, niedziela 23 czerwca 2024
Dzięgielów ma mistrza Polski
Mateusz Nieboras podczas zawodów. fot: mtbxcplDodaj do Facebook

Dzięgielów ma mistrza Polski

red.
Młody, pochodzący z Dzięgielowa, zawodnik Mateusz Nieboras znowu osiąga sukces. Tym razem jest to pierwsze miejsce w swojej kategorii XCO na Mistrzostwach Polski MTB, które odbyły się w Warszawie w dniach 14−16 lipca.

-Wywalczyłem tytuł mistrza Polski, z czego się ogromnie cieszę. Jest to mój największy sukces w karierze. Jeśli chodzi o sam wyścig, byłem bardzo dobrze przygotowany, a to z kolei pozwoliło mi kontrolować przebieg zawodów – mówi Mateusz Nieboras. − Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają i dopingują. Słowa podziękowania należą się mojemu trenerowi i drużynie JBG2 Team, którą reprezentuję. Dziękuję również moim rodzicom, na których mogę zawsze liczyć – dodaje Nieboras.

Mieszkaniec Dzięgielowa pokonał 56 zawodników i zdobył złoto wyprzedzając drugiego na mecie kolarza o ponad minutę. Jednak na Nieborasa czeka już kolejne zadanie. − Następnym wyzwaniem tegorocznego sezonu będzie start w Mistrzostwach Europy we Włoszech, na które wylatuję już w poniedziałek. Tam rywalizować będę z najlepszymi zawodnikami z całej Europy. Dodatkowo czeka mnie nowe wyzwanie − start w sztafecie, między innymi z taką utytułowaną zawodniczką jak Maja Włoszczowska – dodaje osiemnastoletni kolarz.

Zawody we włoskim Darfo Boario Terme odbędą się w dniach 27−30 lipca.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na najbliższych startach.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama