, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Rekordowy Cross Bike w Dzięgielowie
Na starcie szóstej edycji wyścigu Cross Bike 2013 w Dzięgielowie stanęło 250 zawodników. fot: Erwin FoberDodaj do Facebook

Rekordowy Cross Bike w Dzięgielowie

JM
Rekordowy Cross Bike w Dzięgielowie

Do tego, że rower to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu przekonywali biorący udział w imprezie.fot. Ryszard Fober

Ponad 250 uczestników stanęło na starcie szóstej edycji wyścigu Cross Bike 2013 w Dzięgielowie. To rekord w historii imprezy!

Impreza w Dzięgielowie, w której biorą zarówno amatorzy jak i zawodowcy, wpisała się już na stałe w kalendarz zawodów MTB w naszym regionie. Do rywalizacji stanęły przedszkolaki, dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjaliści, którzy mieli do pokonania dystanse od 50 m do 2,1 km. Dla starszych, a także dorosłych przygotowano trasy o długości 15 km (dystans mini) i 45 km (dystans mega).

Jak podkreślają organizatorzy, tegoroczna trasa wyścigu głównego została znacznie zmieniona w porównaniu do tej z lat ubiegłych. - Częściowo przebiegała szlakiem spacerowym gminy "Jasieniowa", a słynny Mołczyn zawodnicy zdobywali od strony Zimnych Wód, a zjeżdżali z niego odcinkiem, którym wcześniej pod Mołczyn podjeżdżali - tłumaczy Przemysław Sikora, pomysłodawca imprezy, który podkreśla, że zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z wszystkim tym, co w MTB najlepsze, czyli asfaltem, trawą, szutrem, kamieniami, korzeniami i błotem. - Bardzo fajna, urozmaicona trasa. O niebo lepsza od tej z ubiegłego roku. Wszystkiego było po trochu - oceniali biorący udział w imprezie.

Na starcie szóstej edycji wyścigu Cross Bike 2013 w Dzięgielowie stanęło 250 zawodników. To rekord w historii imprezy. Prawie połowę z nich stanowiły dzieci, których z każdym rokiem jest coraz więcej. - W dobie komputerów jest to cenne do podkreślenia, bo to, że kultura fizyczna rozwija się wśród najmłodszych daje nadzieje na przyszłość, że coś z tego zostanie, kiedy będą już dorośli - podkreślał Tadeusz Sztefka, prezes Towarzystwa Miłośników Dzięgielowa.

Do tego, że rower to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu przekonywali biorący udział w imprezie. - Urodziłem się z rowerem - śmiał się Paweł Pawlus z Żywca. - Wszystko zaczęło się od jeżdżenia wokół domu, później po szosie, co wydawało się nudne, a potem w jazdę po górach - opowiada i dodaje, że na co dzień zajmuje się... naprawą rowerów. - Trzeba mieć silne nogi i być zwinnym. Ważny jest też regularny trening - podkreślał Krzysztof Kilian z Cieszyna. - Jazda na rowerze to okazja do różnych przemyśleń, a także możliwość zobaczenia ciekawych miejsc - dodała Katarzyna Klimsza z Cieszyna.

Szczegółowe wynik Cross Bike 2013 można znaleźć tutaj.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A propos ostatniej wypowiedzi do tych przemyśleń potrzebny jest jeszcze mózg.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama