, wtorek 30 kwietnia 2024
CKM Cieszyn wysoko podczas startu Enduro 2013
Po dwóch dniach zawodów w Wałbrzychu CKM Cieszyn uzyskał 354 pkt. i pokonał w klasyfikacji zeszłorocznego Mistrza Polski KTM Novi Kielce. fot: www.ckm-polska.pl

Zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Motorowego wysokimi pozycjami w klasyfikacji generalnej oficjalnie rozpoczęli sezon Enduro 2013. - Przed nimi kolejne zawody dające nadzieję na osiągnięcie jeszcze lepszych wyników - zapewniają działacze klubu.

Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w Enduro należą do zawodów, które cieszą się największą frekwencją zawodników. Na starcie w Wałbrzychu stanęło ponad stu dwudziestu uczestników wyścigu. Kibice mogli w końcu po raz pierwszy w tym sezonie zobaczyć czołowych motocyklistów i quadowców, a wśród nich także i amatorów, którzy na wymagającej sporych umiejętności trasie mogli się zmierzyć z najlepszymi "endurowcami".

Odbywające się na stadionie Sobięcin i hałdzie "Wiesław" u podnóża góry Chełmiec zawody oficjalnie rozpoczęły sezon Enduro. Wśród rywalizujących nie mogło zabraknąć zawodników z Cieszyńskiego Klubu Motorowego. Uczestnicy w wyścigu zmagali się trasą złożoną z dwóch etapów: próbą cross czyli szybką i dynamiczną z licznymi ciasnymi zakrętami o długości 1600 m, która rozegrana została na stadionie oraz z próbą extreme: liczącą około 600 m., gdzie zawodnicy musieli wykazać się dużym kunsztem przejazdu przez przeszkody typu belki, beczki, opony oraz kamienie. Znacznie bardziej trudna część trasy zlokalizowana była na pobliskiej hałdzie, gdzie został rozegrany sześciokilometrowy odcinek specjalny, tzw. test Enduro. - Trasa charakteryzowała się wysokim poziomem trudności ze stromymi, długimi podjazdami, trawersami i zjazdami w wąskich przesmykach pomiędzy konarami drzew. Niewielki błąd zawodnika mógł go wiele kosztować - mówi Robert Hulbój, menadżer CKM Cieszyn.

Zarówno w I, jak i II rundzie Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Enduro, CKM Cieszyn wystawił swoich najlepszych "endurowców”, którzy pokazali się od jak najlepszej strony, czego dowodem jest wysunięcie się Cieszyńskiego Klubu Motorowego na prowadzenie w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski w Enduro. - Po dwóch dniach zawodów w Wałbrzychu CKM Cieszyn uzyskał 354 pkt. i pokonał w klasyfikacji zeszłorocznego Mistrza Polski KTM Novi Kielce. Na trzecim miejscu uplasował się JARPER X Racing Team. - Zajęcie przez nas pierwszego miejsca jest niewątpliwie sukcesem wszystkich startujących zawodników oraz władz klubu, którzy dokonali tego swoją ciężką i mozolną pracą. Nie mogło być przecież inaczej, bo za swojego mentora zawodnicy mają Maćka Wróbla, Wicemistrza Świata oraz wielokrotnego Mistrza Polski w Rajdach Enduro - komentuje menadżer.

Do klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski zgłoszonych zostało 15 zawodników z Cieszyńskiego Klubu Motorowego. W Pucharze Polski z kolei wystartowało 4 zawodników. W MP niepokonanym wśród motocyklistów był Paweł Szymkowski, który w swojej klasie E2/E3, jak i w generalnej klasyfikacji uplasował się na pierwszej pozycji z kompletem 40 punktów. - Jazda Szymkowskiego to prawdziwa poezja, jeśli można tak powiedzieć o zawodniku Enduro. Przypomnijmy, że zajście na szczyt zajęło CKM-owi tylko 3 lata. Do tej pory prym wiódł KTM Novi Kielce. Klub z tradycjami, a zarazem organizator wielu ważnych zawodów m.in. sześciodniówki czy też Mistrzostw Polski i Europy w Enduro. W ubiegłym sezonie w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski to Kielce rozdawały karty druzgocząc przeciwników. Sezon 2012 zakończyli z 2016 punktami na swoim koncie, gdzie CKM Cieszyn na koniec sezonu uzyskał 1202 pkt. Tym bardziej więc cieszy fakt, iż CKM Cieszyn rozpoczął nowy sezon w tak pięknym stylu - dodaje Hulbój.

W rozpoczynającym się tygodniu cieszyńska drużyna wybiera się na zawody do Sokółki (15-16.06.). Kolejne zawody w Cieszynie, których CKM Cieszyn jest organizatorem odbędą się w dniach 22-23.06. Będą do zawody mistrzostw Europy i Polski.