, piątek 26 kwietnia 2024
Tempo w końcu zwycięskie.  Zobacz wyniki i komentarze kolejki
LKS 99 Pruchna - TS Koszarawa Żywiec - 0:2. fot. Piotr Sztefek fot: Piotr Sztefek

PIOTR SZTEFEK

LKS Wisła Strumień - LKS Błyskawica Kończyce Wlk - 2:2. fot. Piotr Sztefek

Pierwsza wygrana Tempa Puńców w sezonie, wygrana Beskidu Skoczów w Chybiu i pierwsza porażka lidera a-klasy Strażaka Pielgrzymowice to najważniejsze wydarzenia minionego weekendu.

Do słabszych wyników przyzwyczajają nas powoli piłkarze Wisły Ustronianki, którym nie powiódł się wyjazd do Mikołowa. Miejscowa Unia pokonała naszego czwartoligowca 4:1. Wiślanie w sześciu potyczkach odnieśli jedna zwycięstwo, trzy razy remisowali i dwukrotnie schodzili pokonani.

Beskid trzeci. Tempo w końcu zwycięskie

W lidze okręgowej trwa zwycięski marsz Beskid Skoczów. Po wygranej w Chybiu 3:1 podopieczni Marcina Michalika awansowali na trzecie miejsce w lidze. Pierwszą victorię w sezonie odniosło Tempo Puńców. Zwycięstwo 5:3 z LKS Bestwina z pewnością poprawi nastroje kibiców i działaczy z Puńcowa szczególnie, że trzy punkty pozwoliły na ucieczkę ze strefy spadkowej.

Reszta reprezentantów naszego regionu swoje potyczki przegrało. Kuźnia Ustroń, która w zeszłym sezonie „biła się” o awans zawodzi. Tym razem przegrała u siebie z Zaporą Porąbka.
-  Pozwoliliśmy gościom realizować ich ulubiona taktykę: bronienie się i kontrataki – mówił po zakończonym meczu szkoleniowiec Kuźni Mateusz Żebrowski. - Pierwsze bramka już w 5 minucie ustawiła ewidentnie spotkanie. Mieliśmy kilka bardzo dobrych okazji na wyrównanie i wyjście na prowadzenie, lecz piłka nie wpadła do siatki – podkreślił.

Padła twierdza w Pruchnej

Słaby występ zanotował Morcinek Kaczyce, który nie wykorzystał atutu własnego boiska i gry w przewadze od 70 minuty. Trzy bramki, które padły w drugiej połowie dały wygraną przyjezdnym z Dankowic.

Niepokonana od blisko 2 lat na własnym obiekcie Pruchna (ostatnia porażka 29 X 2011, 1:2 z Kuźnią Ustroń) musiała uznać wyższość Koszarawy Żywiec, która wygrała 2:0. Marcin Bednarek, trener pruchnian podkreśla, że dyspozycja dnia zadecydowała o porażce: - Zagraliśmy w sumie najsłabszy mecz jak dotąd w lidze okręgowej. Po stracie bramki byliśmy zdeterminowani, aby zmienić wynik, mieliśmy swoje okazje, zresztą tak jak w pierwszej połowie. Potem przyszedł błąd i przegraliśmy 2:0 - komentuje szkoleniowiec. W tabeli Pruchna na 7 miejscu. Na 9 Morcinek Kaczyce, na 10 Cukrownik Chybie, na 11 ustrońska Kuźnia i na 13 Tempo Puńców.

A-Klasa: Wracają Piast i Drogomyśl

W A-klasie powoli na właściwy tor wracają zespoły typowane do awansu – Błyskawica Drogomyśl i Piast Cieszyn. Ten pierwszy rozgromił Olzę Pogwizdów 6:0. Cieszynianie zgarnęli bardzo cenny komplet punktów wygrywając z liderem Strażakiem w Pielgrzymowicach 3:2.

Remisem 2:2 zakończyła się ważna pod względem układu tabeli potyczka Wisły Strumień z Błyskawicą Kończyce Wielkie.
- Gdy chce się bić o awans, to u siebie powinniśmy wygrywać, szczególnie z zespołami z górnej części tabeli – podkreślał szkoleniowiec Wisły Cezary Kałużny. - Dziś zawiodła skuteczność. Mając tyle okazji pod bramką przeciwnika, powinniśmy zdobywać dwa razy więcej goli – mówił szkoleniowiec. - Wynik mnie bardzo satysfakcjonuje – mówił z kolei jego vis a vis, Dariusz Kłoda. - Remis z zespołem naszpikowanym piłkarzami mającymi występy w trzeciej lidze jest wynikiem dobrym – podsumował krótko.

W pozostałych spotkaniach Victoria Hażlach pokonała Beskid Brenną 2:1. Spójnia Zebrzydowice przegrała w Pogórzu 1:0, a Trójwieś Istebna skromnie zwyciężyła z Kończycami Małymi 1:0. W tabeli prowadzi Strażak Pielgrzymowice i Błyskawica Drogomyśl z 13 punktami. Na trzecim miejscu Zebrzydowice z 11 oczkami.

Liga okręgowa VI kolejka: 07-09.09.2013

RKS Cukrownik Chybie - KP Beskid Skoczów - 1:3
GKS Morcinek Kaczyce - LKS Pasjonat Dankowice - 0:3
LKS 99 Pruchna - TS Koszarawa Żywiec - 0:2
LKS Tempo Puńców - LKS Bestwina - 5:3
KS Kuźnia Ustroń - LKS Zapora Porąbka - 0:2
LKS Wilamowiczanka Wilamowice - MRKS Czechowice-Dziedzice - 0:1
LKS Skałka Żabnica - KS Soła Kobiernice - 2:1