, niedziela 19 maja 2024
warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/betagc/public_html/sites/default/modules/cck/content.module on line 1284.
Małysz zrealizował plan, ukończył Rajd Dakar
Adam Małysz ukończył Rajd Dakar na 34 miejscu.  fot: Interia.plDodaj do Facebook

Małysz zrealizował plan, ukończył Rajd Dakar

Interia.pl

Komentarze: ()    Zobacz opinię czytelników (10)    Dodaj opinie
"Spełniło się moje marzenie jako kierowcy" - powiedział na mecie 34. rajdu Dakar Adam Małysz, jadący w barwach RMF Caroline Team.

Małysz przypomniał, że do Ameryki Południowej przybył po to, by przetrwać. Jeśli 15 stycznia osiągnę metę w Limie, poczytam sobie to za wielki sukces. Mówiłem o tym wielokrotnie przed startem. Dziś spełniło się moje marzenie jako kierowcy - podkreślił skoczek, dziękując za wsparcie, jakie miał ze strony pilota Rafała Martona, a także zespołu RMF Caroline Team oraz kibiców.

Rafał Marton, najbardziej doświadczony polski pilot pod względem udziału i osiągnięć w rajdzie Dakar, dodał, że konsekwentnie, do ostatniej chwili, realizowali założoną na starcie strategię osiągnięcia mety w Limie.

Krzysztof Hołowczyc z belgijskim pilotem Jean Marc Fortinem, jadący samochodem Mini All 4 Racing, ukończyli 34. edycję rajdu na dziesiątej pozycji.

Był to siódmy start olsztynianina w najtrudniejszym na świecie rajdzie terenowym. Po dwóch piątych lokatach w 2009 i 2011 roku, zamierzał tym razem walczyć o podium, a nawet - czego nie ukrywał - o zwycięstwo. Jako pierwszy Polak w historii wygrał odcinek specjalny - piąty z Chilecito do Fiambali w Argentynie - oraz prowadził w klasyfikacji generalnej po trzech etapach.

Po dziewiątym, z Antofagasty do Iquique w Chile, mimo wywrotki utrzymał trzecią pozycję. Następnego dnia awaria wspomagania układu hamulcowego pozbawiła jednak Hołowczyca nadziei na podium.

34. rajd Dakar wygrała francuska załoga Stephane Peterhansel i Jean-Paul Cottret, która o 42.57 wyprzedziła Hiszpana Juana Romę z francuskim pilotem Michelem Perinem.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama