, czwartek 20 czerwca 2024
Wizyta w bibliotece z telefonem zamiast karty bibliotecznej
Z informacji jakie przekazała nam Izabela Kula Dyrektor Cieszyńskiej Biblioteki wynika, że wprowadzone ułatwienia pozwolą na ich uniknięcie, a do wypożyczenia książek wystarczy nam noszony przy sobie telefon.  fot: ARC Biblioteka Miejska w CieszynieDodaj do Facebook

Wizyta w bibliotece z telefonem zamiast karty bibliotecznej

IWONA WŁODARCZYK
Dowód osobisty, karta bankomatowa, karta miejska czy biblioteczna to tylko niektóre z wielu jakie na co dzień można znaleźć w naszych portfelach. Nigdy nie wiadomo, kiedy dany dokument może być nam potrzebny, dlatego większość z nas nosi je przy sobie każdego dnia. Stosując takie rozwiązanie narażamy się na zgubę wszystkich jednocześnie i aby tego uniknąć część z nas wybiera opcję zabierania z domu tylko tych które w danym dniu będą nam potrzebne, lecz i to rozwiązanie również niesie z sobą ryzyko. Może bowiem okazać się, że o zabraniu niezbędnego dokumentu zapomnimy i załatwienie konkretnej sprawy staje się niemożliwe.

Na temat pozostawionych w domu kart mogą dużo powiedzieć pracownicy bibliotek, którzy nieraz spotkali się z sytuacją, kiedy to czytelnik wybrał interesujące go książki i chcąc je wypożyczyć długo szukał w portfelu karty bibliotecznej, po czym przypominał sobie, że karta została w domu. Z informacji jakie przekazała nam Izabela Kula Dyrektor Cieszyńskiej Biblioteki wynika, że wprowadzone ułatwienia pozwolą na ich uniknięcie, a do wypożyczenia książek wystarczy nam noszony przy sobie telefon.

Karta biblioteczna w smartfonie

Wiemy, że niektórzy z Was od dawna na to czekają i w końcu mamy to! Wprowadziliśmy kody QR, które sprawią, że karta biblioteczna znajdzie się w Waszym smartfonie. Wystarczy zalogować się na swoje konto na stronie biblioteki i postępować zgodnie z umieszczoną tam instrukcją. Po ściągnięciu na telefon aplikacji do obsługi kart należy zapisać podany na stronie czterocyfrowy kod, który posłuży do uruchomienia usługi w bibliotece, wygenerować kod QR i zeskanować go aplikacją. Przy pierwszej wizycie w bibliotece z wirtualną kartą bibliotekarz poprosi o podanie zapisanego wcześniej czterocyfrowego kodu i gotowe! Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie ułatwi Wam życie i zapomniana w domu karta przestanie być przeszkodą w skorzystaniu z usług biblioteki.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama