, czwartek 18 kwietnia 2024
Po Adamie Wójtowiczu, Krzysztof Herok odchodzi z PO
- Brak chęci podjęcia dyskusji, prób rozwiązania podnoszonych przeze mnie spraw oraz atmosfera politycznego szantażu zmusiła mnie do rezygnacji z funkcji wiceprzewodniczącego cieszyńskiego Koła PO i członkostwa w partii Platforma Obywatelska RP - przyznaje Krzysztof Herok.  fot: ARC Krzysztof HerokDodaj do Facebook

Po Adamie Wójtowiczu, Krzysztof Herok odchodzi z PO

AGNIESZKA KACZMARCZYK
18 czerwca radny Krzysztof Herok złożył "legitymację" członka Platformy Obywatelskiej i wystąpił z partii, rezygnując z funkcji wiceprzewodniczącego cieszyńskiego Koła PO. - W 2009 roku przystępowałem do partii otwartej na dialog, której członkom przyświecało dobro Cieszyna i lokalnej społeczności. Dziś PO stała się partią układów, blokowanych dyskusji, ochrony swoich politycznych wpływów i stołków - przyznał Krzysztof Herok w liście otwartym do Jana Olbrychta.

- Brak chęci podjęcia dyskusji, prób rozwiązania podnoszonych przeze mnie spraw oraz atmosfera politycznego szantażu zmusiła mnie do rezygnacji z funkcji wiceprzewodniczącego cieszyńskiego Koła PO i członkostwa w partii Platforma Obywatelska RP - przyznaje Krzysztof Herok.

Wśród powodów, przez które radny zrezygnował z członkostwa w PO, wymienia: - Ochrona stanowiska wiceburmistrza dla członka PO Adama Swakonia nie może zmuszać do legitymizowania złych rządów i praktyk. Cieszyńskiego Koła Platformy Obywatelskiej nie powinien poddawać się politycznemu szantażowi i rekomendować przyjęcie absolutorium dla burmistrza Mieczysława Szczurka, pomimo negatywnej opinii Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Cieszynie. Nie mogę zgodzić się z polityką urzędującego burmistrza Mieczysława Szczurka, popieraną przez PO poprzez udział w rządzeniu członka Platformy Obywatelskiej Adama Swakonia. W mojej ocenie jest ona szkodliwa dla miasta. Cieszynowi brakuje wizji rozwoju, planów na pozyskiwanie inwestycji oraz odpowiedzi na aktualne problemy mieszkańców - przyznaje radny i dodaje, że w zamian, przez ostatnie lata Cieszyn stał się komunikacyjną pustynią, zagrożone są najważniejsze inwestycje, a samo miasto stało się obiektem kpin i licznych żartów ze względu na fatalny stan dróg.

Krzysztof Herok wyraża stanowczy protest wobec okoliczności wyboru dyrektora COK "Dom Narodowy". - Obrady komisji konkursowej, z których w nie do końca zrozumiałych okolicznościach specjalnie wyklucza się jednego z członków (przedstawiciela Rady Miejskiej), zasługują na moją absolutną krytykę i niezgodę - zaznacza radny i przyznaje, że Cieszynowi brakuje wizji współpracy z organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury. - Niezrozumiałe są dla mnie powody niechęci do wprowadzenia budżetu partycypacyjnego - dodaje.

Herok zaznacza, że władze Cieszyna, pomimo swoich obietnic wyborczych, nie prowadzą żadnej polityki na rzecz wspierania małych i średnich przedsiębiorstw. - Cieszyńscy przedsiębiorcy bezskutecznie szukają partnera po stronie Ratusza. Z niezrozumiałych dla mnie przyczyn, mimo obietnic wiceburmistrza Adama Swakonia sprzed ponad dwóch lat, nie została powołana Społeczna Rada Biznesu przy Burmistrzu Miasta - pisze radny i dodaje, że wszystkie sprawy były przeze niego sygnalizowane opinii publicznej, jak i władzom Platformy Obywatelskiej.

Krzysztof Herok urodzil się w 1973. Jest absolwentem Wydziału Etnologii UŚ w Cieszynie, żonaty, dwójka dzieci. Mieszka w Cieszynie. W 2010 roku został radnym Rady Miejskiej Cieszyna. W 2011 roku wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej oraz wiceprzewodniczącego Komisji Rozwoju, Gospodarki i Finansów. Funkcje te pełni do dziś.

Komentarze: (60)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Rozdają samochody

E.Rabe siedzi cicho jak mysz pod miotłą. Co tam słychać na Placu Czerwonym ?

"Eugeniusz Raabe : - Jedno mnie boli, jestem radnym czwartą, ostatnią, kadencję"- spotkanie z Palikotem w Cieszynie

Oddany każdej władzy całym sercem

E. Rabbe nie nadąża za upływem czasu, myśli i zachowuje się anachronicznie.

Pan Raabe odegrał kiedyś dobrą rolę w tej radzie , nie tej kadencji, lecz cóż, zbyt ścisłe związki z P.Żurkiem zachwiały
jego wiarygodnością,potem jakiś prezes od koszul, fuj P.Raabe a mieliśmy Pana za niezależnego.

Dotychczasowy sympatyk PO-----, niestety jak patrzę na to co dzieje się w Cieszynie i w PO Cieszyn to zaczynam
mieć wątpliwości. Dwóch radnych wychodzi, trzeci się zastanawia, raptem jest ich pięciu, a Pan Olbrycht
śpiewa piosenkę - nic się nie stało- stało się Panie pośle, żle się dzieje w Cieszynie i ci radni chcą to Panu uświadomić.
Jednak Pan poseł popierający w zasadzie głównie WdC a potem PO, za wszelką cenę chce wyciszyć problem,
a jest takowy - beznadziejni rządzący tym miastem burmistrzowie.Już z Polski dochodzą sygnały sygnały
o zaniepokojeniu sytuacją w Cieszyńskim PO.

Jest przyspawany.

Ciekaw jestem kiedy E.Raabe zaprotestuje i złoży rezygnację ze swojej funkcji...

Boże Ty widzisz i nie grzmisz!
Wielki bohater się znalazł, Pan Krzysztof Herok! Nieugięty kontroler naszego kochanego ZUS'u i niePOradny na tropie spiskowej teorii dziejów, który wraz ze swoim kompanem Wójtowiczem, bezrobotnym, przedsiębiorcą ma parcie na stołek burmistrza i za wszelką cenę, obwinia go o całe zło na tym świecie z kanalizacją włącznie! ... "miasto stało się obiektem kpin i licznych żartów ze względu na fatalny stan dróg." a na Pana Facebookowym koncie, jak zauważyłem, każdy post to pojazd na władze!
Tak się robi dzisiaj kampanię? Krytykując? Oskarżając? Manipulując i przeistaczają fakty? Tego Pana w ZUSie nauczyli?
Zamiast tego niech się Pan weźmie do roboty! Zastanawiam się ile Pan zrobił dobrego dla Cieszyna, przez ostatnie lata, odkąd grzeje Pan stołek w radzie miejskiej? Odezwał się Pan w ogóle kiedykolwiek na jednej z czwartkowych sesji?
Bo za nasze podatki siedzi Pan na "czterech dużych literach" w radzie, którą tak na dobrą sprawę należałoby pierwsze odwołać! bo jest w tej kadencji jeszcze bardziej do kitu, niż kiedykolwiek wcześniej. Ipody se kupcie do głosowania... Żałosne... co się dzieje w tym mieście!

Cieszyn miastem zabytkowych dróg !
Cieszyn miastem muzykantów - Graj-dołek!
Cieszyn, masto w którym cieszą się jedynie władze.

Mach - ty kanalio!

Tylko nie pisz dystansie ,ze i to Wir-owi z ust wyjąłeś .Styl dla ciebie tylko odpowiedni.

Pan radny ucieka z tonącego okrętu by startować w kolejnych wyborach na burmistrza Cieszyna. IMO.

No Wirr wprost z ust mi wszystko wyjąłeś, dodałbym tylko , że niestety ten układ z WdC obowiązuje, ale członkowie koła PO Cieszyn
są ordynarnie robieni w konia przez P.Posła, że nie , gdzie tam , to my rządzimy -hi hi..A Adam i Krzysiek się zorientowali.

Jak zwykle wystąpienie Pana Przewodniczącego jest elegancko skrojone. Widać, że jest człowiekiem elokwentnym, pełnym swady i ...frazesów. Pamiętamy jego rządy Cieszynem, pojedynki słowne z Żurkiem i Kuboszkiem. Pamiętamy pomysły inwestowania w programy, które do dzisiaj generują koszty no i splendor, za który ciągle płacimy. Pamiętamy, już wtedy, liczne wyjazdy zagraniczne. Czy pamiętacie, kiedy zlikwidowano w Cieszynie najwięcej firm? Największym sukcesem stał się komitet wyborczy ewangelicko - katolicki znany jako WdC. Królowała przez kilka kadencji, lansowała kilku burmistrzów i ma się nieźle do dzisiaj. A jak ma się z nią Cieszyn?
Wydawać by się mogło, że udział w polityce to chęć służenia społeczeństwu, czy to na szczeblu lokalnym czy też na szczeblu krajowym pewnie i międzynarodowym. Tym czasem Pan eurodeputowany mówi: „...specyfika działania w partiach politycznych i innych organizacjach polega na działaniu według uzgodnionych wspólnie priorytetów...”. To prawda, ale trzeba wiedzieć, że te priorytety powinny pokrywać się z oczekiwaniami społeczeństwa bo przecież jemu chcemy służyć i że łatwo kształtować priorytety w grupie, gdy jest się sponsorem i jednocześnie gospodarzem. Pan Olbrycht chyba coś wie o socjologi i socjotechnice? Kuriozalną kwestią jest ogłoszenie na rok przed wyborami nazwisk kandydatów na burmistrza. Czy to ma ułatwić Swakoniowi współpracę ze Szczurkiem? Czy więc nie lepiej było się odciąć od burmistrza i dać znać, że nasz przedstawiciel nie ma tam nic do powiedzenia. Jak wytłumaczyć fakt zabrania Swakoniowi tematu budowy kanalizacji- brakiem jego kompetencji czy chęcią przejęcia tematu przez Matuszka, który sprawi, że sukces tam wzmocni szanse na elekcję? O wypowiedzi Pana Swakonia, przez grzeczność, nie będą się wypowiadał. W liście otwartym Pan Krzysztof napisał bardzo delikatnie o tym co spowodowało jego decyzję. Ja ją szanuję i obawiam się, że arogancja władzy zdołuje to, co przez kilkanaście lat, z mozołem tworzyliśmy.

Najbardziej przykre jest to , że z koła PO , którego jestem jeszcze członkiem, odchodzą ludzie , którzy zawsze mieli
swoje zdanie./Adam i Krzysztof/
Można było z nimi rzeczowo dyskutować a znając ich, i ich poglądy jestem daleki od posądzania ich o koniunkturalizm.
Uważam raczej , że bardziej jest to protest przeciw polityce najwyższych władz koła PO Cieszyn.
Myślę , że w w najbliższym czasie sam dam sobie spokój z działaniem w PO Cieszyn.

przecież Pan Olbrycht wyjaśnił, że w partii nie należy mieć własnego zdania, tylko partyjne. Tak zawsze było, jest i będzie ... niestety. A dla odszczepieńców pozostaje blog, ewentualnie narzekanie w czterech ścianch własnego domu. PO gdyby nie bała się ludzi "inaczej" (czytaj:samodzielnie) myślących, to już dawno wprowadziłaby jednomandatowe okręgi wyborcze. Tymczasem z obietnic został tylko smak, nieświeżej już mocno, kiełbasy :((

Na stronie Dziennika zachodniego jest taki trafny komentarz :No i kolejny naiwniak, który "nie wiedział" w co się pakuje. Skąd się tacy durni ludzie biorą? Ciekawe, że wszyscy oni mają nagle na myśli dobro mieszkańców i rozwój miasta.

Dwa piękne ronda w Pastwiskach - "Bogdan" i "Ficek" - zostaną na długie lata duma miasta po kilku wspaniałych poprzednich kadencjach cieszyńskiego ratusza.

Co to ma wspólnego z decyzją radnego Krzysztofa Heroka? Cierpisz najwyraźniej na jakiś kompleks...

Nie mam za grosz zaufania do członków PO. Ani do aktualnych , ani do byłych. Taki np. radny Wójtowicz ( do niedawna w PO) na swoim blogu pisze, że opinia Komisji Rewizyjnej nie jest dostępna w internecie , bo burmistrz się nie zgodził. To kłamstwo, które każdy może zweryfikować : opinia jest zamieszczona na stronie Urzędu Miejskiego w BIP-ie! Kłamstwo ma krótkie nogi...

Nie należę do żadnej opcji politycznej szanowny Anonimie, lecz uważam, że nie trzeba być aż nadto uduchowionym aby stwierdzić, że obecna banda przy korycie sama potrafiła dokonać takiej destrukcji w funkcjonowaniu organizmu miejskiego. Nie posądzam tych nieudaczników aż o taką przebiegłość.
Zgadzam się z Machem Panie Herok, że mógł Pan zostać bohaterem.
Dzisiaj przypomina mi Pan bardziej włoskiego kapitana ze statku Concordia, który jako pierwszy wsiadał do szalupy ratunkowej.

Ciekawe ile kasy pobiera radny Herok?

700 zł na miesiąc

Istotne jest to co podniósł Pan Radny Herok w uzasadnieniu swojej rezygnacji z PO. Gdyby taka reakcja Pana Radnego była po podjęciu decyzji przez Starostwo Powiatowe o sprzedaniu dworca autobusowego wraz z terenem , i odmowie zakupu tego obiektu przez Pana Szczurka, czy też wydaniu decyzji o rozbiórce w/w obiektu- wielki szacun!- a tak niestety milczaca zgoda i rezygnacja z upływem kadencji niestety moim zdaniem nie zwalnia Was od współodpowiedzialności za taki stan miasta i inwestycji ,do którego tak krytycznie odniósł się Pan Radny Herok. Milczenie na temat katastrofalnej realizacji budowy kanalizacji z rażącym naruszeniem prawa obciąża tę radę miejską i i poprzednią. Odpowiedzialni za tę katastrofę dla miasta dziś grzeją ciepłe posady w budżecie nadal a są to Ficek, Cybulski i Matuszek. Konsekwencją źle przygotowanego i realizowanego projektu przez te osoby jest katastrofalna sytuacja obecnych elit rządzących miastem zupełnie nie przygotowanych do realizacji takiego projektu. Kto wreszcie opinii publicznej powie prawdę o katastrofalnej sytuacji gospodarczej miasta. Widzę ,że dziennikarze stronią od otwartej krytyki bo jeszcze chcą zarobić na kadzeniu lokalnym notablom zanim nastąpi kolejne rozdanie. A szkoda usypiają w ten sposób czujność opinii społecznej..

Szanowny panie MACHU to nie Starostwo podjęło decyzje o sprzedaniu dworca PKS bo to było w gestii syndyka ale jako radny byłem współautorem apelu do burmistrza o kupno dworca PKS niestety burmistrz Szczurek nie przychylił sie do tej decyzji Rady mimo to że w budżecie były na to środki, proszę spojrzeć w papiery.
pozdrawiam Krzysztof Herok

W imieniu skarbu państwa pieczę nad jego majątkiem sprawuje powiat. Syndyk masy upadłości z czyjejś woli się tam znalazł więc jego decyzje podejmowane były w konsultacji z władzami starostwa. Skoro Szanowny Pan Radny Herok wraz z kolegami nie umiał przygotować stosownej uchwały zobowiązującej burmistrza do zakupu dworca -bo tylko uchwała zobowiązuje burmistrza do jej wypełnienia a zdobył się na "apelowanie" -zamiast uchwalanie zatem nie dziwi ,że Szczurek do apelu nie dostosował się. Po tylu latach obecności w radzie miejskiej powinien pan radny Herok wiedzieć ,że Rada Miejska rządzi miastem przy pomocy uchwał. Także pozdrawiam - w papiery apelujące nie ma co zaglądać.

PKS został sprzedany przez likwidatora a nie syndyka, bo jeszcze nie zdążył upaść. Teraz dopiero widać upadek miejsca po PKS-ie !!

Drogi Machu jesli chodzi o decyzjje w sprawie dworca PKS to byłem w grupie radnych która głosowała za kupnem tego dworca pozdrawiam Krzysztof Herok

Józek! Przestań się popisywać, przecież wszyscy wiemy jaki jesteś cienki! Jak ty byłeś radnym - to dopiero była katastrofa dla miasta!!!

Nie dostrzegam w Twoich wypowiedziach tęgiego umysłu. Dala Ciebie mogę być Józkiem skoro Ty jesteś dla mnie anonimowym gównem.

Burmistrza Ficka rozliczała przez kilka lat prokuratura, po donosach składanych przez ówczesnych radnych opozycji z Janem Żurkiem na czele.Został oczyszczony z wszystkich zarzutów ! Najwyraźniej "bil" nie może się z tym po godzić i plecie androny, sprytnie próbując zmienić kierunek dyskusji! Czyżby "bil" byl członkiem ukochanej Platformy Obywatelskiej ?!

Zostawmy na chwilę Heroka.
Zajmijmy się tym o czym on mówi. Jeżeli tak jest, a jest tak, to powinien się tym zająć prokurator.
Żeby nie było tak jak zwykle, że kolejne wybory będą miały moc oczyszczenia tych rządzących dyletantów i nieudaczników.
Czy ktoś rozliczył Ficka? Przecież wiele zła, którego teraz doświadczamy to jego scheda.
Nauczyciela wara od rządów!!!

Nie na się co dziwić panu Herokowi. Zapisał się do PO bo liczył na stanowisko, a tu kicha! Nie był ulubieńcem Jana O. Ciekawe jaki teraz ruch wykona znany socjolog Jan O. ?

Nie wykona żadnego wiekszego ruchu. Pewnie bedzie kandydował na kolejna kadencję i nawet bym sie nie zdziwil gdyby baranki znowu go wybtrały, a jak nie to przejdzie na emeryturke, bo razem ze swoimi kolegami z PE uchwalili sobie emerytury po dwóch kadencjach. Zyc nie umierać ...

Okręt tonie, to szczury uciekają

Szczurek też?

UWAGA bedzie zmiana koszulki na inny kolor, tylko jaki ??

Ja proponuje powrót do khaki - do tego krótkie spodenki, getry i finka. Radny H. zawsze mi sie z tym kojarzył i jak widzę słusznie.

A może porażka po wydarzeniach z poprzednich wyborów okazała się zbyt bolesna dla pana H?

Obserwatorzy naszej sceny politycznej spostrzegli z łatwościa, że od pewnego czasu jest zamkany parasol ochronny w mediach rozpostarty nad naszym ukochanym przywódcą Donaldem Tuskiem i jego kamarylą. Doszło nawet do tego, że np. taki poseł jak Stefan Niesiołowski skarży się otwarcie, iż "dziennikarze faszerują ludzi papką, że PO nic nie robi." Członkowie PO sami już czują, że niebawem rozpocznie się "wyrzucanie murzyniątek z łodzi na pożarcie krokodylom". Tedy nic dziwnego, że rozpoczęła się gorączkowa ewakuacja na z góry upatrzone stanowiska. Niebawem fakt przynależności do PO będzie pewnie równie skrzętnie ukrywany jak posiadanie sekretnej choroby. Ponieważ lewica ostatnio stale jest obecna w mediach, a więc chyba ją następną w kolejności wyznaczono do objęcia rządów w naszym biednym kraju.

Ciężkie czasy idą dla Platformy...

tak a co my mamy powiedzieć? co oni zrobili z naszym krajem i ile nas to teraz bedzie kosztować? - pomyslałem patrząc na wnuka

na portalu z nazwą SCI też ten artykuł się pojawił!

Zapisał się bo chciał coś zrobić ale jak partia nie daje takiej możliwości to lepiej odejść no i tak z kolesiostwem się nie wygra. Nie istotne ile się było w danej partii tylko czy partia stawia na młodych ambitnych czy na stołki!

jasne, bo w PO kolesiostwo zaczeło sie tydzień temu...

Nie tydzień temu ale nowi zawsze myślą że coś zmienia mają jakieś ideały

Tak "ideały". PO z 2009 roku i "ideały"- koń by się usmiał.

Innymi powodami, dla których radny Herok wyszedł z Platformy jest
przeznaczanie przez partię dotacji z budżetu na:
- prostytutki w klubach GoGo
- wina i cygara
- luksusową odzież i buty
- wynajem boiska dla Donalda Tuska

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama