, niedziela 26 maja 2024
To jest mój dom, tutaj rozwijam pasje, czyli "Głęboka Fest" po raz drugi
"Głęboka Fest", bo o nim mowa zgromadziło przede wszystkich sporo dzieci, dla których przygotowano mnóstwo zajęć, warsztatów, pokazów, spotkań i spektakli.  fot: Maciej Kłek



Dodaj do Facebook

To jest mój dom, tutaj rozwijam pasje, czyli "Głęboka Fest" po raz drugi

Barbara Śliż
To jest mój dom, tutaj rozwijam pasje, czyli "Głęboka Fest" po raz drugi

- Chcieliśmy wspólnie pokazać, że centrum miasta to nie tylko obszar konsumpcji, ale też zapisane i tworzące się historie ludzi, miejsca gdzie realizują się różne pasje - mówiła Anna Studnicka-Cieplak ze Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy". fot. Maciej Kłek

"To jedna z głównych ulic w Cieszynie", "to ulica, którą przemierzam codziennie, nawet kilka razy", "Głęboka to ulica pełna sklepów, kawiarni i pięknych kamienic", "to centralny, jeden z piękniejszych punktów naszego miasta", "Głęboka to miejsce mojej pracy, miejsce, bez którego nie wyobrażam sobie życia" - tak określali ulicę Głęboką mieszkańcy, podczas jej święta. Święta zorganizowanego m.in. przez zespół osób ze Świetlicy Krytyki Politycznej.

Już po raz drugi lecz tym razem w sobotę, 25 maja, cieszyńska ulica Głęboka obchodziła swoje święto. "Głęboka Fest", bo o nim mowa zgromadziło przede wszystkich sporo dzieci, dla których przygotowano mnóstwo zajęć, warsztatów, pokazów, spotkań i spektakli. Dzieciaki, licealiści, studenci, mieszkańcy wspólnie z zespołem Świetlicy Krytyki Politycznej przygotowali święto, w którym uczestniczyć mógł każdy.

Głównym zamiarem tego święta było podkreślenie roli ulicy Głębokiej. - Chcieliśmy wspólnie pokazać, że centrum miasta to nie tylko obszar konsumpcji, ale też zapisane i tworzące się historie ludzi, miejsca gdzie realizują się różne pasje - mówiła Anna Studnicka-Cieplak ze Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy".

To właśnie o tę przestrzeń głównie chodzi. Nie o przestrzeń zawłaszczoną reklamami, ogarniętą szałem zakupów, mnóstwem przechodniów zmierzających ślepo od celu do celu, lecz o przestrzeń, w której żyją ludzie mający i rozwijający swoje pasje i zamiłowania. Ludzie, którzy choć przez chwilę znajdują czas na to, by zastanowić się nad historią tego miejsca i jego wyjątkowością, by spojrzeć na Głęboką z perspektywy domu, jako miejsca, gdzie zawiązują się przyjaźnie, pierwsze więzi międzyludzkie.

- Biorąc pod uwagę wszystkie ulice Cieszyna, to ulica Głęboka samą nazwą wskazuje im głębiej schodzimy, tym ciekawiej się dzieje. Jest tam wszystko: jest piękny kościół, księgarnie, biblioteka, jest tam gdzie usiąść z przyjaciółmi, zjeść dobre jedzenie, napić się dobrej herbaty, czy wina. Tak naprawdę chyba każdy, kto chce zrobić zakupy zmierza w kierunku Głębokiej. Każdy znajdzie tam coś dobrego dla siebie - podkreślała Klaudia Szweda-Kwiczala, mieszkanka Cieszyna. - Głęboka jest moim drugim domem, to tutaj mieszkam i spędzam najwięcej czasu, spotykam się ze znajomymi - dodała Ania Hetman.

Partnerami projektu jest Muzeum Śląska Cieszyńskiego, studenci Wydziały Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie, I LO im. Antoniego Osuchowskiego i SP nr 1 w Cieszynie. Projekt "Akcja: Głęboka!" zrealizowano w ramach Akademii Orange. Portal gazetacodzienna.pl był partnerem medialnym wydarzenia.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

to początek tradycji radosnego, pouczającego święta ulicy Głębokiej, kształcenia wyobraźni społecznej oraz przekraczania barier mentalnych mieszkańców miasta...

święto pełne polotu i fantazji...atrakcyjne i pożyteczne, dzieci aktywne, uprzejme i radosne...

Do czasu, do czasu Głęboka będzie pełna sklepów,kawiarni itp. -za 10-15 lat zobaczycie niektóre wystawy zabite
deskami, albo sklepy służące do prania ruskich pieniędzy , sprzedające np.zdjęcia Moskwy po 100 PLN sztuka.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama