, piątek 21 czerwca 2024
Piast Cieszyn przygotowuje się do sezonu
Wczoraj odbył się jeden ze sparingów. W zakończonym spotkaniu, Piast Cieszyn przegrał z Podbeskidziem U18. 0:4. I choć waleczni, szkoda kilku nie wykorzystanych sytuacji, które mogły wpłynąć wynik meczu. fot: AKDodaj do Facebook

Piast Cieszyn przygotowuje się do sezonu

AGNIESZKA KACZMARCZYK
Piast Cieszyn przygotowuje się do sezonu

Wczoraj odbył się jeden ze sparingów. fot. AK


Piast Cieszyn przygotowuje się do sezonu

Piast Cieszyn przegrał z Podbeskidziem U18. 0:4. fot. AK


Piast Cieszyn przygotowuje się do sezonu

Choć waleczni, nie wykorzystali kilku sytuacji. fot. AK


Piast Cieszyn przygotowuje się do sezonu

W klubie młodzież może spędzać aktywnie swój wolny czas. fot. AK


Piast Cieszyn przygotowuje się do sezonu

Pierwszym rywalem w meczu o punkty będzie LKS Pogórze. fot. AK

- Nie ukrywam, że już najwyższy czas, żeby awansować do ligi okręgowej. Postanowiliśmy, że albo gramy o awans, albo dajmy sobie z tym spokój - przyznaje Michał Kurzeja, trener Piasta Cieszyn, który w krótkiej rozmowie opowiada nam o przygotowaniach do nowego sezonu.

Jak wygląda przygotowanie przed sezonem?
- Treningi rozpoczęliśmy w zeszłym tygodniu. Trenujemy 3 razy w tygodniu. W każdą sobotę gramy sparingi. W przyszłą środę zmierzymy się z Kuźnią Ustroń, a w ostatnim sparingu, 3 sierpnia, z Beskidem Skoczów.

Z kim drużyna zagra pierwszy mecz o punkty?
- Naszym rywalem będzie drużyna LKS Pogórze. Nie ukrywam, że liczymy na 3 punkty. Gramy u siebie i mam nadzieję, że odniesiemy zwycięstwo.

Czy jakieś zmiany nastąpiły w drużynie w ostatnim czasie?
- Przyszło do nas wielu nowych zawodników. M.in. dwóch chłopaków z Karwiny, którzy trenują od wielu lat i mają pojęcie o piłce nożnej. W tym sezonie doszedł do nas również Marcel Adamek i Mateusz Żebrowski, który już niedługo rozpocznie z nami treningi. Mam nadzieję, że pomogą nam w osiągnięciu celu.

Jaki jest cel drużyny?
- Przede wszystkim awans do ligi okręgowej. Już najwyższy czas. Po drugie chodzi o kwestię zgrania się drużyny, w jak najkrótszym czasie. Mamy dość dużą kadrę i nowych zawodników, dlatego to będzie teraz najważniejsze. Jest też kilku piłkarzy, m.in. Tomasz Szyper, którzy jeszcze leczą kontuzje. W perspektywie tego roku, liczymy, że i ci zawodnicy do nas dołączą, bo aby walczyć o awans, musimy mieć kadrę. Nie może być takiej sytuacji, jak w zeszłym roku, gdy na mecz jechało 11 zawodników.

Jaki jest największy problem, z którym boryka się Klub?
- Główny problem w Cieszynie polegał na tym, że wielu zawodników odchodziło z drużyny. Na pewno jest to związane z kwestią finansową i jest to dla mnie zrozumiałe. Teraz problemy wciąż są, ale mamy więcej możliwości. Ważne, żeby nasi zawodnicy byli choćby w małym stopniu opłacani za mecze, dojazdy na treningi. Jest to ważne, nie tylko dla Klubu, ale dla Cieszyna. Na co dzień spotyka się tu wielu młodych chłopaków, dla których piłka nożna jest wielką pasją. Trzeba pomóc im się rozwijać. Dzięki klubowi mogą spędzać tutaj aktywnie swój wolny czas.

Wczoraj odbył się jeden ze sparingów. W zakończonym spotkaniu, Piast Cieszyn przegrał z Podbeskidziem U19. 0:4. I choć waleczni, nie wykorzystali kilku sytuacji, które mogły wpłynąć na wynik meczu. Szczegóły na temat klubu na stronie.

Portal Gazetacodzienna.pl obejmuje patronatem medialnym Klub Piast Cieszyn.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

U19 ...

O fajnie, że piszemy o piłce nożnej! Bardzo, bardzo fajnie. A jeszcze lepiej, ze pisze o tym... kobieta! Życzę Piastowi awansu!!!

fajnie! ciesze się, ze w tym ciszynie w końcu coś się dzieje (media zauważają piłkę nożną) i po koszykarskim sukcesie MOSiRu czas na sukces Piasta. 3mam kciuki!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama