, piątek 23 luty 2024
Gej z Koniakowa wystartuje w wyborach do sejmu
Krystian Legierski pochodzi z Koniakowa. fot. wikipedia.org Dodaj do Facebook

Gej z Koniakowa wystartuje w wyborach do sejmu

JM
Pochodzący z Koniakowa Krystian Legierski wystartuje z czwartego miejsca warszawskiej listy SLD. 33-latek zasłynął jako pierwszy otwarty gej wybrany na publiczną funkcję w Polsce. Od listopada 2010 roku jest radnym Warszawy.
- Krystian Legierski to bardzo ważna postać zaangażowana w walkę na rzecz równouprawnienia, w tolerancję. Cieszymy się z tego nabytku - powiedział radiu TOK FM, potwierdzając start Legierskiego z czwartego miejsca na warszawskiej liście SLD Tomasz Kalita, rzecznik partii.

Krystian Legierski urodził się w 1978 roku w Koniakowie. Tutaj tańczył w zespołach regionalnych. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. A. Osuchowskiego w Cieszynie po czym wyjechał do Warszawy. Jest prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Szkołę Praw Człowieka w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Centrum Prawa Amerykańskiego Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Floryda. Po raz pierwszy zasłynął w 2005 roku z listu otwartego prawników do prezydenta Warszawy w związku z zakazem Parady Równości. Od 2009 jest członkiem nieformalnej Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich.

Legierski jest także działaczem Zielonych 2004. W latach 2004-2006 był członkiem Rady Krajowej partii. Z jej listy w 2004 roku startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Rok później z ramienia Zielonych w wyborach do Sejmu znalazł się na liście SdPl w Warszawie. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 kandydował w Warszawie z 8. miejsca listy PdP-CentroLewicy, zdobywając 1601 głosów, co uplasowało go na czwartym miejscu względem wyników pozostałych kandydatów na liście.

W wyniku ubiegłorocznych wyborów samorządowych został radnym m. st. Warszawy.
Komentarze: (69)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Nie popieram działania P. Legierskiego, ale jestem oburzona tytułem podanej noty prasowej. Uważam go za obraźliwy, nie tylko względem wymienionej osoby, lecz również wobec społeczności Koniakowa. Jego preferencje seksualne nie mają nic do rzeczy, tym bardziej w odniesieniu do wioski z której pochodzi. Daleko nam jeszcze do całkowitej laicyzacji społeczeństwa Trójwsi i w tym wypadku uważam treść tego artykułu za prowokującą i nasuwającą pejoratywne skojarzenia wobec górali.

gdybym byl kobieta,byl bym lesbijka na 100%.a wy?

Paweł Grobelny 2011-08-14 12:30:39
Karol Węglarzy do Sejmu Start. Czesław Lang do Sejmu . Karol poprze.
Pawełku - przecież to Ty pisałeś w swoim poście, że Węglarzy startuje do Sejmu!! Co widać w wcześniejszym poście, który specjalnie skopiowałam ;) Nie mogłabym pisać, że Węglarzy startuje bo znam listę kandydatów do Sejmu i Senatu Rp w nadchodzących wyborach 9.10.2011 r. Cieszę się, że podoba Ci się kandydatura Czesława Gluzy - jak z nim będę to mu przekażę, że jest Twoim ziomem - podoba mi się to określenie, pozdrawiam.

To po kij tego Węglarzego tu wcisnęłaś, jak nie startuje?
Z list bandy czworga znam tylko Cześka Gluzę, to mój ziom i starosta cieszyński. Ja bym nawet go poparł, ale za nim stoją aferałowie, chamy i złodzieje. Gluza na tej liście robi za listek figowy a ordynacja jest tak skonstruowana, że głosując na niego, popiera się też tamtych. PO obiecała JOW-y do sejmu i na obietnicach się skończyło, bo gdyby wprowadzili, Tusk nie mógłby tak precyzyjnie dobierać składu posłów PO, bo decydowaliby o tym wyborcy.

piekny bedziemy mieli sejm.. złodzieje, idioci i pedały..

Piszący ten artykul-to rasista seksualny Nie interesuje się aktywością człokieka intelektualną i społeczną a tylko - żeby komuś dokopać z powodu jego orientacji seksualnej.Po prostu powinien się mocno wstydziś!!!!!!

Do autora tekstu: Bardzo nietrafiony tytuł, który przypomina mi tekst, autorstwa Pana Trzcionki. Podobnie jak wtedy odnoszę wrażenie, iż autor chciał jedynie sprowokować (nadmuchać) dyskusję, wykorzystując chwyty dotychczas nam znane z "Faktu", bądź "Super Expressu". Czy faktycznie homoseksualizm Pana Krystiana jest głównym punktem tego artykułu? Chyba nie, swój "comming out", ma on bowiem już dawno za sobą.

OKRĘG NR 27 – Powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński, żywiecki oraz miasta na prawach powiatu: Bielsko-Biała

1 Nykiel Mirosława
2 Kowalski Sławomir Stanisław
3 Trybuś Aleksandra Barbara
4 Wykręt Adam
5 Pępek Małgorzata Anna
6 Gluza Czesław Tadeusz
7 Kręcichwost Lucyna Maria
8 Łaciak Stanisław
9 Komor Klaudiusz Stanisław
10 Błaszczyk Bernard
11 Kędracka Karolina Klaudia
12 Masny Sławomir
13 Czapiga Cezary Józef
14 Kania Anetta Maria
15 Ryplewicz Rafał Paweł
16 Kierpiec Anna
17 Herma Jerzy Andrzej
18 Pilch Klaudia Monika
Pawełku - czy na tej liście PO do Sejmu RP w wyborach parlamentarnych, wyznaczonych na 9.10.2011 znajduje się nazwisko Karol Węglarzy? Jest to już oficjalnie zatwierdzona lista przez PO. Węglarzy jest Radnym Sejmiku Województwa i nie startuje w tych wyborach do Sejmu. Do Senatu PO wystawiła w naszym okręgu Tadeusza Kopcia. Obecnie struktury powiatowe są na etapie zbierania podpisów.

Pełno jest profesorów na listach, pełno jest profesorów w sejmie, w rządzie, a już od zatrzęsienia w senacie. Czy z tego powodu jest dobrze i mądrze?
Ordynacja wyborcza jest niestety partyjna, więc znakomite przymioty Węglarzego nie mają dużo do gadania. A skoro go PO wystawiła i to na tak wysokim miejscu, to musi być zgodny z linią tej partii, co nie zachęca do głosowania na niego.

Zapomniałam dodać, że Węglarzy nigdy nie należał do SLD, jest od ponad 10 lat w PO i można o nim rzec: Ojciec Założyciel w powiecie cieszyńskim struktur PO!!!

Dlaczego uważasz, że Węglarzy nic sobą nie reprezentuje? Ciekawe, czy w ogóle gościa znasz, czy tylko jakieś ploty na jego temat powtarzasz???? Zdobył gość profesora zwyczajnego (prezydenckiego), rozwija wciąż instytut, wprowadza tam różne innowacyjne rozwiązania, wykłada na różnych uczelniach.... I tak mogłabym dalej wymieniać, ale przecież nie o to chodzi....Bo przekonanego przekonać się chyba nie da, prawda?

Zaś mnie ktoś klonuje, ostatni wpis podpisany mną również nie jest mój.
Gdzież bym mógł popierać Węglarzego do sejmu? On nic sobą nie reprezentuje, zupełne zero, typowy karierowicz z SLD. Przeczytałem wszystkie listy w z PO, PiS, SLD i PSL w naszym okręgu i wszyscy jak nie karierowicz, to socjalista, więc wybór jest żaden. Jak macie zamiar głosować na kogokolwiek z tych partyj, to nie idźcie na wybory wcale, bo zaszkodzicie sobie, zaszkodzicie Polsce.

Takie sensacyjne naglowki sa ok w prasie brukowej. Oczywiscie, ze on sie z tym nie kryje i wrecz daje wszystkim o tym znac, ale to nie znaczy, ze taki naglowek jest normalny. To jest tani, smierdzacy nietolerancja i tania wiejska sensacja tytul, ktory nie tyle przyciaga ludzi do dyskusji, co wywoluje w ludziach negatywne emocje. Negatywne w stosunku do homoseksualostow, jak i do wydawcow GZ.
Moze czas wydoroslec i zrozumiec, ze swiat to nie tylko biali heteroseksualni katolicy...

Karol Węglarzy do Sejmu Start. Czesław Lang do Sejmu . Karol poprze.

Tym "bardziej" rozgarniętym i oświeconym Polakom, szczególnie inteligencji (a są to – zgodnie ze znaną definicją profesora Jedlickiego – ludzie czytający „Gazetę Wyborczą” i „Politykę”, niektórzy nawet oba tytuły, oraz – można dodać oglądający TVN 24) życzę rozwagi nad urną - tym razem tej prawdziwej.

Gazeta Coraz bardziej schodzi na psy

współczuję homosiom że nie są normalni

Jak można taki tekst puścić. Oszaleliście ??? Jedno z praw człowieka zapewnia nam niedyskryminowanie między innymi ze względu na orientację seksualną !!! Takie teksty to naprawdę TRAGEDIA !

Ja na niego zagłosuję. Już na samo hasło "heteroseksualizm" mnie przechodzą ciarki...

I tu Pawełku masz 100 %. Ale ja znam Krystiana i akurat on nie jest taki!!! Jak coś robi to roni to przemyślanie i w pełni jest świadomy swego zachowania. Czy to, że jest gejem w jego przypadku chyba nie należy traktować jak marketing polityczny.

Pawełku- tak się składa, że uwielbiam marketing polityczny, od wielu kampanii wyborczych czynnie biorę w nich udział i wyobraź sobie, że kiedy dla swojego szefa planowałam kampanię w wyborach na wójta jednej z gmin w naszym powiecie, starałam się także podkreślić, że chłop je żonaty, dzieciaty, po prostu cacko....I tak jest też chyba trochę z Krystianem, próbuje wykorzystać to, że jest gejem w kampanii, z tym, że gejem się jest jednak przez całe życie. Myślę, że gdybyśmy żyli w innym społeczeństwie być może bardziej postępowym, nie było by tej rozmowy, dlatego, że liczyłby się kandydat, który coś potrafi zrobić, a nie gej czy hetero. Uważam, że nasze społeczeństwo w końcu dojrzeje na tyle, że orientacja seksualna już nie będzie budzić takich emocji jak teraz. Osobiście lubię gejów bo to są fajni, pełnowartościowi przyjaciele i każdemu z Was polecam poznać właśnie kogoś takiego, jak Krystian.

XX, tak, ale Krystian ze swojej orientacji zrobił atut polityczny i tylko z tego gejostwa ciągnie konfitury polityczne. W innych kwestiach wcale nie jest lepszy od innych kandydatów. Poza tym więcej homosiów startuje w tych wyborach, tylko o tym nie wiecie, bo się nie chwalą orientacją. Wolałbym głosować na homosia, który nie krzewi gejostwa, niż na heteryka, który je krzewi.

Otworzyć na Kubalonce szpital do leczenia z homoseksualizmu. Płatny, ze ścieżką zdrowia.

Co nas obchodzi kto wystartuje z WARSZAWY. My chcemy wiedzieć, kto lewicę w naszym regionie reprezentuje w wyborach.

Pawełku!!! Przejrzyj sobie ulotki heteroseksualnych kandydatów na Sejm, oni się też chwalą swoją orientacją seksualną np. w postaci męża, żony czy dzieci!!!! Dla mnie nie ma znaczenia czy homo czy hetero mnie w Sejmie reprezentuje ponieważ dla mnie najważniejsza jest skuteczność posła, to, co potrafi zrobić i jak zrobić. Jeżeli ktoś homoseksualny jest lepszy niż hetero to dlaczego miałabym takiego kogoś nie poprzeć? Mam wrażenie, że osoby homoseksualne są przez społeczeństwo zmuszane do ujawniania się ponieważ w inny sposób nie mogą walczyć o swoje prawa ale także o prawa wszystkich ludzi. Znam Krystiana i w pełni mogę powiedzieć, że jeżeli zostanie wybrany posłem to będzie walczyć o wszystkich a nie tylko o określoną grupę społeczną.

(Nie ja pisałem ten komentarz, który jest pierwszy poniżej a podpisany moim imieniem i nazwiskiem).

Jeżeli ktoś twierdzi, że orientacja seksualna jest bez znaczenia, to nie powinien głosować na Krystiana Legierskiego! Bo skoro on sam głosi, że jest gejem, to znaczy, że dla niego orientacja ma znaczenie.

posłanka Błochowiak, która stanowczo twierdziła coś o osobach noszących kolorowe skarpetki?

Stanowi magnes przyciągający czytelników, dowód: patrz na ilość komentarzy poniżej. Tytuł moim zdaniem nie obraża radnego, który bynajmniej nie ukrywa swoich preferencji, więcej motywują go one do działań politycznych. GC nie jest instytucją charytatywną - żyje z reklam.

Tytuł ponizej krytyki. GC chodzi o wywołanie burzliwej obraźliwej dyskusji na forum? Liczy się człowiek nie orientacja seksualna panie redaktorze (celowo z małej litery).

Ciekawe - w GC za niedługo pojawi się taki tytuł - np. tak: Heteroseksualistka z Bielska-Białej Mirosława Nykiel startuje z 1 miejsca z listy PO do Sejmu RP. Znam paru gejów i muszę powiedzieć, że są to fajni, sympatyczni i pełnowartościowi ludzie i ich orientacja seksualna nie ma dla mnie osobiście żadnego znaczenia tylko jacy są naprawdę. Znam Krystiana z czasów szkolnych, razem jeździliśmy tymi samymi autobusami do szkoły, to naprawdę fajny. miły, sympatyczny człowiek i do tego bardzo inteligentny. Wybierając na liście wyborczej nazwisko Legierski, nie kierowałam by się, tym, że jest gejem, ale tym,co naprawdę jest w stanie zrobić dla nas wszystkich. Szkoda, że dla niektórych orientacja homoseksualna jest tak bardzo szokująca, kochani nie zaglądajcie innym do łóżka, popatrzcie na siebie, jacy jesteście!!!! Czy jesteście lepsi od gejów czy lesbijek tylko dlatego że jesteście hetero????

Nowa dyrektywa Unii w sprawie parytetów zakłada, że w każdym małżeństwie co najmniej jedna osoba musi być kobietą !

liczą kasę

a kościoły milczą, jakby nie wiedziały co począć?

publikujecie posty człowieka ("Paweł Grobelny") o takich poglądach: "...Kto ma jeszcze jakieś wątpliwości odnośnie słuszności czynu Breivika, proszę koniecznie przeczytać ten nieco przydługawy fragment napisanego przez niego „Manifestu” zamieszczonego poniżej (w drugim wpisie)." Nie będę podpowiadał, co z tą wiedzą należy zrobić.

"... Miałem nosa broniąc Andrzeja Breivika...Andrzej Breivik to zupełnie zdrowy, heroiczny patriota, o poglądach, którzy podzielają wszyscy normalni ludzie..."

jesteście obrzydliwie mizernymi robakami

to pijak, złodziej, oszust, ciemniak. To jego etykiety. Jeżeli to twoje prawdziwe nazwisko - kiedyś spotkam cię, i plunę ci głupcze w twarz. Nie za głupotę - za bezczelność.

na sld?nigdy w życiu!!!

Ten pedał, tzw "gej" nie jest znany i sławny z imienia i nazwiska, ponieważ niczego nie dokonał, natomiast znany jest jako "Półmurzyński pedał z Koniakowa, radny komuch z farszafy "

Dziwne, ale @Monika w każdym swoim krytycznym poście musi obsesyjnie wspominać o ojcu R. To może być ciekawe jakich schematów wnioskowania logicznego używa pani Monika, że w konkluzji pojawia się zwykle wzmianka o wspomnianym duchownym. Obawiam się, że bez ponownego bieżnikowania opon mózgowych nie da się pozbyć owego natręctwa.

Nie znam nikogo porządnego, kto by głosował na lewicę.

Wszyscy dewianci do SLD!!!!!

Ten "Gej z Koniakowa" ma imię i nazwisko. To jaką ma orientację seksualną nie powinno mieć najmniejszego znaczenia, a tym bardziej krzyczeć w tytule. Wstyd Panie "Ignorancie z Codziennej"! Poziom Pudelka...

Przecież sam Krystian Legierski trąbi gdzie tylko się da, że jest gejem. Więc tytuł artykułu jest jak najbardziej właściwy a dla samego Krystiana Legierskiego wręcz wymarzony.

Także wskaźnik zachorowalności na kiłę jest znacznie wyższy tj. 46 razy w niż mężczyzn heteroseksualnych.

Amerykańskie Centrum Zapobiegania Chorób podało ostatnio, iż ryzyko zachorowania na HIV wśród mężczyzn mających kontakty seksualne z innymi mężczyznami (MSM) jest aż 44 razy większe niż w przypadku mężczyzn heteroseksualnych.

Czy związku z tym w Sejmie powstanie nowe koło poselskie?

Moniko, w czym problem? Tytuł artykułu odzwierciedla rzeczywistość zgodnie z oczekiwaniami mniejszości. Zauważ, że geje oraz lesbijki wszędzie podkreślają swoją seksualność.

Gdy heteroseksualiści będą mniejszością, wtedy będą artykuły w stylu "heteroseksualista z Cieszyna będzie startował w wyborach".

Gazeta Codzienna schodzi na psy, za niedlugo zaczniecie tu cytowac "ksiedza n." lub "ojca r." A pan/pani redaktor tego artykulu z tak przepieknym tytulem, oraz redaktor naczelny dopuszczajacy to do publikacji, powinni sie podpisywac Homofobii z Codziennej. Prostacy.

Dla nas ewangelickich Wiślan jest to niedopuszczalne.
Biblia wyraźnie nakazuje homoseksualistów kamienować a nie wybierać do sejmu.

sugerujesz, że w Warszawie jest duże poparcie społeczeństwa dla czarnoskórych homoseksualistów czy co??... śladu sensu w twym bełkocie nie ma

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama