, poniedziałek 24 czerwca 2024
Na Wakacje: Rowerem przez Beskidy
W ramach projektu  powstała mapa zawierająca trasy rowerowe łączące się z istniejącymi już ścieżkami w Ustroniu, Istebnej czy na terenie Czech i Słowacji. fot: PixabayDodaj do Facebook

Na Wakacje: Rowerem przez Beskidy

mat.pras.
Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna wraz z Regionalną Radą Rozwoju i Współpracy z Trzyńca realizuje właśnie projekt „Rowerem przez Beskidy”, dzięki któremu gmina oferuje miłośnikom kolarstwa górskiego i rodzinnych wycieczek na dwóch kołach wachlarz ciekawych propozycji. Promując aktywne spędzanie czasu wolnego proponuje trasy rowerowe w okolicy i znacznie dalej, nowe imprezy rowerowe oraz szereg udogodnień dla rowerzystów.

W ramach projektu powstała mapa zawierająca trasy rowerowe łączące się z istniejącymi już ścieżkami w Ustroniu, Istebnej czy na terenie Czech i Słowacji. Długość i stopień trudności dostosowane są dla zawodników MTB, jak również odpowiednie dla amatorów preferujących rodzinne wycieczki. Umożliwiają one cyklistom szczegółowe zaplanowanie wypraw, nie pomijając najciekawszych atrakcji oraz widokowych szczytów, zwłaszcza że zawarty w niej profil wysokościowy i dokładny opis ułatwia dopasowanie trasy do własnych możliwości i kondycji. Aby ułatwić korzystanie z map trasy dostępne są na stronach internetowych: mtbbrenna.pl i mtbbeskydy.cz. jak również na tablicach informacyjnych usytuowanych na trasach. Sporym ułatwieniem jest możliwość pobrania śladów GPS. Uzupełnieniem będą ulotki promocyjne dostępne w Informacji Turystycznej zawierające opisy tras MTB w okolicach Brennej oraz Trzyńca.

Brenna stanie się miejscem, gdzie cyklicznie odbywać się będzie jeden z etapów cyklu zawodów rowerowych Uphill MTB Beskidy. Wydarzenie to skupia zawodników i sympatyków wyczynowej jazdy po trudnych terenach górskich. Impreza odbywa się corocznie na obszarze Polski, Czech i Słowacji. Zawodnicy po wyznaczonej trasie na czas wjeżdżają na kolejne szczyty Beskidu Śląskiego i Śląsko – Morawskiego. 29 lipca 2017r. uczestnicy wyścigu po raz pierwszy zdobywać będą szczyt Błatniej. Szczegółowe informacje dostępne na: uphillmtb.pl.

Regionalna Rada Rozwoju i Współpracy tworzy w ramach tego projektu Studium Single Track Beskid Cieszyński. Single Track to wąskie, naturalne ścieżki, zaprojektowane i wybudowane według specjalnej i latami sprawdzonej metody. Dzięki temu Single Track jest kompleksowym produktem, przeznaczonym do wypoczynku na łonie natury. Działania uzupełni Product Management obejmujący przygotowanie profesjonalnych materiałów promujących turystykę rowerową, rozszerzenia strony internetowej www.mtbbeskydy.cz oraz zapewnienie profesjonalnego programu studytour do centrum MTB Single Track Moravský Kras.

Zawody w ramach UPHILL MTB BESKIDY: 

Bystrzyca – Ostry: 22.07.2017r. 

Wędrynia – Wielka Czantoria: 23.07.2017r.
Brenna – Błatnia: 29.07.2017r.

Rakova – Wielki Połom: 30.07.2017r.

Ustroń – Równica: 05.08.2017

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Coraz modniejsza ta marka widzę. Jak polskie to trzeba wspierać.

To my nad Bug jeździmy od 2 sezonów. Kupiliśmy sobie nasze polskie Indiany i śmigamy w dzikosci.

super pomysł. My w tym roku bierzemy nasze Indiany i śmigamy autem na Mazury, ale Beskidy też super i w przyszłym albo na jakiś długi weekend koneicznie.

W Beskidzie raczej fajniejsze tereny do jazdy IMO, ale bez dobrego górala na cięższe trasy nie ma co się wybierać. Ja na x-pulserze w zeszłym roku zjeździłem bardzo dużo

jakie są fajne traski w Beskidzie na które mógłbym pojechać z synem? Trochę jeździ i ogólnie daje sobie radę

Się dzieje w Euroregionie :)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama