, wtorek 27 luty 2024
Długo wyczekiwana... tuż, tuż
Jest to pora roku, podczas której wszystko budzi się do życia, a człowiek nabiera energii do działania. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Długo wyczekiwana... tuż, tuż

ICZ
Już tylko krok dzieli nas od pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, jednak od jakiegoś czasu możemy cieszyć się wyższymi temperaturami oraz ciepłymi promykami słońca, które skutecznie przepędzają zimową chandrę.

Jest to pora roku, podczas której wszystko budzi się do życia, a człowiek nabiera energii do działania. Ze snu zimowego budzi się przyroda, pojawia cię coraz więcej zieleni oraz kwiatów, które co prawda cieszą oczy, jednak wraz z kwitnącymi drzewami, krzewami oraz innymi roślinami dają się we znaki alergikom, których z dnia na dzień dopada katar, kaszel oraz inne związane z alergią dolegliwości.

Kichanie, a w parze z nim katar nie jeden myli z objawami przeziębienia, które równie mocno jak ono osłabiają organizm i utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Stosując środki przeciw alergiczne człowiek w pełni może cieszyć się urokami wiosny, jednak nie powinien zapominać o tym, że nie tylko ludzie, lecz i zwierzęta potrzebują wsparcia. Mowa tu o psach i kotach, to one bowiem narażone są na atak kleszczy, które nie czekały na pierwszy dzień wiosny i już teraz bezlitośnie wczepiają się w skórę będących na spacerze czworonogów.

Kleszcze są zmorą również ludzi, niosą z sobą chorobę, dlatego trzeba szczególnie strzec się przed nimi i nie lekceważyć żadnego ukąszenia.

Trudno zabronić dzieciom kontaktu z przyrodą jednak po powrocie do domu powinny one przejść skrupulatne oględziny pod kątem obecności na ich ciele kleszczy. W celu skutecznego odstraszenia ich stosowane są różnego rodzaju preparaty, których działanie jest zróżnicowane, jedne są skuteczne inne mniej, lecz nie powinniśmy poddawać się, a wszystko po to, aby móc w pełni korzystać z uroków tej niezwykłej pory roku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama