, niedziela 23 czerwca 2024
Zamek z prestiżowym wyróżnieniem
— Wyróżnienie, które otrzymaliśmy potwierdziło słuszność obranego przez nas kierunku — cieszy się Ewa Gołębiowska, dyrektorka Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. fot. ER Dodaj do Facebook

Zamek z prestiżowym wyróżnieniem

ER
Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie otrzymał wyróżnienie w prestiżowym konkursie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego za realizowany od dwóch lat projekt, który zbliża polskich producentów i projektantów.
— Wyróżnienie, które otrzymaliśmy potwierdziło słuszność obranego przez nas kierunku — cieszy się Ewa Gołębiowska, dyrektorka Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.
Tytuł „Najlepszej inwestycji w ludzi 2007" w konkursie „Dobre praktyki Europejskiego Funduszu Społecznego", który zorganizowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego otrzymał projekt Śląska Sieć na Rzecz Wzornictwa. W konkursie brało udział 360 projektów. — Do przyznania wyróżnienia przyczyniły się wysoka jakość realizowanego projektu oraz umiejętności interesującego zaprezentowania prowadzonych działań — informuje Paweł Chorąży, dyrektor departamentu Zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Cieszyński Zamek stworzył Śląską Sieć na Rzecz Wzornictwa by umożliwić dialog pomiędzy środowiskami biznesu i wzornictwa. Głównym celem projektu jest promowanie designu oraz ułatwienie współpracy między środowiskami producentów i projektantów. Sieć stymuluje kreowanie nowych marek, innowacyjnych rozwiązań i nowych produktów oraz umacnia pozycję rynkową śląskich firm. Sieć to też wsparcie dla początkujących i tych, którzy poszukują nowych rozwiązań. Pomoc jest realizowana poprzez: spotkania informacyjno-doradcze, profesjonalne warsztaty i szkolenia, wystawy polskiego i światowego wzornictwa, konferencje z udziałem ekspertów w dziedzinie wzornictwa, dni otwarte promujące działania Sieci, biuletyn „i – przedsiębiorczość i design” oraz konkurs „Śląska Rzecz”, którego głównym celem jest promocja najlepszych pod względem wzornictwa śląskich produktów i grafiki. Sieć zbudowała też internetową bazę danych, z której korzystać mogą przedsiębiorcy i projektanci szukając partnerów do realizacji wspólnych przedsięwzięć. Projekt jest realizowany od 1 stycznia 2005 roku i potrawa do końca czerwca 2007 roku. Funkcjonowanie szacowanego na ponad 1,1 mln zł przedsięwzięcia stało się możliwe dzięki współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego (75 proc.) i budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (25 proc.).

Europejski Fundusz Społeczny (ESF - European Social Fund) jest pierwszym z zastosowanych w Unii Europejskiej instrumentów polityki strukturalnej. Fundusz działa od 1960 roku, a jego głównym celem jest walka z bezrobociem w krajach członkowskich.
Wręczenie nagród w konkursie „Dobre praktyki Europejskiego Funduszu Społecznego" odbędzie się 2 lipca w warszawskim hotelu Hilton podczas konferencji „Europejski Fundusz Społeczny - 50 lat inwestycji w kapitał ludzki".
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Brawo, brawo, brawo... a co z moim mieszkaniem socjalnym!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama