, niedziela 26 maja 2024
Mieczysław Szczurek oficjalnie potwierdza swoją kandydaturę
Mieczysław Szczurek wraz Mirosławem Szemlą podczas pikniku rodzinnego "Pożegnanie wakacji". fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Mieczysław Szczurek oficjalnie potwierdza swoją kandydaturę

STEFAN MAŃKA
Mimo iż wśród kandydatów, którzy w najbliższych wyborach samorządowych będą ubiegać się o fotel burmistrza Cieszyna Mieczysław Szczurek pojawiał się od samego początku, to dopiero teraz oficjalnie potwierdził chęć ubiegania się o kolejną kadencję.

- Kiedy obejmowałem funkcję burmistrza cztery lata temu, Cieszyn był tuż przed największą inwestycją, z jaką przyszło nam się zmierzyć w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Wymagał też wielu zmian. Wiele rzeczy udało nam się zrobić, mimo iż często wymagało to podjęcia bardzo trudnych i niepopularnych decyzji. Jednak przed nami jeszcze długa droga. Stąd moja decyzja o ubieganiu się o kolejną kadencję - argumentuje Mieczysław Szczurek i dodaje: - Remonty trwają i jesteśmy już za półmetkiem, a ja nie należę do ludzi, którzy zostawiają w połowie niedokończone sprawy.

- Wszystkie utrudnienia w mieście dotykają mnie tak samo, jak pozostałych mieszkańców. Po prostu chciałbym to wszystko doprowadzić do szczęśliwego końca i pozostawić miasto zmodernizowane, z wyremontowanymi drogami, nowoczesne, słowem - takie, z którego będziemy dumni i do którego z chęcią będą przyjeżdżać turyści - mówi Szczurek według którego zachodzące w mieście zmiany to dopiero początek.

- Na solidnych podstawach możemy budować dalej nasze miasto i dbać o jego dalszy rozwój. Myślenie o Cieszynie to nie są plany na cztery lata. To planowanie perspektywiczne i długodystansowe. Wiele spraw, które były zaniedbane przez całe dziesiątki lat, udało się naprawić i odbudować, a dalsze perspektywy są bardzo obiecujące. Jestem gotowy, by nadal, razem z mieszkańcami, zmieniać Cieszyn na lepsze - deklaruje Mieczysław Szczurek.

Mając na uwadze nazwiska kandydatów, o których pisaliśmy pod koniec marca zapytaliśmy obecnego burmistrza o to jak ocenia swoje szanse w jesiennych wyborach? - Znam te osoby i wiem, że wywodzą się z różnych środowisk. Wiem też, że każda z nich posiada wiele zalet, więc trudno tutaj mówić czy oceniać, kto ma większe lub mniejsze szanse. Mam jednak nadzieję, że Cieszynianie, tak jak było to cztery lata temu, ponownie obdarzą mnie zaufaniem i powierzą mi funkcję burmistrza na kolejne cztery lata.

W najbliższych wyborach samorządowych Mieczysław Szczurek będzie reprezentował Komitet Wyborczy Stowarzyszenie SCI. Do tej pory swoją kandydaturę w wyborach potwierdzili: Mariusz Andrukiewicz, Krzysztof Herok, Danuta Łabaj oraz Ryszard Macura. W tym tygodniu powinniśmy poznać nazwisko kandydata, którego poprze cieszyńska lewica. Wybory samorządowe 2014 odbędą się 16 listopada. Ich druga tura - tam, gdzie będzie to konieczne w przypadku wyborów prezydentów miast, burmistrzów i wójtów zaplanowana została na 30 listopada. Zgodnie z harmonogramem wyborów po 7 września br. będą musieli ujawnić się wszyscy kandydaci na stanowiska burmistrzów i wójtów w powiecie cieszyńskim, zawiadamiając odpowiednio Państwową Komisję Wyborczą lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego.

Komentarze: (52)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Już wiem, że kolejne wywiady będą. Ok, czekam.
Powiem jednak szczerze, że brakuje mi w tych wywiadach odważnych pytań o sprawy, które moim zdaniem mają znaczenie przy ocenie kandydata.
Zadałbym Wszystkim kandydatom 3 pytania:
- Czy masz jakiś NAŁÓG?
- Czy popełniłeś kiedyś PRZESTĘPSTWO?
- Czy zrobiłeś komuś kiedyś ŚWIŃSTWO?

Jest takie powiedzenie "Cisza nad tą trumną". Ja to strawestuję i powiem: "Cisza nad tą kandydaturą"...

Chciało by się wybierać z grona kandydatów na wysokim poziomie merytorycznym i nietuzinkowej kulturze wewnętrznej. Podobnie z Radnymi. Mamy prawo tak myśleć. Mamy prawo domagać się rzetelności. Zastanówmy się czemu jednak ludzie tak "plują" jadem na kandydatów? Może sami nie jesteśmy na "poziomie"? To może być część tzw. prawdy. Co jednak robić gdy okazuje się, że wielkie szanse mają kandydaci chodzący po ulicach "wskazując" morderstwo i "mordercę". Czy naprawdę chcemy aby istotne dla Naszego bytu funkcje pełniły Osoby z takimi emocjami? Czy tacy ludzie gwarantują prawo, praworządność i sprawiedliwość? Zastanówmy się nad motywacjami takiego postępowania. Zastanówmy się, czy możliwa jest jakakolwiek kontrola społeczna takiej działalności.

ciekawy jestem za czyje pieniądze te zeszyty i przybory zostały rozdawane - czy za prywatne burmistrza , czy za publiczne - mógłby się ktoś z tego komitetu wypowiedzieć

U nas w pracy opowiemy się przeciw Panu Szczurkowi. Za dużo obiecuje, a efektów nie widać.

Gdzie jest Mach???

Dla zasady , nie kopię leżącego. Ci z którymi chcę dyskutować mogą się uważać za wyróżnionych. To tyle. Poza tym wymyśl sobie jakiegoś nicka.

Zmień zioło albo lekarza . Najczęściej dyskutujesz sam z sobą . Czujesz się wtedy wyróżniony ?

Litości czlowieku miej honor i odejdź. Sam widzisz jak wszystko spaprałeś w naszym Cieszynie, czego się dotkniesz to zamiera. Odejdź i nie wracaj litości!!! Zrządzać miastem, to nie polaga na tym, że się udaje wszystkowiedzącego. Trzeba było pracować jak Ficek, a nie tylko brylowac na salonkach lokalnych, ze się jest wielkim włodarzem, a w rzeczywistości nic nie robić, Trzeba sie po pierwsze na tym znać.

Popieram bardzo! Idźże człowieku stąd. Miej honor. Ah, zapomniałem, Pan nie wiesz, co to honor. Pan w ogóle mało wiesz. O rządzeniu miastem nie wiesz nic. Wymyśliłeś teraz Stowarzyszenie SCI, wsadziłeś "przyjaciółkę" do zarządu. Żenada. Poziom poniżej zera. Totalne nieszczęście dla miasta. Wiem, że wcale nie jest pewne, że to przegrasz. Tego się boję. Ciekawe, jakie działa wytoczysz przeciw Andrukiewiczowi? Czy dobrze przewiduję próby jego skompromitowania? Sensacyjne wyniki kontroli w Być Razem? Co tam znajdzie Główny Kontroler Urzędu? Na Slupczynskim żeś się potknął, teraz trzeba się lepiej przygotować...

Popieram bardzo! Idźże człowieku stąd. Miej honor. Ah, zapomniałem, Pan nie wiesz, co to honor. Pan w ogóle mało wiesz. O rządzeniu miastem nie wiesz nic. Wymyśliłeś teraz Stowarzyszenie SCI, wsadziłeś "przyjaciółkę" do zarządu. Żenada. Poziom poniżej zera. Totalne nieszczęście dla miasta. Wiem, że wcale nie jest pewne, że to przegrasz. Tego się boję. Ciekawe, jakie działa wytoczysz przeciw Andrukiewiczowi? Czy dobrze przewiduję próby jego skompromitowania? Sensacyjne wyniki kontroli w Być Razem? Co tam znajdzie Główny Kontroler Urzędu? Na Slupczynskim żeś się potknął, teraz trzeba się lepiej przygotować...

Tyle wypowiedzi pod tym artykułem jest niedorzecznych. Ja jestem przeciwna Szczurkowi, bo to facet bez własnej inicjatywy, Tylko wybiera imprezki z poczęstunkiem, wręcza dyplomiki i glupkowato się uśmiecha. Nam potrzeba dobrego włodarza. Nie żadnych byłych nauczycieli, czy też lekarzy. Ekonomistka/ekonomista bez tej całej kliki, układów. Wiem, ze taka osoba nie dostanie poparcia od miejscowych kacyków, ale to my mieszkańcy będziemy wybierać. Więc chodźmy na wybory jak największą grupą. Jak się nam kandydaci nie spodobają to ich skreślmy i wtedy wynik głosowania będzie w granicach 4-5 % poparcia na poszczególnego kandyda, ale za to około 80% będzie przeciwnych. To zrobi wrażenie.

budżet gminy podliczją nauczyciele? lekarze? bankowcy ? maklerzy? wróżbici ?

Zapraszamy do SKOCZOWA ,BO TU TRZEBA ZMIAN OD ZARAZ , A KANDYDATÓW BRAK. Zapraszamy !!!!!!

Jak idzie o DSS, to jest tam oczywisty układ - Kawulokowa trzyma stanowisko dla Szczurka, ktory w razie niepowodzenia w wyborach wroci na stolek, a Kazimiera zostanie na 1 stolku w PCPRze. W ten sposob M.s. nigdy nic nie ryzykuje. To jest mega ukladowicz i biada nam, jesli zostanie na dalsze 4 lata. I tak zrobil z Cieszyna grajdolek standardowy polski. Na szczęście nie mam z tym juz nic wspolnego, ale mieszkam tu i zalezy mi, żeby Naczelnym byl ktos, kto jest uczciwy, bezinteresowny i nie ma nalogow (bynajmniej nie sugeruje, ze obecny Naczelny je ma, broń Boże...).
Chcac uniknac kolejnych układów (po Ficku) wpadlismy w jeszcze gorsze ukladowisko

To nie brzmi tajemniczo. To jest bardzo prosta relacja. Faktycznie chłop ma potrzeby, a przyjaciele pomagają w potrzebie ;-)

Panowie i Panie,
patrząc obiektywnie - czy ktoś z Was zauważył ile inwestycji jest i było prowadzonych na terenie miasta za kadencji burmistrza Szczurka? Pewnie nie, bo zajęci jesteście hejtowaniem dla zasady. Rewitalizacja Wenecji, kanalizacja z równoczesną wymianą wodociągów i gazu dokonywana na funkcjonującej sieci (czyli g...a płyną podczas pracy), remonty ulic, szkół... To mało? Winą burmistrza jest brak informacji o tym co się dzieje...

uwierz mi to nie jego zasługa.....

inwestycje kosztują - my zapłacimy w podatkach.

Przychylam się do poprzedników, którzy piętnują brak planu zagospodarowania dla najistotniejszych części Cieszyna. Są to ogromne zaniedbania poprzednich ekip i niestety sprawa nie ruszyła także w tej kadencji. W ratuszu funkcjonuje tzw. Wydział Rozwoju Miasta na czele z "czwartym burmistrzem" Skowrońskim - ja twierdzę że tj. Wydział ANTYROZWOJU.

Nazwisko i imię Funkcja lub stanowisko
Mętel Agata Katarzyna Sekretarz
Machej Mariola Skarbnik
Kieczka Mariusz Wiceprezes
Holesz Kazimierz Stanisław Prezes
STOWARZYSZENIE SCI KRS: 0000467346, NIP: 5482663858, REGON: 243316545)

Machej ta z banku PKO?

Czas zakończyć bardzo zły styl sprawowania urzędu Burmistrza. To powinna być służba dla miasta i jego mieszkańców, a nie tylko i wyłącznie kreowanie siebie i dla siebie. Miasto potrzebuje świeżego spojrzenia na swoje potrzeby i możliwości. To może dać wizja miasta jaką prezentuje p. Mariusz Andrukiewicz. Trzeba mu dać szansę.

Dziękuję! Z wypowiedzi pana burmistrza dowiedziałem się przynajmniej, że jeszcze przez następne 4 lata Cieszyn będzie rozkopany - wszak na półmetku się znajdujemy.

Cieszyniacy trzeba pociągnąć za spłuczkę i tą kanalizacją spławić Szczurka, niech płynie do morza. Jest dobry kandydat na to stanowisko - pan Andrukiewicz. To jedyna szansa na przełom i realne zmiany w nadchodzącej kadencji.

Ponieważ nie znam Pana Andrukiewicza, proszę w kilku zdaniach, dlaczego powinniśmy na niego głosować?

Szkoda tylko,że dorabia się na ludzkiej biedzie i nieszczęściu

przyjdzie czas na prezentację jego osoby, poczekajmy na start kampanii.. jestem przekonany że to jedyna szansa dla młodych cieszyniaków dla których kluczowe jest zniszczenie starego układu którego pan Szczurek był tylko twarzą, typkiem od picia wódy na imprezach, uśmiechów i robienia zdjęć, wręczania dyplomów, koncertu życzeń i obietnic bez pokrycia.
nam jest potrzebna totalna redukcja wydatków, etatów i obniżka wszelkich możliwych danin, bo za 4 lata zostaną tu tylko emeryci i renciści. no i mam nadzieję że straż miejska zostanie zlikwidowana

Jakie rozbicie starego układu przez pana Andrukiewicza, skoro stoi za nim wice burmistrz Matuszek, oraz radni WDC Tomica, Kasztura, Rainda, Wantulok i Liwczak, którzy są gwarantami istniejącego układu a będą kandydować z list Andrukiewicza

częściowo pewnie tak, trudno przecież oczekiwać że od ręki zmieni się wszystko (komuchy pomimo 25 "wolnosci" nadal obsiadają stołki), zresztą widać po innych komentarzach zatroskanych o swoje pupy urzędasów dla których każdy przedsiębiorca to potencjalny złodziej i ich zaprzyjaznione firemki ktore bez dotacji nie przetrwają

Tak jak i fundacja Andrukiewicza, która bez dotacji nie przetrwa.

Fundacja "Być Razem", której prezesem jest pan Mariusz Andrukiewicz jest przedsiębiorstwem społecznym i w związku z tym utrzymuje się z własnej działalności gospodarczej, nie z miejskich dotacji.

potwierdź że bez dotacji z miasta i powiatu daliby radę istnieć??? nie wierzę!!!

Wierzysz, że Szczurek dałby coś Mariuszowi?
Fundacja działa na majątku miejskim, wyremontowanym ze środków unijnych, do których miasto dołożyło wkład własny. I tyle. Żadnych dotacji nie było. Ale nie chcesz, nie wierz. Teraz miasto dotuje stowarzyszenie SCI. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w składzie zarządu.

A ile miasto już wywaliło na tę całą fundację? Przecież to jawne dokumenty. Nikomu nie chce się sprawdzić? A mógł Szczurek nie dać. Teraz nie miałby problemu z Andrukiewiczem.

Szczurek nie był najgorszy, ale brak planu zagospodarowania przestrzennego, które mają już okoliczne gminy to kpina, a nie niedopatrzenie. A okopy to już gwóźdź do trumny. Gorzej, że póki co nie ma nikogo interesującego na widoku. A gdzie pan Lizoń, co by targowisko sprzedał?

A ja oficjalnie potwierdzam, że nie zagłosuję na nikogo z obecnie rządzących w Cieszynie. To przyśpieszenie prac na naszych drogach na mnie nie zadziała.

To nie jest przyśpieszenie. Proszę się przyjrzeć dokładnie. Coś im chyba nie działa w gotowych odcinkach tej kanalizacji, bo nowo położony asfalt wycinają,coś przepychają, zaglądają jak szpak w p.... .Ja węszę większą aferę- że to cudo na koniec nie zadziała. Wydaje mi się, że chcą udowodnić, że przy dobrej woli Burmistrza za przeproszeniem "gówno" popłynie pod górę, może się uda. A tak przy okazji prawo Archimedesa w wersji dedykowanej Burmistrzowi : " ciało zanurzone w cieczy traci na wadze, człowiek zanurzony w gównie traci na odwadze". Życzę klęski w wyborach.

Powiedział chamski gówniarz z liceum

Pan Burmistrz mówi o perspektywicznym działaniu a planów zagospodarowania dla całego miasta jak nie było tak nie ma, a o studium i jego zapisach lepiej nie mówić, bo niestety z tego rozwoju miasta nie będzie. Więc mimo tego, że pewne inwestycje na przyszłe lata są prowadzone, to jednak Cieszyn się WYLUDNIA !!! , bo ma już poniżej 30 tys. (jak wynika z rankingu przedstawionego n.t. kosztów administracji w przeliczeniu na głowę mieszkańca) i to jest PROBLEM, którego sprawna kanalizacja niestety nie rozwiąże. Słusznie wielu mówiło i mówi, że miejsca pracy są najważniejsze i zatroszczyć się należy najpierw o Mieszkańców i czy bedą mieli za co żyć, a potem o całą resztę.

http://www.mieczyslawszczurek.pl/remonty.html
"Powoli dobiega końca przebudowa kanalizacji w Cieszynie".
Jajcarz z gościa jest niesamowity. Za chwilę Gierka z propagandą przebije.

dokładnie o tym samym pomyślałem - a gdzieś indziej powiedział niedawno - że prace są już na półmetku - no to o co chodzi, jakie prace są na półmetku, a jakie dobiegają końca???
Generalnie mam nadzieję że w listopadzie zacznie obowiązywać nieco inna jakość rządzenia...racjonalna i z wizją - czy tak trudno było przez 4 lata tej drogowej gehenny której i tak nie umiał zarządzać bo oddał ją najpierw jednemu potem drugiemu zastępcy, zająć się jeżdżeniem i szukaniem inwestorów i uchwalaniem planu zagospodarowania???????

hejterski elektorat Heroka rusza do natarcia :)))))))))))))))))))))

mam nadzieję na zmianę władz, jednak zdecydowanie wolałbym żeby jednak tą osoba nie był pan Herok - jakie on ma kompetencje ja się pytam????

Ma bardzo wielkie kompetencje w końcu jest WIELKIM KONTROLEREM ZUSu. Co zrobił jako radny???

To sympatyczny człowiek. Lubię go, ale kompletnie nie nadaje się na Burmistrza. To wielka pomyłka. Nie ma żadnych cech przywodczych, nie ma formatu. Zrobiłby krzywdę sobie i nam... nic do niego nie mam, ale naprawdę byłoby to prawdziwe nieszczęście.

Za to Szurek ma kompetencje … przez 4 lata dobitnie to wykazał. To ja jednak wole Heroka, a o jego kompetencje jakoś się nie martwię.

To trzeba mieć tupet !! Tak pisał cztery lata temu.
Szanowni Państwo!
Zbliżające się wybory samorządowe to okazja, do spojrzenia na nasze codzienne sprawy z innej,
szerszej perspektywy. To doskonała okazja zastanowienia się, do dokonania zmian. Wiele naszych
cieszyńskich problemów i bolączek zostało przez ostanie lata pomyślnie załatwionych. Ale wciąż jest
wiele do zrobienia.
Szanowni Wyborcy,
Jestem kandydatem na stanowisko burmistrza miasta Cieszyna.
Dlaczego możecie mi zaufać?
Jestem Cieszyniakiem. Tutaj się urodziłem i z tym miejscem związałem całe swoje życie. Posiadam
odpowiednie doświadczenie, wiedzę i energię. Chcę kierować rozwojem naszego miasta, Chcę
szukać rozwiązań narosłych przez lata problemów, Chcę stawić czoła nowym wyzwaniom.
Jestem ekonomistą, przez wiele lat prowadziłem też własną działalność gospodarczą. Byłem
dyrektorem Domu Spokojnej Starości w Cieszynie i z powodzeniem dbałem o jego prawidłową
działalność i rozwój. Jako wicestarosta biorę aktywny udział w pracach na rzecz naszego miasta i
powiatu.
Obiecuję, że nie zawiodę naszych wspólnych oczekiwań i nadziei. Dziękuję Państwu za każdy oddany
na mnie głos.
Z poważaniem
Mieczysław Szczurek,
kandydat na burmistrza miasta Cieszyna

Zaufaliśmy i to był błąd. Po tym ile złego narobił ten człowiek jeszcze śmie się odzywać. To trzeba być .....

O ile mnie pamięć nie myli, to wybór Dyrektora DSS był dość ograniczony. Czy nie było to tak, że Pan Mieczysław był jedynym który posiadał odpowiednie papiery? Może dobrze będzie przypomnieć sobie lepiej tę sytuację. Inna kwestia, to oczywista niedostępność DS dla znakomitej większości Cieszynian. Powód: zbyt wysokie koszty utrzymania. Czy zatem istnienie DS jest powodem do chluby? Pan Mieczysław twierdzi że to "prawidłowa działalność". Myślę, że to stanowczo zbyt daleko od oczekiwań większości. Czy mamy podać jeszcze inne przykłady "inwestycyjne", które okazują się być niezbyt chciane przez Cieszynian? Nie lubiącym zbyt wiele pamiętać polecam "obywatelski" wybór Dyrektora Domu Narodowego. Jasne, nie wszystkiemu "winien" Pan Mieczysław. To jednak pewien - ustalony w bardzo wąskim gronie - ciąg kandydatów, który, bydźta ludzie pewni, jest poza Waszą kontrolą.

jacy turyści w Cieszynie, to jakaś kpina Cieszyn nigdy nie będzie miastem turystycznym ( camping na łyska stoi wiecznie pusty)
trzeba myśleć o przyciągnięciu inwestorów, a nie o turystach
jak zabraknie Czechów to Cieszyn umrze śmiercią naturalną

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama