, poniedziałek 26 luty 2024
Janusz Palikot w Cieszynie: Tusk jako autorytet skończył się 10 kwietnia
Trochę jestem góralem w polityce. Moja bezpośredniość dziś się podobała - podsumował były poseł Platformy Obywatelskiej. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Janusz Palikot w Cieszynie: Tusk jako autorytet skończył się 10 kwietnia

KATARZYNA KOCZWARA
Janusz Palikot w Cieszynie: Tusk jako autorytet skończył się 10 kwietnia

- Na lekcji historii dużo mówimy o Katyniu, z drugiej z programu wycofano historię współczesną Polski. Jak mamy zrozumieć tę sprawę bez odpowiedniej wiedzy - pytał Filip, gimnazjalista. fot. Maciej Kłek

- Czuję, że mamy tu wielki potencjał. Powstał klub, bardzo dużo osób się zapisało, tworzą się lokalne struktury - podsumował spotkanie w Cieszynie Janusz Palikot. Polityk przedstawił swoją ocenę sytuacji w kraju i sposoby jej uzdrowienia.

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w poniedziałkowym spotkaniu z jednym z najbardziej kontrowersyjnych polityków w Polsce. - Nowa formacja nie dostaje dotacji, nie może wykupić spotu w mediach, ale reklamować siebie nikt mi nie zabroni, stąd nazwa Ruch Palikota - wyjaśnił polityk z Lublina.

Na spotkaniu Palikot wymienił największe "bolączki" Polski, grzechy obecnego rządu. - Autorytet Tuska skończył się 10 kwietnia 2010 r., kiedy oddał całe dowodzenie nad uroczystościami Kościołowi, kiedy ukląkł przed trumną. Tusk musi podtrzymywać polityczne życie Kaczyńskiego, nie chce, aby prokuratura osłabiła Kaczyńskiego, który powiedzieć może wszystko i nie ponosi za to odpowiedzialności. Wyborcy głosują na Tuska, chcąc uniknąć rządów PiS w Polsce. Nie zgadzam się na nihilizm społeczny. Zamyka się sklepy z dopalaczami, ale nie rozwiązuje problemu - wyliczał.

Pod wpływem spotkania radny cieszyński, dotąd bezpartyjny, nabrał ochoty do wystartowania w wyborach parlamentarnych. - Lubię pana za odwagę, za soczysty język, byłoby dobrze, gdyby pana ugrupowanie weszło do sejmu - powiedział Eugeniusz Raabe i wyznał: - Jedno mnie boli, jestem radnym czwartą, ostatnią, kadencję (Palikot postuluje, by wszędzie - od radnego, szefa partii, posła po prezydenta - obowiązywała kadencyjność funkcji, konkretnie 2 kadencje - przyp. red.) i chętnie z panem poszedłbym do Sejmu.

PISALIŚMY: Wisła: Wątpliwości w sprawie nowego skarbnika

W zadawanych przez uczestników pytaniach nie zabrakło sprawy katyńskiej. - Jestem uczniem II klasy gimnazjum, z jednej strony na lekcji historii dużo mówimy o Katyniu, z drugiej z programu wycofano historię współczesną Polski. Jak mamy zrozumieć tę sprawę bez odpowiedniej wiedzy - pytał Filip. Odpowiedź polityka wzbudziła kontrowersje. - Nie chcę nieustającej dyskusji o Katyniu, chcę rozmów o Bitwie 1920 r., o odsieczy wiedeńskiej. Dlaczego nie czcimy sukcesów, tylko koncentrujemy się na porażkach. Jest Rok Marii Skłodowskiej Curie, jedynej kobiety z dwoma Noblami, a my gadamy o Smoleńsku - burzył się Janusz Palikot. - Nie wolno traktować Katynia jako klęski. To był podły postęp Rosjan, ta sprawa do dziś nie jest wyjaśniona - oburzyła się pani Grażyna, wnuczka oficera zamordowanego w Katyniu.

Na spotkaniu nie zabrakło także łez. - Dziękuję za wszystko co pan powiedział, a szczególnie za słowa dotyczące profilaktyki - wyznała Irena Marszałek. Zdaniem Palikota rząd nie przeznacza się pieniędzy na profilaktykę, która w 80% warunkuje zdrowie. Za to w Polsce jest największa konsumpcja leków w Unii Europejskiej.

Osoby zarówno przysłuchujące się dyskusji jak i zabierające głos, wyszły ze spotkania zadowolone. - Reprezentuję Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych, myślę, że najbardziej kreatywnym politykiem w Polsce jest Palikot. Byłam pewna, że ludzie będą aktywni, to oczekiwanie się spełniło. Hasło Palikota "Gospodarka jest najważniejsza" jest doskonale rozumiane przez kobiety. Przecież to my, patrząc stereotypowo, ponosimy odpowiedzialność za funkcjonowanie domu i rodzinnego budżetu. Kobiety często nie chodzą do wyborów. Namawiam je do uczestnictwa, tak nowoczesnego programu nikt inny nam nie proponuje - przyznała Roma Rojowska.

PISALIŚMY: Sprawdzamy, w których urzędach przybywa pracowników

Zadowolony był sam Janusz Palikot. - Czuję, że mamy tu wielki potencjał. Powstał klub, bardzo dużo osób się zapisało, tworzą się lokalne struktury. Ludzie tutaj, ze Śląska, niezależnie czy mówimy o Cieszyńskim, Górnym czy Dolnym, czują do mnie sentyment. Trochę jestem góralem w polityce. Moja bezpośredniość dziś się podobała - podsumował były poseł Platformy Obywatelskiej.

Przy okazji powiedział, do jakich wyborców chce dotrzeć: - Do ludzi rozczarowanych całą polską polityką. Tych, co nie chodzą na wybory. Dużo jest wyborców głosujących negatywnie, przeciwko PiS lub PO. Chciałbym tych, którzy chcą głosować pozytywnie. To są z jednej strony młodzi ludzie, kobiety, ale także przedstawiciele małego i średniego biznesu. To są ludzie rozczarowani rządami Donalda Tuska, którzy liczyli na zmiany, także poprzez zmiany mojej komisji "Przyjazne państwo", ta zmiana się nie dokonała. Ci ludzie zagłosują na mnie.

Komentarze: (98)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

...

tak! każdy antysemita, każdy nacjonalista i każdy rasista jest przeze mnie traktowany tak jak sobie na to zasługuje. Lubię ich i podziwiam tak samo jak oni kochają i podziwiają innych ludzi, tylko za to ,że są inni niż my. Tych ostatnich szanuję. A więc krótko i na temat mają u mnie przesrane wszyscy, którzy uczą wrogości, nienawiści bezpodstawnie.

Rydzyk - tymczasowo do pierdla, po śmierci - do piekła. Głos rozsądku - dożywotnio do Bonifratrów, do piwnicy - tam maks dwa miesiące się postołuje - a potem temat zostawiam Panu Bogu i jego niezgłębionemu miłosierdziu.

Dziękuję "uczestnikowi spotkania" za miłe słowa.
Sam jestem zniesmaczony odpowiedziami Pana Janusza, zadałem 3 pytania, jasno odpowiedział tylko na jedno o stronę "Antykomor.pl" mówiąc, że to "wielki skandal". Szkoda, że na tak ważne pytania jak Katyń i legalizacja narkotyków sensownych odpowiedzi zabrakło!

Odezwał się dyżurny tropiciel antysemitników, który w każdym temacie potrafi odnaleźć elementy myślozbrodni.

któremu nie podoba się pochodzenie Jezusa? Czy to ten, który by chciał Żydów przegonić? Jeżeli to ten to gratuluję niektórym takich autorytetów. Wróżę im świetlaną przyszłość.

Na prawdę jest Pan żałosny aby w ten sposób w dyskusji wykorzystać podopiecznych oo. Bonifratrów. To ja popełniłem błąd wchodząc z Panem w dyskusję. Pan już określił siebie i swój poziom. Z tym wszystkim zostawiam Pana i apeluję o refleksję nad sobą.

"Trzeba siać" tak mówi pana guru z Torunia- a co nienawiść!!! I to szanowny pan prezentuje!!! Polecam do dalszej dyskusji pensjonariuszu zakładu Bonifratrów - oddziału czwartego -tak pan znajdzie rozmówców godnych pana poziomu umysłowego! proszę nie trudzić się o dalszą polemikę z moją osobą bo i tak już nic więcej panu nie odpiszę, jest pan daremny i tyle!

Właśnie na tym kończą się możliwości argumentacji takich ludzi jak Pan. Gratuluję.

Prawda o szanownym panu jest taka: "Nie ważne czy w lawo, czy w prawo - byle do koryta" i do du... Rydzyka!

Rozumiem, że ma Pan na myśli radnego. Otóż ten radny głosował PRZECIWKO nowej uchwale obniżającej bonifikaty przy wykupie mieszkań w Cieszynie. Również radny, którego prawdopodobnie ma Pan na myśli NIGDY nie głosował za podwyżką czynszów. Jeśli jest Pan w ten sposób zorientowany w lokalnej polityce to sugeruję aby nigdy Pan nie brał udziału w wyborach samorządowych bo również dobrze mogłaby za Pana zagłosować małpa.

I co szanowny pan prezentuje poza sianiem - tka jak twierdzi pana idol toruński "trzeba siać" a co a nienawiść!
Co szanowny pan Głos rozsądku (KK) zrobił dla naszego miasta? - Nic! Miasto 'umiera" młodzi emigrują, nie mam pracy, czynsze dzięki głosowaniu takich jak szanowny pan oszalały! Propozycja więc dla szanownego Głosu rozsądku jest taka - wynocha do swojego boga co w Toruniu mieszka!

panowie i panie, napiszym wom to po cieszyńsku: nie dupejcie se rozumu...

Napisz o czym wtedy była audycja w RM gdy słuchałaś przez 15 minut.

Taki piekna odpowied napisalam i zostalam uznana za robota. Samo zycie.
W skrocie- nie uzywam slowa/uczucia nienawisc. Nie potrzebuje autoryzacji, zeby czegos nie lubiec i miec swoje zdanie. Nie basuje zadnej partii, bo polityka to syf. Ja poprostu nie moge sluchac tego, co maja do powiedzenia politycy PiS, o. Rydzyk i jego sekta nadajaca w RM. Sluchalam kiedys przez 15 minut, starczylo mi niecheci na cale zycie. Jestem przeciwko stawianiu pomnikom zarowno gigantycznych Chrystusow, jak i prezydentom, ktorzy zgineli w katastrofach lotniczych. Ale moje przeciwko sie nie liczy :)
"To, że członkowie KK grzeszą nie jest żadnym argumentem bo wszyscy grzeszymy"- ale sie usmialam :))

Szanowny Panie - proponuję podać na zachętę swoje inicjały. Ma Pan chyba również jakąś obsesję na punkcie "KK" - nie sądzę aby facet miał czas aby tutaj zaglądać.

Obrona swojego stanowiska w danej sprawie nie jest pychą.

Moniko, zastanawiam się jaką masz autoryzację do tego aby tak bardzo krytykować RM i KK. Z reguły jest tak, że RM krytykują ludzie, którzy najmniej go słuchali a jedyne wzmianki o nim słyszeli w TVN. Radzę Ci poznać ludzi, którzy działają wokół tego radia. Jeżeli zaś chodzi o związek kościół i polityka to ta relacja będzie zawsze a wynika ona z tego, że kościół to część społeczeństwa a część społeczeństwa ma takie same prawa jak inni. Wiele osób w Polsce chciałoby aby kościół to była zakuta dechami kaplica, gdzie ludzie tylko się modlą i nie mogą się organizować na zewnątrz. Całe szczęście tak nie jest. I jeszcze jedno - byłbym ostrożny w mówieniu "wolę być chrześcijanką niż katoliczką". Taka postawa w ostateczności prowadzi do zerwania z kościołem, wiarą i przymykaniem oczu na różne swoje grzeszki. To, że członkowie KK grzeszą nie jest żadnym argumentem bo wszyscy grzeszymy i nikt nie jest od tego tutaj, na ziemi - wolny.

premier Donald Tusk zaoferował swoją głowę, jeśli pan marszałek Komorowski nie sprawdzi się, jako prezydent?

@Monika nie ma żołądka do polityki. Dlaczego nienawidzi Pisiorów i Rydzyka, a basuje platformie? Mówiąc w skrócie: dlatego, że PO nie jest partią polityczną, a tworem marketingowym. Nie ma realizować interesów wyborców, jest symbolem przynależności, sznytu, stylu.
Pytanie “dlaczego Polacy tak czynią” jest równie sensowne jak pytanie “Dlaczego Iksińska kupiła sobie drogie, niewygodne buty i jeszcze z dumą w nich paraduje”. Ano dlatego, że one nie są do chodzenia i nie mają być tanie – a mają pokazywać, że się należy do lepszego świata. Większość osób plujących na Radio Maryja nigdy tego radia nie słuchało, ale boją się samodzielnej oceny. Wypowiadając się negatywnie na temat ojca Rydzyka mają poczucie, że postępują jak należy.

:)) Nie mam zoladka na polityke. Takie tylko moje podgoraczkowe wywody.

o że nie walczyliście z przedstawicielami prawa to świadczy, że Was strach dręczy. Przedstawiciele prawa mają władzę w naszym kraju, robią co chcą i wszystkie rządy się jej boją. Druga sprawa, że bogaci tylko w USA dostają się do władzy, nie powinno dziwić bo tylko Oni mogą sobie sprawić taką kampanię jaką się w USA robi. Z tym altruistycznym działaniem dajmy sobie spokój:-). Trzecia sprawa, nie wiem gdzie rządzi dzisiaj Napieralski, prawdopodobnie w SLD, a czy jeszcze gdzieś?, proszę powiedzieć. Czwarta rzecz, którą zasugerowałeś pośrednio,że niby zalegalizowanie aborcji miało by go pozbawić rządów:-), darujmy to sobie, za Millera, Kościół Katolicki otrzymał tak wiele posiadłości i odszkodowań, że potem nigdy tyle Kościół nie otrzymał. Miller stracił władzę m.in. za weryfikację własnej partii i za to, że właściwie, swoim działaniem przestał być lewicowcem. I tak nawiasem, to jak Palikot żartował sobie i jak cieszyły jego własne pomysły z wibratorem, głową świni czy pistoletem, nie świadczy o nim jako o poważnym człowieku, raczej zrobił wrażenie żartownisia albo dosadniej błazna. Nie wyobrażam sobie kogoś takiego we władzy. Przypomina mi bardziej Leppera niż mądrego człowieka. Przykro mi.

Jeden pozytwny efekt wizyty J.Palikota w Cieszynie to ujawnienie przez radnego Raabe swoich preferencji politycznych. I pomyśleć, że ja radnemu podawałem rękę. trudno będzie żyć z tą świadomością

To tłumaczy wszystko! Proszę forumowiczów o poszanowanie chorej.

bo znalazla recepte na dobre żądzenie , he he he

1. PiS, sluchacze RM, wielbiciele Rydzyka- to zlo. Instytucja KK to czesto tez zlo. Wole byc chrzescijanka niz katoliczka.
2. Polityka to tez zlo. Wszedzie, gdzie chodzi o wladze i pieniadze, jest zlo. Niestety.
3. Ludzie chca panstwa bogatego, ale jednoczesnie chca wszystko miec za pol darmo. Nierealne.
4. Rzad i kosciol nie moga isc w parze. Bo wtedy jest wszedzie burdel.
5. Ustawa aborcyjna- potrzebna tak dlugo, jak dlugo faceci beda gwalcic kobiety. Czyli od zawsze i na zawsze. Forma ustawy do dyskusji. Ale przy polskiej policji, prawu i prokuratorze- lepiej jak najszybciej taka ustawe wprowadzic.
6. Nie ma dobrej partii. Trzeba wybierac tych, ktorzy wygraja z ludzmi opanowanymi przez rozne demony :D
Pozdrawiam. Chyba mam goraczke ;)

do prixa

ale o co ci chodzi?...

Uprawiasz propagandę zachęcającą do głosowania pośrednio na PO. Czyżbyś był z PO?

Twoja filozofia jest bledna bo wierzacy sa w kazdym srodowisku i ludzi prostych i biednych i ludzi bogatych i ludzi bardzo wyksztalconych , wiec daj se spokoj z tymi wywodami .!!!!!!

calą dyskusje internetowa zedominowala rozmowa cieniaka z glosem rozsadku ( co za pycha ) a tak naprawde ile jeszcze bzdur napiszecie to klub i postawa tego Pana sie nie liczy bo jest niszowy i w wyborach parlamentarnych nie ma szans i szkoda czasu, mimo ze mowil sensownie i dobrze wypunktowal bledy tego rzadu ale nie ma zadnych szans wejscia jako ugrupowanie do parlamentu , a przeciez o to chodzi czy ktos jest skuteczny. Cenie jedno ze robi to za wlasne i kumpli pieniadze i narodu czesc podrywa ale ci , ta wiekszosc co tu nie pisze , czyli normalni ludzie chca bezpieczenstwa i pewnosci , i dlatego zaglosuja na tą niby zlą Platformę i dobrze ze tak bedzie bo zadne ekstremizmy świata nie podtrzymują !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zlo dzie je!!!!jeden pieron kto bydzie rzadzil,same dziady i tela

Pan Raabe to ten sam Pan co mówisz. Nie martw się jednak, los kołchozów zwanych spółdzielniami jest przesądzony a z nim takich ich "wiernych Sanch Pansów" jak Pan Genek z Podgórza.

do Palikot oczywiście, sorry

Pan nie zaczął być jeszcze autorytetem, a chce Pan mówić komu się autorytet skończył. Bulkłeś Kochany, oj bulkłęś:-)

Jan Cieniak, to znajomy albo człowiek udający znajomego J.Palikota...

rzeczywiście jednym z głównych chodzenia do kościoła jest strach...a nuż,jeżeli nie pójdę,będę smażył się w piekle? sekularyzacja na Zachodzie wynika ze świadomości inteligencji,która nie chciała być wodzona za nos...

jak ktoś jest wyżej podpięty, to niżej podpięty stara się dorosnąć mu do piety...a gdy się ośmieli, to nie jest już tak spięty...

dziwić sie ludzka rzecz... Ja np. też się dziwuję, że tyle ludzi ze strachu przed śmiercią daje dupy w kościołach...

Eugeniusz Raabe - czyż to nie ten jegomość który co roku za pieniądze spółdzielców funduje nam smażenie kiełbasy w ramach "działalnośći oswiatowo-kulturalnej" SM cieszynianka ?

Aż dziw bierze,że ktokolwiek przychodzi na te spotkania.Może to karierowicze, którzy jak Palikot nigdzie się nie załapali i nie mogą dopchać się do żłoba.

Jesteś cienki jak du... od węża! Miej odwagę szanowny panie atrakcyjny KK podpisać się pełnym imieniem i nazwiskiem!!

Bicz Boży na czcicieli Lucyfera

A kto to taki ten Palikot

Na Szatana - Palikot

Czy ten E.Raabe to jest ten sam facet , który pracował jako "klawisz" w cieszyńskim więzieniu?

gdy Eugeniusz Raabe zadeklarował udział w wyborach do sejmu z Palikotem! Nareszcie!!! Życzę panu Raabe ,żeby wygrał , nie będziemy mieli go wtedy na jakiś czas w Cieszynie!!!!!

ale ludzie i tak wierzą tylko telewizji... donald przeprosi powie jeszcze raz ze bedzei dobrze, obieca kolejny zestaw reform ktorych i tak nie zrealizuje i poleci sobie odpocząc do sopotu... głosujmy na parte z poza układu po/pis/sld/psl

Ooo, widzę, że znany miłośnik i bywalec większości lokalnych darmowych wyżerek radny Raabe zapragnął w doznaniach kulinarnych wznieść się o co najmniej 3 stopnie wyżej. No i przy okazji trochę „poposłować” i zarobić parę tysiączków polskich nowych złotych miesięcznie, hehe. Ale nie dla psa kiełbasa a dla cieszyńskiego radnego ministerialne rauty i przyjęcia w ambasadach.

Po 25 minutach bzdurnych odpowiedzi Pana Palikota na pytania publiczności wyszedłem zniesmaczony stylem i poziomem przez niego prezentowanym. W tym czasie dowiedziałem się m.in. że: premier Tusk powinien przyjść na konferencję prasową ze skrętem w ustach i tak rozpocząć kampanię profilaktyczną przeciw narkotykom, powstanie warszawskie rozpoczął, tu cytat z Pana Palikota, „alkoholik Okulicki” – żenada. O innych mniejszych ciekawostkach nie wspominam, bo nie ma sensu.
Szkoda tylko, że Pan Palikot poziomem swoich odpowiedzi nie zbliżył się do poziomu pytań zadanych mu przez gimnazjalistę Filipa – wstyd panie polityku.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama