, środa 28 luty 2024
Olbrycht europosłem roku
Jan Olbrycht. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Olbrycht europosłem roku

ER
Jan Olbrycht, poseł do Parlamentu Europejskiego został laureatem nagrody Eurodeputowany Roku 2007 w kategorii polityka regionalna.
Nagroda jest wręczana co roku przez miesięcznik „The Parliament Magazine". Członek Platformy Obywatelskiej był jedynym polskim posłem nominowanym do nagrody w tym roku. — Jest to wyraz uznania dla naszej wieloletniej pracy oraz konstruktywnego wkładu nowych państw członkowskich, ich miast i regionów w proces budowania integracji europejskiej — powiedział Olbrycht po otrzymaniu nagrody, która ma kształt kryształowej gwiazdy.

Jan Olbrycht w latach 1990-98 był burmistrzem Cieszyna, później do 2002 roku marszałkiem województwa śląskiego.Od trzech lat jest wiceprzewodniczącym Komisji ds. Rozwoju Regionalnego Parlamentu Europejskiego. — Pełniąc tę funkcję został doceniony za aktywność podczas ustalania nowych regulacji przy wydawaniu unijnych funduszy z budżetu na lata 2007-13 oraz za współpracę z władzami terytorialnymi podczas przygotowywania swojego raportu dotyczącego utworzenia europejskiego ugrupowania współpracy terytorialnej. Był także zaangażowany w ocenę wykorzystywania unijnych funduszy przez Rumunię i Bułgarię. Obecnie będzie opiniował propozycję Komisji Europejskiej w sprawie transportu miejskiego — informuje Adam Warzecha, doradca ds. mediów Olbrychta.

Kandydaci do nagród Eurodeputowany Roku (MEP Awards) zostali wyłonieni przez środowiska związane z daną polityką oraz przez organizacje pozarządowe.
Komentarze: (18)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

gdyby nie on może byłyby u nas jeszcze jakies fabryki. wszystko r5ozsprzedane ciekawe gdzie kasa.

Gdyby wybierali Cieszyniacy zostałby wybrany chyba najgorszym burmistrzem w dziejach miasta, ale cóż.... Europa, Europa... daleko tam i źle widać.

Poseł Tadeusz Kopeć zaprasza na spotkanie
z prof. Jerzym Buzkiem
w dniu 13.10.2007 r. ( sobota) o godz. 18.00
w Domu Narodowym w Cieszynie.

Olbrycht byl najlepszym burmistrzem jaki mogl sie przytrafic miastu. Gdyby startowal w wyborach prezydenckich mialby moj glos.

Lepiej od razu na papieża niech kandyduje... (:)

Cenie tego czlowieka. I tyle. Ty mozesz miec inne zdanie. Ficek lepszy?

Osobiście nie darzę go sympatią, ale wolę, żeby w Europie reprezentował mnie Olbrycht niż np. Maciej Giertych. A co do spotkania z Buzkiem - ma czelność przyjeżdżać do Cieszyna po tym, jak przyłożył rękę do zamknięcia "Morcinka"?!

Czy PO ma jakikolwiek wstyd????

Teraz już po 3 sztuki. Czy latarnie to wytrzymają? Czy może to mieć wpływ na bezpieczeństwo ruchu kiedy kierowca patrząc na te słodkie buzinki, zamiast na znak, przejedzie dziecko przed Kopernikiem?

Zanim zaczniesz cokolwiek komentować to dobrze rozejrzyj się dookoła. Wizerunki wszystkich kandydatów jest dużo porozklejanych a także na słupach i nie wiem czego się czepiasz. Do przykładu napiszę, że ekipa rozklejająca plakaty pana Gaży z Pisu a sposób ordynarny, klejem rozmieściła jego plakaty na przystankach komunikacji publicznej i to na szkle. Niektóre są już rozdrapane a klej na szybie pozostał i wygląda to ohydnie. Z kolei plakaty Pana Matuszka, także z Pisu były tam gdzie popadło np. w Pruchnej na Lipowej cała aleja drzew tonęła w jego plakatach i niektóre byłu przymocowane zszywkami. A jak nie było dla niego miejsca na tablicach ogólno dostępnych to usunęli wszystkie pozostałe i wywiesili tylko jego. Jakie ugrupowanie... takie zachowanie. Żenda

Poziom ataków na Olbrychta jest żenujący. Cieszyniak odniósł sukces i w "nagrodę" został opluty.

z którego cieszyna on jest? wróćcie pamiecią 10 lat wstecz. do początków do przemysłu i jego braku. wszystko sprzedane .a kiedy? jak coś sprzedaje to kase inwestuję albo?

Takich nagród jest setki o ile nie więcej. Często gęsto dostają je "dyskusyjne" Osobniki, ot mija roczek i trzeba koniecznie coś przyznac. Olbrycht jest... gadatliwy nadzwyczaj i wykształcony. Toż nie dziwota iż rzuca się w oczy. Odnosze jednak wrażenie że "bije" od paru już lat, własny kapitał polityczno-profesorski. To widać choćby po zgliszczach jakie po sobie w Cieszynie zostawił, w Katowicach również choć tu był pod większym obstrzałem i kasa była. Marnotrastwo też zapytajcie Ślązaków. NO ni te Kadry. Nie "wakacyjne" - osobowe.

i widzi wybiorczo.... hi hi

Z Cieszyna do Katowic do pracy dojeżdżał codziennie, co niektórych rozsierdziło...? Mówi dobrze po francusku, więc ma przewagę nad pozostałymi ziomkami! Jednak co zrobił dla Cieszyna, Katowic, Polski...proszę mi przypomnieć ...
Co do wieszania po latarniach, znaczy to, że kandydaci nie mają szacunku za grosz dla siebie i społeczeństwa. Nie głosuję na faceta, który wisi na latarni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A kto dzisiaj nie zna choiaż jednego obcego języka? Pomijam pracowników Ratusza i Starostwa, bo tam pracują największe głąby. A co do latarni? Dobry smak to jedno, a układy które pozwalają wieszać afisze na latarniach to drugie. Cóż, całe PO. Żałosne pajace w rozkroku.

Tak sie rodza stereotypy ,"był najgorszy burmistrzem", ciekawe czy o Szerszniku tez tak pisano ???, ....
Faktycznie My Cieszyniacy mamy dar niszczenia siebie i nie doceniania tego co u nas dobrego sie zrodziło inni to by sie cieszyli ze ich przedstawiciel gdzieś jest najlepszy , uznany ,ale takimi komentarzami to wszystko mozna sprowadzić do zera.
Malkontenctwo kwitnie a CI ktorzy to pisza to sami w sprawach publicznych zapewne nic nigdy nie zrobili !!

Jedyny polski europoseł wyróżniony ,podczas gdy postrzeganie Polski i Polaków w Europie i na Swiecie jest złe i to bardzo złe za wyczyny obecnej władzy ,a tu takie komentarze ......, przypomina się tekst ; "miałeś chamie złoty róg " i zawsze nie umiesz z niego skorzystać bo jesteś . . . . (szkoda kończyć)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama