, środa 24 lipca 2024
Dotknąć znaczy poznać
Możliwość sprawdzenia dotykiem tego wszystkiego, co inni pasażerowie widzą pozwoli ćwiczącym na sprawniejsze i bezpieczniejsze korzystanie ze środków komunikacji miejskiej na terenie Bielska.  fot: wikipedia.orgDodaj do Facebook

Dotknąć znaczy poznać

Iwona Czarniak
Jazda autobusem komunikacji miejskiej nastręcza niewidomym dużo problemów. O ile na trasach, na których jeżdżą niemal codziennie potrafią się odnaleźć, o tyle w obcym mieście lub na linii, z której korzystają sporadycznie jest to już nie lada kłopot.

Koło Grodzkie PZN w Bielsku-Białej zorganizowało na terenie zajezdni MZK zajęcia dla niewidomych. Zaproszeni na nie zostali nie tylko członkowie Bielskich Kół ale również niewidomi z Powiatu Cieszyńskiego. Pod czujnym okiem instruktorki orientacji przestrzennej uczestnicy zajęć przećwiczyli odnajdywanie drzwi, wsiadanie i wysiadanie oraz odnajdywanie przycisków stop. Na spokojnie mogli się zapoznać z rozkładem siedzeń, były również ćwiczenia z samodzielnego przesiadania się z jednego autobusu do drugiego.

Możliwość sprawdzenia dotykiem tego wszystkiego, co inni pasażerowie widzą pozwoli ćwiczącym na sprawniejsze i bezpieczniejsze korzystanie ze środków komunikacji miejskiej na terenie Bielska. To właśnie takie zajęcia pokazują, że „nie taki diabeł straszny…” a w połączeniu z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa i niewielkiej pomocy życzliwych ludzi można pomimo braku wzroku podróżować.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama