolejność zgłoszeń. Mundial na rynku w Cieszynie rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 18.00. - Piłka nożna uliczna jest bardzo widowiskową odmianą piłki nożnej zarówno dla widzów, jak i zawodników. Samo boisko ma wymiary 16 metrów (szerokość) na 22 metry (długość), a bramki wysokie na 130 cm i długie na 4 metry - co sprzyja temu, że pada bardzo dużo bramek. NA boisku nie ma w niej miejsca na podesty, wykładziny, materace, piasek. Gramy na rynku. To jest twarda gra, gra o życie - tak naprawdę - opisuje Wojciech Piszczek i zachęca wszystkich do kibicowania.

Dodatkowymi atrakcjami drugiej edycji Ulicznego Grania będzie koncert zespołu "8 lat w Tybecie" - zwycięzcy pierwszej edycji konkursu Pojedynek Rocka, który podczas występu w Cieszynie nagrywać będzie teledysk do singla "Ten czas". Związany ze Śląskiem Cieszyńskim zespól wystąpi w sobotę o godz. 18.30. Tego samego dnia pokaz freestyle'owy z wykorzystaniem popularnej "zośki" wykona Kuba Worek. W przerwie niedzielnego turnieju (ok. godz. 15.30) swoje umiejętności zaprezentuje natomiast Krzysztof Golonka - Mistrz Świata Trików Piłkarskich 2011/2012 oraz finalista programy Mam Talent. Po pokazie odbędą się krótkie warsztaty, na które Golonka zaprosi publiczność turnieju.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama