, poniedziałek 20 maja 2024
Cieszyn: Trwają kontrole na przejściu granicznym
Od 11 marca, od godziny 17:00 rozpoczęły się kontrole na przejściu granicznym w Cieszynie – Boguszowicach. Kontroli poddane są osoby przyjeżdżające do Polski autobusami i busami. fot: FJDDodaj do Facebook

Cieszyn: Trwają kontrole na przejściu granicznym

UM
Cieszyn: Trwają kontrole na przejściu granicznym

W działanie punktów sanitarnych zaangażowane są tam służby medyczno-sanitarne, Straż Graniczna, Straż Pożarna, Policja, ITD, KAS oraz wojsko. Podczas kontroli sanitarnej w pierwszej kolejności służby medyczne lub strażacy dokonują pomiaru temperatury.


Cieszyn: Trwają kontrole na przejściu granicznym

Zgodnie z zapowiedzią kontrola sanitarna jest prowadzona na wszystkich odcinkach polskiej granicy. Na granicy z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą funkcjonuje 30 punktów kontroli sanitarnej.


Cieszyn: Trwają kontrole na przejściu granicznym

Zgodnie z zapowiedzią kontrola sanitarna jest prowadzona na wszystkich odcinkach polskiej granicy. Na granicy z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą funkcjonuje 30 punktów kontroli sanitarnej. Na granicy z Rosją, Białorusią i Ukrainą kontroli sanitarnej poddawane są wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski. Od wczoraj w godziny 17:00 rozpoczęły się kontrole na przejściu granicznym w Cieszynie – Boguszowicach. Kontroli poddane są osoby przyjeżdżające do Polski autobusami i busami.

- Powraca w obecnej chwili kontrola na przejściu granicznym. Jak już zapewne wszyscy wiedzą nie dotyczy ona cła lecz będzie to sanitarna kontrola by zminimalizować zagrożenie koronawirusem w naszym powiecie. Służby będą kontrolować stan zdrowia pasażerów. Przede wszystkim sprawdzana będzie temperatura. W razie podejrzeń złego stanu zdrowia pasażer będzie umieszczony w namiocie izolacyjnym i wdrożona zostanie cała procedura transportu do szpitala na konkretne już badania- mówi, obecny w dniu wczorajszym na przejściu granicznym, starosta Mieczysław Szczurek.

- Rozumiejąc obawy mieszkańców, mimo wszystko zalecam spokój i opanowanie. Panika nie pomaga, a często zbyt przesadnie oceniamy stan naszego zdrowia. Jest nadużywany kontakt do sanepidu, a przez to blokowany tym, którzy mogą mieć poważne obawy zarażenia tym wirusem. Należałoby obecnie kilkakrotnie zwiększyć obsadę by nadążyć z odbieraniem telefonów – podkreśla starosta cieszyński.

Jak podaje mjr SG Katarzyna Walczak rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej:
- W działanie punktów sanitarnych zaangażowane są tam służby medyczno-sanitarne, Straż Graniczna, Straż Pożarna, Policja, ITD, KAS oraz wojsko. Podczas kontroli sanitarnej w pierwszej kolejności służby medyczne lub strażacy dokonują pomiaru temperatury. Po stwierdzeniu, że żadna z osób nie ma podwyższonej temperatury, funkcjonariusze odbierają karty lokalizacji oraz weryfikują zawarte w nich informacje z dokumentami tożsamości. Karta kierowcy pojazdu zawiera dodatkowe dane, m.in. numer rejestracyjny pojazdu i trasę przejazdu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama