, czwartek 20 czerwca 2024
Jan Olbrycht - nowy wiceprzewodniczący największej grupy politycznej w Parlamencie Europejskim
Jan Olbrych został jednym z 10 wiceprzewodniczących największej partii w Parlamencie Europejskim. fot: Wojciech TrzcionkaDodaj do Facebook

Jan Olbrycht - nowy wiceprzewodniczący największej grupy politycznej w Parlamencie Europejskim

KK, mat. pras.
Europejska Partia Ludowa (EPL), skupiająca 272 eurodeputowanych z 26 państwa należących do Unii Europejskiej, ma nowego wiceprzewodniczącego. Został nim Jan Olbrycht, były burmistrz Cieszyna.

- Odbieram ten wybór, jako wyraz zaufania chadecji (ChD - chrześcijańska demokracja), największej grupy politycznej w Parlamencie Europejskim oraz uznania dla dotychczasowej pracy - powiedział Jan Olbrycht.

Pierwszy raz Polak będzie pełnił tak ważną funkcję w EPL. Olbrycht uzyskał trzeci wynik podczas wewnętrznego głosowania w grupie chadeków.

Prezydium Grupy EPL tworzy przewodniczący i 10 wiceprzewodniczących. Członkowie prezydium dzielą między sobą zadania, a także funkcje przewodniczących stałych grup roboczych. Ponadto prezydium nadzoruje prace posłów w komisjach parlamentarnych jak również rekomenduje stanowisko Grupy na sesje plenarne Parlamentu Europejskiego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama