, niedziela 23 czerwca 2024
Wieczór wyborczy: Cieszyn Szczurka! Wisła Poloczka, a Chybie dla Przemyk!
Mieczysław Szczurek głosował ok. godz. 13.00 w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 5 przy ul. Stawowej 14 w Cieszynie. fot. RC fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Wieczór wyborczy: Cieszyn Szczurka! Wisła Poloczka, a Chybie dla Przemyk!

KK, BŚ, TWO, MM, JM, RC
Wieczór wyborczy: Cieszyn Szczurka! Wisła Poloczka, a Chybie dla Przemyk!

Włodzimierz Cybulski głosował po 11.00 w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 5 przy ul. Stawowej 14 w Cieszynie. fot. RC


Wieczór wyborczy: Cieszyn Szczurka! Wisła Poloczka, a Chybie dla Przemyk!

Paweł Brągiel głosował o godz. 10.00 w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 2 przy pl. Hoffa 5 w Wiśle. fot. Katarzyna Koczwara


Wieczór wyborczy: Cieszyn Szczurka! Wisła Poloczka, a Chybie dla Przemyk!

Jan Poloczek głosował ok. godz. 11.00 w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 1 przy ul. Jawornik 1 w Wiśle. fot. Katarzyna Koczwara

W Wiśle wygrał Jan Poloczek. W Chybiu obecna wójt Elżbieta Dubiańska-Przemyk. Mieczysław Szczurek nowym burmistrzem Cieszyna!
W Cieszynie o fotel burmistrza walczyli w niedzielnej II wyborów samorządowych Mieczysław Szczurek i Włodzimierz Cybulski. Co ciekawe, obaj głosowali w tej samej komisji obwodowej nr 5 w Alternatywnej Szkole Podstawowej przy ul. Stawowej. W komisji jednak się nie spotkali. Cybulski głosował po 11.00, a Szczurek po 13.00.

W Wiśle o fotel burmistrza walczyli Paweł Brągiel i Jan Poloczek. - Miałem okazję być na spotkaniach wszystkich kandydatów. Po zastanowieniu się wybrałem Brągiela. Uważam, że jest dobrym kandydatem, na tę chwilę najlepszym - powiedział przy urnie mieszkaniec Wisły Wojciech Rozkoczny.

W Chybiu w drugiej turze spotkali się Elżbieta Dubiańska-Przemyk i Janusz Żydek.

We wszystkich miejscowościach, gdzie odbywały się wybory, odnotowano niższą frekwencję niż przed dwoma tygodniami. Przyczyna? Mróz i śnieg. W komisji nr 9 przy ul. Moniuszki w Cieszynie okna były pozatykane starymi materacami. W komisji nr 8 przy ul. Wyzwolenia w Wiśle było tak zimno, że trzeba było donieść grzejnik. - Gdyby nie pomoc sąsiedzka, nie wytrzymalibyśmy w tym zimnie. Pożyczony grzejnik uratował sytuację - skarżyli się członkowie komisji. - O stan sali też nikt nie zadbał - nikt nie pozamiatał podłogi, flaga wisiała, ale była niewyprasowana.

Wisła: Nieoficjalnie, wygrał Jan Poloczek, zdobył 2269 głosów. Jego kontrkandydat Paweł Brągiel zdobył 1709 głosów. Frekwencja wyniosła ok 41%. Na Poloczka głosowało 57% wyborców.

- Bardzo się cieszę. Dziękuję moim wyborcom. Przeciwnicy, mam nadzieję, szybko się do mnie przekonają. Dołożę wszelkich starań, by współpraca z nową radą dobrze się układała, byśmy wspólnie zmieniali Wisłę na lepsze - powiedział nam Jan Poloczek

Przegrał Paweł Brągieł. - Tak bywa, ktoś wygrywa, ktoś przegrywa. Trzeba żyć dalej, ja ze swojej strony deklaruję pomoc w działaniach na rzecz Wisły. Nowemu burmistrzowi życzę powodzenia w rządzeniu Wisłą przez najbliższe 4 lata - skomentował nieoficjalne wyniki.

Chybie: Według nieoficjalnych wyników w Gminie Chybie zwyciężyła dotychczasowa wójt - Elżbieta Dubiańska-Przemyk, która zdobyła 1341 głosów, to jest 149 więcej niż jej rywal - Janusz Żydek, na którego zagłosowało 1192 wyborców. Frekwencja na godz. 22.00 wyniosła 34,67%.

Janusz Żydek dla Gazetycodziennej.pl - Dziękuję wyborcom za oddane głosy. Dla mnie jest to wielki sukces i miłe zaskoczenie. W dalszym ciągu pozostaję do dyspozycji mieszkańców. Będę realizował wszystkie zamierzenia na rzecz gminy na forum powiatu. Mam nadzieję, że pani wójt zrealizuje także moje zamierzenia wyborcze, bo najwyższy czas na zmiany w Chybiu - skomentował nieoficjalne wyniki drugi w wyścigu o fotel wójta.

Elżbieta Dubiańska-Przemyk nie chciała rozmawiać z mediami.

Cieszyn: Mieczysław Szczurek wygrał II turę wyborów w Cieszynie dużą przewagą - zdobył 4515 głosów. Drugi Włodzimierz Cybulski uzyskał poparcie 2478 osób. Frekwencja w Cieszynie była bardzo niska - do urn poszło zaledwie 24,5 proc. uprawnionych do głosowania.

Mieczysław Szczurek dla Gazetycodziennej.pl: - Jestem zadowolony i zmęczony. Po to startowałem przecież, żeby wygrać! Zmęczony, bo to była trudna kampania. Codziennie mieszkańców odwiedzałem… Jaka będzie moja pierwsza decyzja? Przyjrzę się budżetowi, sytuacji finansowej urzędu, jakie są możliwości zadłużenia miasta. Najpierw jednak muszę oficjalnie zostać burmistrzem. Do wtorkowej sesji Rady Powiatu nadal pozostaję wicestarostą cieszyńskim.

W rozmowie z Gazetącodzienną.pl Szczurek zdementował pogłoskę, iż w przypadku wygrania wyborów, na stanowisku wiceburmistrza zatrudni kontrkandydata, dotychczasowego zastępcę burmistrza Włodzimierza Cybulskiego. - To nie wchodzi w grę. Mieszkańcy Cieszyna poczuliby się oszukani. Każda inna osoba tak, ale nie kontrkandydat - dodał Szczurek.

Oficjalne wyniki
Frekwencja w powiecie:
30,23%

Frekwencja w poszczególnych miastach:
Cieszyn: 24,7%
Wisła: 43,77%
Chybie: 34,66%

Wyniki w Chybiu:
Dubiańska-Przemyk 52,94%
Żydek: 47,06%

Wyniki w Wisle:
Poloczek 2271 głosów 57,03%
Brągiel 1711 głosów, 42,97%

Wyniki w Cieszynie:
Szczurek: 4515 głosów 64,56%
Cybulski: 2478 głosów 35,44%
Komentarze: (145)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Fajne podejście...ktoś ma zadbać(aby było pozamiatane,aby flaga była wyprasowana)...podejście nastolatka

A właściwie nigdy takiego BRAKU wyboru. Tylko ostatkiem sił udało mi się nie skreślić obu kandydatów aby unieważnić głos... Pierwszy raz w życiu zagłosowałem PRZECIWKO a nie ZA. Nie zdziwiłbym się gdyby frekwencja wyniosła 20%. Specjalne słowa podziękowania do wyborców z I tury za postawienie młodej generacji mieszkańców przed takim wyborem. Ciekawe czy dzisiaj pofatygowaliście się do urn.

PAWEEeeeeeł!!

I tu się zgadzam, wybory zostały spieprzone w pierwszej tórze gdyż w drógiej trzeba głosować między mniejszym złem. W Wiśle zresztą podobnie...

jeśli tak to kogo Ty (Świst) widziałbyś w II turze ?? jestem ciekaw.

Kawulok konta Swakoń lub Szwarc!

pewno byłoby ciekawiej. jeszcze bardziej między np.: Cybusliki vs Lizoń.

Szanowny redaktor kpi podając przyczyny frekwencji (mróz i śnieg). Przyczyny są dwie. Pierwsza to to, że większość obywateli Cieszyna ma w głębokim poważaniu obowiązek pójścia na wybory. A druga przyczyna jest taka, że wybór był kiepski. To są prawdziwe przyczyny a nie mróz i śnieg.

A co to jest "tóra"?

Żeby Was dać do wspólnego mianownika. Po prostu powinny być wybory gdzie po jednej stronie byłaby prawdziwa opozycja (Kawulok, Lizoń) a po drugiej stronie ludzie, którzy pracowali w samorządzie (Cybulski, Szczurek, Swakoń). Szwarca nie daję bo... ech.. nie będę się znęcał.

powrót do przeszłości!

Dobrze ze wygral P. Mietek a wisly szkoda

a kogo mieliśmy wybrać? gościa który nie przepracował nigdzie przez dłuższy czas
i nie nauczył sie jeszcze nawet chodzić codziennie do pracy- a na dodatek naobiecywał tyle jakby miał być tutaj 20 lat burmistrzem

nie martw sie o Wisłę....spokojna glowa
martw sie o Cieszyn żeby do reszty was nie zakorkowało

W Wiśle wygrywa Poloczek z przewagą ok. 500 głosów.

Skłaniałam się ku Cybulskiemu, ale gdy w sobotę posłuchałam Ficka i to, że w mieszkaniach komunalnych mieszkają adwokaci i lekarze i że będzie 10% podwyżki - to zmieniłam zdanie. Ekipa WDC dostała ode mnie czerwoną kartkę. Pozdrawiam :)

Wisła ma nowego - starego Burmistrza

Argumenty na poziomie zerówki

argumenty na poziomie zerówki....bo twoim zdaniem i koleś z zerówki mógłby być Burmistrzem ...co to takiego być Burmistrzem no nie???

Brawo Poloczek, Dobrze że wygrał WIŚLANIN Z KRWI I KOŚCI.

Wiślan - już zapomniałeś, jak wyglądało (a raczej nie wyglądało) przekazanie władzy 4 lata. Chorobowe - mówi ci to coś?

Szczerze? Co to za wyczyn być burmistrzem takiej dziury jak wisła!

Szczurek burmistrzem

Każde przekazanie władze jest podobne....a myślisz że teraz będzi inaczej
w tych wyborach w Wiśle faktycznie nie było wyboru ...a ktoś i tak wygrywa - ordynacja wyborcza nie przewiduje sytuacji żeby obywatele mogli się sprzeciwić wszystkim kandydatom gdy żaden im nie odpowiada - a szkoda

W STanach możesz dopisać kandydata. Guberantor Alaski tak wygrali. No, ale u nas nie wolno

Bragiel przegiął obiecankami. Nie przysłużył mu się też Tusk i jego poparcie. Nie od dzisiaj wiadomo że lepsze jest wrogiem dobrego. Chciał coś zmienić po I turze i się trochę przeliczył. Zapowiedź współpracy szlachetna. Dla mnie jednak wystarczy jeśli będzie nie przeszkadzał.

Żeby było po wiślansku.

Ale kicha...

gratulacje dla chybia za dobry wybór

to wsparcie ze strony "pięknej" Rady dla Szczurka
i te koalicyjki aby coś utargować... Oj będzie się
działo w Ratuszu. A mieszkańcy radźcie sobie sami ..

Trochę to dziwaczna sytuacja: nikt z Cieszyńskiego Ruchu Samorządowego nie wszedł do Rady Miejskiej, ale to ich kandydat został burmistrzem.

powtarzam to co po I turze: Wiślanie mają krótką pamięć! Jeżeli całą zaletą kandydata ma być to, że się urodził w Wiśle to gratuluję! głosowałam na Pawła i szkoda, że tak się to skończyło... może za cztery lata? mam nadzieję, że będzie wtedy startował, bo to że Poloczek szybko zawiedzie swoich wyborców jest dla mnie raczej pewne. Żal tylko kolejnych 4 lat stagnacji, jedyna nadzieja w odświeżonej radzie :)

Szkoda gadać...

ciekawe ile WDC odda PO aby być w koalicji u żlobu i dalej pilnować swoje interesiki ??

Jestem zasmocony tym co stało sie w CHYBIU:-(

miało być "zasmucony" - sorrki.

gratulacje dla Pana Burmistrza Szczurka! wszyscy tu tylko krytykują a ciekawe co przeciętny mieszkaniec robi dla Cieszyna? oto jest pytanie..raczej retoryczne. trochę rozsądku dla tych co wiecznie narzekają, dajmy się ludziom wykazać ale do tego potrzebne również wsparcie a nie ciągłe narzekania.

Gratulacje dla Pana Burmistrza Szczurka!

a ten, kto jest sali gospodarzem - i ten, kto ja w bałaganie zostawił - to chyba też stara data?

Niedoszły pan burmistrz Cieszyna zaraz po zakończeniu głosowania w I turze dzwonił do każdej komisji z pytaniem o wynik! Teraz Cieszyn pokazał dobitnie ,że chce zmian w Ratuszu.

Najserdeczniejsze gratulacje!
A co do two-rcy... przyjdzie czas...

I DO WIDZENIA, WYSTARCZY...

SZCZERE WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA CIESZYNIAKÓW...

...wybierać, bo w Cieszynie nie znałem na tyle obu kandydatów, aby oddać na kogoś uczciwie i z czystym sumieniem głos. Dla mnie to byłby wybór mniejszego zła, dotyczczasowym rządzacym to ja dziękuję, a drugi kandydat dla mnie całkiem nieznany. Ciekawi mnie tylko, dlaczego nie chciał być dalej wicestarostą?? Czy aż taki dobry???

Gratulacje dla Pana Szczurka.Wszystko przed nim.Dokonał rzeczy wyjątkowej.Bez zaplecza dla swojej opcji pokonał doświadczonego samorządowca. Myślę ,że Pan Cybulski przyjmie tę porażkę z honorem. Otrzymał tyle głosów co w pierwszej turze. Zatem generalnie wyborcy glosowali za zmianami. Ficek nie pomógł Panu Panie Cybulski podwyżką czynszy w mieszkaniach komunalnych no i swoimi nierozważnymi wypowiedziami uzasadniającymi ten krok. Były Pana szef Olbrycht zamiast wcześniej dogadać się z PO i wystawić Pana jako kandydata wspólnego też pogrążył ostateczny rezultat wyborów na pańską niekorzyść wysuwając Swakonia. Zatem jedyną opozycją w RM powinna być WdC.Panie Szczurek ma Pan szansę wprowadzić nową jakośc w kierowaniu samorzadem i budować przyszłość tego miasta konsultując decyzje z szerokim wachlarzem preferencji wyborczych niejednorodnego społeczeństwa Cieszyna w swoich poglądach. Natomiast łączy nas jedno pragnienie odwrócenia sytuacji gospodarczej miasta. Nie tylko Ficek bedzie miał wolne Wikendy -proszę uwolnić tych panów z przepracowywania się w radach nadzorczych spółek z udziałem skarbu gminy.Te miejsca proszę obsadzić delegatami mieszkańców miasta. Pamiętaj-Nie będziesz dwom Panom służył."

Szczurek burmistrzem. Facet, który podczas konfrontacji kandydatów zajął ostatnie miejsce. Gość, który miał więcej głosów na jakimś tam portaliku w sondzie, niż wszystkich głosujących na niego w wyborach. Kandydat na burmistrza, co wymigał się (zresztą razem z Cybulskim) sprzed debaty publicznej. Takowa miała sie odbyć w KKP, ale jak powszechnie wiadomo, "nie była potrzebna". Wicestarosta, co nie wprowadził nawet jednego członka do rady miasta. Natomiast jako jedyny dobrze zrozumiał mentalność cieszynioków; chodzić i się kłaniać "nisko" i opowiadać dyrdymały. I to lud kupił. Trzeba przyznać, ze Mietek skutecznie wychodził ten wybór. I za to należą mu sie gratulacje. 4 lata kadencji mogą być jednak dla niego bardzo trudne.

Brawo Panie szczurek! Koniec rozdawania pieniedzy na lewo i prawo!

Trzy rzeczy stały się ważne dla Cieszyna! Zmieniła się w końcu ekipa, która nie miała pomysłu na miasto, nowy burmistrz będzie lepiej współpracował ze starostwem i w końcu macie burmistrza Cieszyniaka?!

Wars... jesteś szczytem cieszyńskiej dwulicowości. Jeśli myślisz, że ugracie coś z tym waszym PM, to się mylisz , zresztą jak zwykle. Teraz widzę jak bez wazeliny już wchodzisz w jamę władzy. Otóż nie znasz sie na tym , co piszesz komletnie. I wiedz, ze Swakoń (nomen omen) nie był propozycją Olbrychta, tylko Herok (zdobywaca smisznej liczy głosów). A jak myślisz, ze zastąpisz jako mieszkaniec kogoś z Rady Nadzorczej spółek miejskich, to się wnet przekonasz jaki jesteś naiwny. Dobrze, że cała twoja polityka to forum gazety codziennej. Miłego dzionka.

tora

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama