, środa 30 listopada 2022
Przegląd Filmowy Kino na Granicy ruszył 16. raz
W ramach uroczystego otwarcia Przeglądu w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie został wyświetlony hit czeskich kin "Revival". fot: fotoSprinter.plDodaj do Facebook

Przegląd Filmowy Kino na Granicy ruszył 16. raz

MB
Przegląd Filmowy Kino na Granicy ruszył 16. raz

fot: fotoSprinter.pl

Wczoraj, 29 kwietnia o godz. 19.00 odbyło się uroczyste otwarcie 16. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy.

W ramach uroczystego otwarcia Przeglądu w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie został wyświetlony hit czeskich kin, zwycięzca plebiscytu publiczności zeszłorocznego MFF Karlovy Vary, najnowsze dzieło znanej i uznanej reżyserki Alice Nellis film "Revival". Obraz ten jest polską premierą.

Pierwszy dzień festiwalu zakończył się w festiwalowym klubie muzycznym, zlokalizowanym na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie. Zgromadzonej publiczności zaprezentował się słowacki, alternatywny akustyczny duet "Kieslowski".

Po gorącym wieczorze pierwszego dnia festiwalowego widzów czekają dalsze atrakcje filmowe. Dzisiaj odbędzie się pierwszy pokaz plenerowy, który wzorem ubiegłego roku odbędzie się na Wzgórzu Zamkowym pod Wieża Piastowską. W ramach darmowej projekcji wyświetlony zostanie film "Amerika" (reż. Vladimír Michálek).

Dziś na kinomanów czekają także ekranizacje prozy Jaroslava Haška i Franza Kafki. W ramach tych cyklów zobaczymy m.in. filmy: "Inkarnace" w reż. Pavel Barta oraz "Hulki-Laskowskiego przygoda ze Szwejkiem" (reż. Józef Głębski), "K kontra Kafka" (reż. Longin Szmyd) i "Franz Kafka" (reż. Piotr Dumała).

W Cieszynie i Czeskim Cieszynie pojawią się również nowe filmy pełnometrażowe, a wśród nich: "Exponáty alebo príbehy z kaštieľa" (reż. Paolo Korec), "Jako nikdy" (reż. Zdeněk Tyc), "Pojedeme k moři" (reż. Jiří Mádl), "Płynące wieżowce" (reż. Tomasz Wasilewski, "Rozkoš" (reż. Jitka Rudolfová) oraz "Bez miłości" (reż. Barbara Sass).

Dzień pełen filmowych wrażeń zamknie dziś występ alternatywnego polskiego zespołu Bokka, który swoim zeszłorocznym albumem zasłużył sobie na miano najbardziej interesującego debiutu 2013 roku. Koncert o godz. 22.30 i jak zawsze klubie muzycznym.

Pełen program Przeglądu Filmowego Kino na Granicy znajduje się tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama