, czwartek 25 kwietnia 2024
Strumień: Włodzimierz Cybulski nowym zastępcą burmistrza
- Zastanawiałem się, czy wrócić do mojego pierwszego zawodu, jestem inżynierem budownictwa, czy też pozostać urzędnikiem – mówił do strumieńskich radnych Cybulski. fot. Wojciech Trzcionka fot: Wojciech TrzcionkaDodaj do Facebook

Strumień: Włodzimierz Cybulski nowym zastępcą burmistrza

JM
Strumień: Włodzimierz Cybulski nowym zastępcą burmistrza

Nowy zastępca Anny Grygierek zapewnił, że nie jest zmęczony pracą w samorządzie. fot. Elżbieta Król

Włodzimierz Cybulski ma nową pracę. Wieloletni zastępca Bogdana Ficka oraz przegrany drugiej tury wyborów na burmistrza Cieszyna zostanie nowym zastępcą burmistrz... Strumienia. A wszystko to w związku z rezygnacją dotychczas sprawującego tę funkcję Romana Grenia.
Informacja o zmianach w magistracie okazała się wiadomością numer jeden odbywającej się w poniedziałek, 10 stycznia, sesji Rady Miasta i Gminy Strumień. - Jesteśmy trochę zaskoczeni. Niektórzy bardziej, inni mniej, ale taka jest decyzja i należy to uszanować - powiedział Czesław Greń, przewodniczący rady. Jednocześnie wyraził nadzieję, że rada jeszcze nieraz będzie miała okazję skorzystać z doświadczenia odchodzącego burmistrza.

- Moja decyzja nie powinna nikogo dziwić. Planowałem koniec mojej pracy zawodowej już ponad cztery lata temu, kiedy byłem zastępcą wójta gminy Jaworze - mówił o swojej decyzji Roman Greń. - Dziewięć lat temu osiągnąłem wiek emerytalny. Trzeba wiedzieć kiedy odejść.

Włodzimierz Cybulski, który zastąpi Grenia, przyznał, że potrzebował trochę czasu na podjęcie tej decyzji. - Zastanawiałem się, czy wrócić do mojego pierwszego zawodu, jestem inżynierem budownictwa, czy też pozostać urzędnikiem – mówił do strumieńskich radnych Cybulski.

Nowy zastępca Anny Grygierek zapewnił, że nie jest zmęczony pracą w samorządzie. - Zmieniają się okoliczności. W porównaniu do Cieszyna, inna jest specyfika gminy Strumień. Oprócz problemów miejskich pojawią się też te z obszarów wiejskich - powiedział portalowi gazetacodzienna.pl. - Jeżeli człowiek mimo doświadczenia i upływu lat ma coś nowego, coś ciekawego do zrobienia, to zawsze jest to inspirujące. Mam nadzieję, że przysłużę się lokalnemu społeczeństwu.

Dlaczego Grygierek zdecydowała się na powołanie właśnie Cybulskiego? - Duże doświadczenie pracy w samorządzie, fachowość i kompetencje - uzasadniła burmistrz Strumienia.

Włodzimierz Cybulski, który stanowisko obejmie 1 lutego, w strumieńskim ratuszu ma zająć się przede wszystkim tematami związanymi z inwestycjami oraz gospodarką komunalną.

Podczas odbywającej się 10 stycznia sesji, strumieńscy radni zajęli się także budżetem na rok 2011, który przyjęli jednogłośnie.
Komentarze: (49)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

sie usmiecha i życzy Wlodkowi w dniu jego imienin pomyśnosci.

pierwsza dieta burmistrzów na cele dobroczynne/ 1/12 z rocznego dochodu to i tak zostanie dużo powyżej przeciętnej/.

tak się składa, że nie jestem górnikiem ale byłem na "przodku" przy pracującym kombajnie i wiem jak ciężka jest tam praca, więc NIE OBRAŻAJ górników, którzy ciężko pracują żebyś miał w domku ciepło oraz by ci nie zabrakło sztromu w gniazdku

p.Cybulski ma duże doświadczenie samorządowe i będzie bardzo dobrym zastępcą.Wszystkie gupawe komentarze to zwykła zawiśc nieuków ,którzy nie umieją nic więcej niż fedrować wągiel i głupie gadać.

trzeba umieć, rządząc, trzymać ludzi za "pysk". Pani Grygierek to potrafi, tak sądzę, dlatego wykorzysta kompetencję i co się tylko da, a wszystko z korzyścią dla swojej miejscowości. Ficek nie rządził, tak mi się wydaje, to nim rządzili.

Nie panoczku, pan "porażka" wysnuł tylko swoje wnioski z lektury komentarzy. Więc prokuratorem nie strasz. Zresztą przytoczyć tylko firmę MDM i masz swoje inwestorskie zamiłowania swojego umiłowanego delikwenta. Fakty są takie, że Cybula im dalej od księstwa tym lepiej.

"Do swojej kapsy inwestycje" - chodzi mi tylko o jego zarobek...nic nie mówię o łapówkach(może był może nie) i inwestycjach bo ich nie było...

Informuję, że Pana komentarz kwalifikuje sie do wszczęcie procedury wobec Pana o pomuwienie lub zatajenie informacji.

Hehe Cybulski od iwestycji....z tego forum można było się wiele razy dowiedzieć, że inwestycji w Cieszynie żadnych nima, chyba że do swojej kapsy...

wypraszam sobie, żeby nowe ronda nazywać "architektonicznym cudem", bo architekci od dawna nie uczestniczą w projektowaniu dróg, rond i całej organizacji ruchu, i dlatego właśnie jest jak jest. Bo tylko architekci mają wystarczająca wyobraźnię przestrzenną, żeby takich knotów nie proponować. Ale w Cieszynie o rondach decydują TYLKO drogowcy - niestety dość kiepskiej maści.

Zajrzyjcie Strumienianie do urzędu - akurat jest projekt planu zagospodarowania przestrzennego wyłożony do wglądu (miasto), aby później nie żałować, gdy pojawi się jakaś inwestycja. Teraz można wnosić ewentualne uwagi.

się nuśmiecha i myśli: Cieszyniok zaś narzeka, a mógł głosować za Włodziem a nie drapać się po jajcach.

pierwsza pensja burmistrza i zastępców na cele dobroczynne- burmistrzowie głusi i slepi.

Będzie numer, kiedy okaże się, że Strumień skorzysta na tym, a Cieszyn jeszcze bardziej upadnie. Tylko że to nie jest śmieszne.

bo sobie ktoś pomyśleć mógłby że zazdrościmy, zwinności sprytu i... Jak to drzewiej gadali "Życzmy a bydzie nam życzone"

Myślę, że czas Cebulskiego w Cieszynie się skończył. Nowy Burmistrz ze swoją ekipą niema się czego obawiać. Dadzą sobie radę. A Strumień zysk zastępcę który sie sprawdzi w tej roli.

dla strumienia. a swoją drogą to ten chłop tupet.

A co z Lizoniem gdzie ten chłop się podziewa. Żyje jeszcze.

Cybulski razem z Grygierek, to plan na kandydowanie za 4 lata znów na burm Cieszyna. Strumień się będzie rozwijał, a Cieszyn nie, bo ta ekipa (na dodatek z Fickiem jako dyr ZOJO) nie zmieni nic w mieście. Potem się okaże, jak Cybulski działał twórczo w Strumieniu i już odskocznia jak ta lala na wybory w 2014.

was z tymi rondami pokopało !!! cała angli tak jeździ i nawet jak mo kółko 1 meter to też je rondo i tam żodyn nie przejadzie prosto . Kultura jazdy a nie polska wieś !!!!. Wszyscy pyskujecie i walicie głupoty bo jyny tela poradzicie a jak wypisać prosty wniosek , wysłać list to posrane gacie i problem. Każdy cwaniak sie wyżywo bo mo kompleksy.
Strumieniowi życzę powodzenia.

się uśmiecha i myśli: A co na to Wars ten prorok samorządowy.

się uśmiecha i myśli: Włodziu zawsze spada na cztery łapki.

dobra decyzja pani Burmistrz. Wykazuje ta osoba wiele sprytu i politycznego myślenia...
pan burmistrz Cybulski sobie poradzi bez problemów a Strumieniowi nie stanie sie krzywda. Gratuluję lewicy ludzkiej solidarności w codziennym działaniu.

Cebulski wszedł do drugiej tury gdy kandydował na burmistrz Cieszyna. To znaczy, że na Burmistrza się nie nadaje ale jako zastępca się sprawdził. Więc tylko pogratulować Pani Burmistrz że postawiła na kompetencjię.

kondolencje dla Strumienia z Kalembic.... macie nowego specjalistę inżyniera budownictwa.... tak ale chyba budownictwa niepotrzebnych rond... zaraz w Strumieniu będą powstawać nowe ronda jak grzyby po deszczu.... Do naszego (ponoć turystycznego) miasta każdy gość wjedzie przez podwójne rondo zachwycając się tym cudem architektonicznym tak gorąco lansowanym przez pana C, a następnie pokrzywi sobie felgi jadąc Katowicką (odcinkiem na wysokości targowiska) a na koniec zniszczy zawieszenie na ulicy Bielskiej i takie będzie miał piękne wspomnienia z Cieszyna. Za ciężkie miliony wydane na budowę rond na Pastwiskach można by wyremontować nawierzchnię wielu cieszyńskich ulic.

Zaraz Cybulski powie że zawsze sercem był Strumienianinem :-)

Od zarządzania gmina i incjiatyw jest Burmistrz a zastępca od realizowania. Jest to pracownik jak każdy inny który podlegi i realizuje polecenia burmistza. Uważam, że świetne posunięcie.

A ja mam nadzieję, ze nowy burmistrz weźmie pod uwagę głos mieszkańców i nie będzie na siłę forsować różnych inwestycji. Aby nie było kolejnych odwołań...Może będzie lepiej...

Romek Greń to był ktoś !
Pani Aniu ! niech Pani wymaga od tego zastępcy konkretnej pracy bo w przeciwnym wypadku stary - czarny - układ strumieński tylko na to czeka na następne wybory !!!

kto wie, może fakt, że ani Pani Grygierek, ani Pan Cybulski nie są stela, skłonił ich do zawarcia swoistego przymierza ? - oby nie przeciwko lokalnej społeczności. A na te inwestycje w Strumieniu chyba nie ma już co liczyć, bo Pan Cybulski z inwestorami jakoś rozmawiać nie potrafi, czego dowiódł w Cieszynie :(

Pani Grygierek pozbyła się ratuszowego dziadka ("Roman Greń - Dziewięć lat temu osiągnąłem wiek emerytalny"), zatrudniła gościa z dużym doświadczeniem z Cieszyna, pozbawionego tam lokalnego układowego poparcia - teraz pan WC będzie się musiał wykazać, aby nie okazało się że to "WC kwadrans"... Gratuluję pomysłu i wykonania pani burmistrz

jeszcze nie burmistrz a już .............. Gratulacje!Gmina Strumień- 4 lata wyjęte z Waszego rozwoju.

Gratulacje za ciekawego newsa

dziwne to nieco...

Przyłączam się do kondolencji dla gminy Strumień.

a ox śpi?

Co tak zaćmiło p.Grygierek?Toż na jednym ze spotkań w Cieszynie słyszała jakich nieudolnych włodarzy miał Cieszyn przez 12 lat i ona bierze tego nieudacznika do siebie?Chyba rzeczywiście nie chce wygrać następnych wyborów.Cybulski doprowadzi Strumień do upadku tak jak doprowadził Cieszyn.Wstyd Pani Aniu!!!

....dołączam kondolencje dla strumienian... Pozdrawiam

Szkoda, że wrócił, szkoda pieknych łąk na motoccrosie, które on i jemu podobni zniszczyli anulująć użytki ekologiczne w Boguszowicach. My mieszkańcy Marklowic, Boguszowic i Kalembic PAMIĘTAMY!!! Nigdy nie będziemy za tymi osobami co tak zniszczyli środowisko naturalno wokół nas!

co Ty człowieku bredzisz!!! "Trzeba dać człowiekowi szansę aby mógł się wykazać i dopiero oceniać"
a mało miał tych szans?!!!!

Myślę ,że Cieszyn chciał się rozstać z 12 letnim ukladem niezbyt zdrowym dla funkcjonowania lokalnej społeczności. Głosowanie zatem przy wyborach było negatywne- "nie dla układu " nie oznaczało podważenie kompetencji Pana Cybulskiego.Dobrze więc ,że znalazł swoje miejsce w Strumieniu- to dobrze zarówno dla Strumienia ,Pana Cybulskiego i sądzę mieszkańców.Cieszyniacy nie do końca są przekonani czy ta zmiana wyjdzie Cieszynowi na lepsze. Zdaje się ,że ten garnitur samorządowy jest czymś przejściowym- cenę jaką mieszkańcy musieli zapłacić za zbyt długie tkwienie przez 20 lat w układzie jeszcze ukształtowanym za czasów Komitetu Obywatelskiego a kontynuowanym przez Olbrychta a potem Ficka. O autentycznych społeczników z wyobraźnią trzeba już czynić starania by ich dobór do samorządu nie był przypadkiem.

To nie jest kpina. Jak Ktoś nie wie jak "funkcjonuje" układ władzy to niech się ze spraw obywatelskich czym prędzej wypisze. Nie ważne czy to komuszki, czy solidaruszki, czy inne nacje. Uboczna nazwa każdej Partii to: Partia Kolesiów. Jak nie chcesz wierzyć to spójrz co przygotowują np. "kolesie z PSL-u". Ma być według nich tak, że można być i samorządowcem i Senatorem. To się nazywa PPP (publiczna praca polityczna). A co se ludzie myślita? Przecież "oni" są najlepsi, a najlepszy znaczy, co może kilka "fuch" nara ciągnąć. Ja ni mogę uciągnąć jedny to wiem że się nie mogę tam (do k...a?)pchać. Tobie też radze być "zadowolonym" i "podziwiać" tytanów pracy, których my - w swej prostocie i nikczemności - nie jesteśmy w stanie docenić.

Moim zdaniem mądra decyzja Pani Burmistrz, należy stawiać na fachowców aby czerpać wiedzę od doświadczonych ludzi. Trzeba dać człowiekowi szansę aby mógł się wykazać i dopiero oceniać, a nie z góry zakładać że będzie źle. Świetna decyzja Pani Burmistrz i życzę powodzenia.

Szczere kondolencje dla Strumienia. Od teraz będziecie miejscowością turystyczną.

Do fizycznej roboty za 130zł p.Cybulski. Czy wy nigdy się nie poddajecie. Ciągle przy korycie. Nie chcą pana ludzie to pokazały wybory ,to trzeba iść do innej pracy a nie do władzy. Ile procent byłych radnych wróciło do byłego zajęcia?większość już tylko siedzi w tym co robiła ostatnio a utrzymać ich trzeba kosztem tych co robią ciężko i sami potrzebują pomocy.WSTYD HAŃBA!!!!!!!!.

toz to chlopek roztropek jak z obrazu Chelmonskiego Odlot bocianow, tylko patyk mu w reke dac i gesi pasc

A ja uważam, że świetna decyzjia Pani Burmistrz może Cebulski nie nadaje sie na Burmistrz Cieszyna ale jko zastępca sprawdził sie i ma duże doświaczenie samorządowe.

do wodociągów z 6 tyś. na łapę nie chciał i dzięki znajomościom trzepie teraz większą kasę
szkoda,że jest to ostatnia kadencja Pani Burmistrz

Normalnie kpina!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama