, wtorek 23 kwietnia 2024
Wszystkich Świętych: Informujemy, ostrzegamy
Inspekcja drogowa zapowiada, że na drogi wyjadą także nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideo rejestratory, które będą śledzić wszelkie poczynania kierowców.  fot: ARCDodaj do Facebook

Wszystkich Świętych: Informujemy, ostrzegamy

AGNIESZKA KACZMARCZYK, mat. pras.
W dniu 1 listopada obowiązuje ustawowy zakaz handlu. Supermarkety, centra handlowe i hurtownie będą zamknięte. Ostrzegamy kierowców ciężarówek: wyjazd na polskie drogi w poniedziałek i wtorek, grozi karą 1000 zł.
Zakaz wyjazdu dotyczy ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton obowiązuje w poniedziałek, 31 października, od godziny 18.00 do 22.00 i we wtorek, 1 listopada, od godziny 8.00 do 22.00. Zakaz nie dotyczy autobusów, pojazdów uczestniczących w akcjach ratowniczych, usuwaniu awarii, pracujących przy budowie dróg i mostów. Kierowcy powinni pamiętać o radarach. Inspekcja drogowa zapowiada, że na drogi wyjadą także nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideo rejestratory, które będą śledzić wszelkie poczynania kierowców.

1 listopada o przestrzeganiu przepisów muszą pamiętać również handlowcy. W tym dniu obowiązuje ustawowy zakaz handlu i czynne mogą być tylko sklepy, w których będzie pracował ich właściciel, któryś z członków jego rodziny, lub osoba zatrudniona na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło. Za złamanie przepisów grozi grzywna od 1000 zł do 30 tys. zł. 

Zapominalscy, którzy nie zaopatrzyli się w potrzebne produkty, zakupy będą mogli zrobić na stacji benzynowej, w osiedlowych sklepikach lub odbywając wycieczkę do sklepów naszych czeskich sąsiadów. Nie będzie natomiast problemów z kupieniem leków czy zjedzeniem obiadu. Bary, restauracje i apteki będą otwarte.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To z Harrego Pottera?

aby w te dni zadumy nad pamięcią naszych Zmarłych Bliskich demony Wyuzdania i Nienawiści do bliźnich zostały pogromione mocą Ducha Świętego za wstawiennictwem Michała Archanioła, Ciebie prosimy...

A boga nie ma i po co to wszystko.....

Ho,ho,widzę, że wysoką kulturę tu przedmówcy reprezentują. A od kleru się odp...imy, jak kler odpi...doli się od nas.

Tylko przykościelnych sklepików ustawa nie dotyczy bo kler jest ponad prawem. Masz rację idź na zakupy za Olzę tam jeszcze długo nie będzie rządził kler i wymyślony bóóg lub maryjka bez clitorisu....

w czeskiej części Cieszyna - bez łaski

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama