, wtorek 23 kwietnia 2024
Trójka nominuje Gołębiowską do tytułu Kulturysty Roku 2011!
Ewa Gołębiowska znalazła się wśród pięciu nominowanych w plebiscycie radiowej "Trójki" fot: fotoSprinter.plDodaj do Facebook

Trójka nominuje Gołębiowską do tytułu Kulturysty Roku 2011!

JAKUB MARCJASZ
Ewa Gołębiowska, dyrektorka Zamku Cieszyn, znalazła się wśród pięciu osób z całej Polski, które nominowane zostały do przyznawanego przez dziennikarzy radiowej "Trójki" honorowego tytułu Kulturysta Roku.

Autorzy, emitowanej w "Trójce", audycji Radiowy Dom Kultury już od siedmiu lat organizują plebiscyt na najważniejsze książki, płyty i wydarzenia mijającego roku. W głosowaniu biorą udział słuchacze. Od roku przyznawana jest również nagroda dla osób, których zasługi dla kultury, według dziennikarzy "Trójki", są niepodważalne. To oni, nominują i w przeciwieństwie do pozostałych wyróżnień, wybiorą zwycięzcę. - Jeżdżąc po Polsce spotykamy wielu fantastycznych ludzi, których zaangażowanie w kulturę jest godne podziwu! - mówią prowadzący program Agnieszka Szydłowska, Michał Nogaś i Agnieszka Obszańska.

Wśród nominowanych w tegorocznej edycji plebiscytu znalazła się Ewa Gołębiowska, dyrektorka Zamku Cieszyn. W opublikowanym na stronie "Trójki" uzasadnieniu do tej kandydatury czytamy: "Kobieta - instytucja. To dzięki niej Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie (dziś Zamek Cieszyn) stał się międzynarodowym miejscem spotkań dla projektantów, przedsiębiorców i entuzjastów wzornictwa. Gdzieś tam, na końcu Polski udało się jej skumulować ludzką energię i stworzyć miejsce otwarte zarówno dla artystów, jak i mieszkańców Cieszyna. Z równym entuzjazmem prezentuje najlepszych projektantów i mistrzynie cieszyńskich wypieków. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. Wiedza, klasa, profesjonalizm i murowana kandydatura na Kulturystkę."

Oprócz Ewy Gołębiowskiej do nagrody nominowanie są również: Paweł Dunin-Wąsowicz, Monika Drożyńska, Grupa Sputnik Photos i Honza Zamojski.

O tym, kto zostanie Kulturystą Roku 2011, stanie się jasne 31 grudnia podczas ostatniego w tym roku wydania Radiowego Domu Kultury.

Posłuchaj, co Ewa Gołębiowska mówi o swojej pracy, Zamku Cieszyn i nominacji do tytułu Kulturysta Roku (źródło: polskieradio.pl).

Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wszystko pięknie, tylko zastanawia mnie, co to dla mieszkańców Cieszyna oznacza. Oprócz tego, że jest utrzymywany przez gminę, czyli z naszych podatków.

Zamek jest świetną instytucją i świetnym pomysłem!! Mam tylko jedno ale, dlaczego ta instytucja utrzymuje się z podatków mieszkańcy gminy Cieszyn??!!
Przecież to nie należy do zadań gminy! Zamek zajmuje się promocją całego Śląska, słabo współpracuje z instytucjami lokalnymi, niech jego finansowaniem zajmie się Urząd Marszałkowski lub Wojewoda!!

Pytanie z całkiem innej beczki!
Naszła mnie ochota wsparcia jakiejś biednej Rodziny z naszego powiatu. Buszuję po necie, ale zamiast wpłaty na "popularne" fundacje wolałbym coś zrobić/komuś pomóc lokalnie. Interesowałem się programem Szlachetna Paczka, ale w naszym rejonie (Cieszyn, Skoczów/Ustroń) wszystkim zarejestrowanym Rodzinom już udzielono pomocy.

Nie tyle gryzie mnie sumienie, co zwyczajnie jestem wdzięczny, że mam trochę więcej szczęścia w życiu i chciałbym się z kimś podzielić jego materialną częścią. Poza jednorazową paczką czy zapomogą przy okazji Świąt, chciałbym zobowiązać się łożyć na jakąś rodzinę określoną kwotę z określoną częstotliwością. Nie wiem tylko jak się za to zabrać, żeby być pewnym, że pomoc trafi bezpośrednio do danej Rodziny, a nie do biura czy znajomych...

I jeszcze jedno pytanie - pewnie niektórych to zbulwersuje i uznają mnie za krętacza, ale co tam. Czy taką pomoc w jakikolwiek sposób można/należy rozliczać z US? Pytam nie tylko o odliczenia od podatku, ale czy powinno się spisywać jakąś umowę darowizny itp? Pomagając innym nie chcę zaszkodzić sobie czy Rodzinie, której wsparcia pragnę udzielić. Wszelkiej maści Fundacje na pewno w jakiś tam sposób księgują przychody i rozchody, darowizny na Kościół (Kult Wiary) też można odliczać od podatku. Ale jak to wygląda w przypadku pomocy bezpośredniej pomiędzy Kowalskim a Nowakiem?

Jeśli macie jakieś wskazówki czy miejsca/organizacje, które mają listę potrzebujących Rodzin, to bardzo proszę o wskazówki w komentarzach lub w przypadku redakcji może jakiś oddzielny artykuł? Świat nie jest taki zły, dużo ludzi chce pomagać. Na WOŚP i tak wrzucę, ale to za mało.

Dzięki. A wszystkim ewentualnym krzykaczom czy krytykantom życzę, żeby nigdy nie musieli być po tej drugiej stronie i oczekiwać oferowanej przeze mnie pomocy.

Uch, to się radni i niektórzy cieszyńscy stelacy święcie oburzą. Brawo Pani Ewo.

To wielkie uznanie dla pracy pani dyrektor Gołębiowskiej!!! Obawiam się tylko,że będzie ono solą w oku dla nierozgarniętych cieszyńskich radnych , którzy nie rozumieją działalności Zamku ( vide Lizoń , Banot , Bocheńska, Raabe...).

(sic!)

"sama to sobie w dużej mierze wymyśliłam" - jaki przypływ szczerości! A kiedy zamek zacznie się samofinansować i przestanie rączki do miejskiej kasy wyciągać po więcej i więcej? Bla, bla, bla o korzyściach dla mieszkanców i redaktorzy z pewnością nagrodę przyznają. Przecież na co dzień nie ma ich w Cieszynie, a i o opinię nikogo nie pytali.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama