, środa 22 maja 2024
Zaolzie potrafi dużo, jeśli nie wszystko
Goście, jak zawsze osoby cenione, mniej lub bardziej znane, wywodzące się z Zaolzia, opowiadali o swoich pasjach, osiągnięciach, przeżyciach, dopytywali i wspominali minione lata. W  fot: BŚDodaj do Facebook

Zaolzie potrafi dużo, jeśli nie wszystko

Cztery różne postaci, odmienne charaktery, zupełnie inne zainteresowania. Różne pasje, prace, odmienne drogi życiowe i jedno spoiwo: pochodzenie. W piątkowe popołudnie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Zaolzie potrafi".

To już trzecie spotkanie, które odbyło się w KaSS Strzelnicy w Czeskim Cieszynie w ramach cyklu spotkań projektu "Zaolzie potrafi". Tym razem Izabela Wałaska, inicjatorka zaolziańskiego talk show, zaprosiła do rozmów Romana Wróbla (wiceburmistrza), Romana Barona (historyka), Jana Szymika (aktora) i Bogusława Raszkę (wiceburmistrza).

Cztery zupełnie różne osobowości spotkały się w piątkowe, 11 kwietnia, popołudnie, by wspólnie powspominać dawne czasy, opowiedzieć pokrótce o sobie, wyrazić opinię na dane tematy, ale przede wszystkim, by dzielić się pozytywną energią, którą nie trudno było wyczuć w KaSS Strzelnicy. Anegdotom i dowcipom nie było widać końca, zwłaszcza w wykonaniu Jana Szymika, aktora, który w mig potrafił rozbawić nie tylko swoich współrozmówców, ale i zgromadzoną w sali publiczność.

Goście, jak zawsze osoby cenione, mniej lub bardziej znane, wywodzące się z Zaolzia, opowiadali o swoich pasjach, osiągnięciach, przeżyciach, dopytywali i wspominali minione lata. W formule luźnego talk show każdy czuł się jak ryba w wodzie. Swoboda wypowiedzi, jej płynność i łagodne przejścia z jednego tematu w drugi uczyniły spotkanie miłym i pozytywnym w odbiorze dla słuchaczy.

Celem projektu jest prezentowanie zaolziańskich osobistości oraz młodych talentów. Rokrocznie mieszkańcy Zaolzia spotykają się w KaSS Strzelnicy, by móc poznać swoich krajan, zapoznać się z ich pracą zawodową. - W ludziach z Zaolzia tkwi duży potencjał, ale często mam wrażenie, że osoby, które mają się czym pochwalić boją się go zaprezentować. Jeśli imprezy z cyklu "Zaolzie potrafi" umożliwią jego pokazanie, to będzie to dla mnie dużą satysfakcją - przyznaje Izabela Wałaska.

Przed nam kolejne spotkania w ramach projektu "Zaolzie potrafi". W regionie jest jeszcze wiele osobistości, które warto przedstawić, które swoją postawą pokazują, że można pielęgnować w sobie polską tożsamość.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama