, piątek 23 luty 2024
Obchody Święta Niepodległości Skoczowie
Uroczyste obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się przemarszem na rynek Kompanii Honorowej Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Skoczów. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Obchody Święta Niepodległości Skoczowie

SM/mat. pras.
Obchody Święta Niepodległości Skoczowie

Po odśpiewaniu hymnu narodowego uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik "Poległym za Polskość Śląska", gdzie złożone zostały kwiaty. fot. mat. pras.

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem "Poległym za Polskość Śląska", wystawą zdjęć zatytułowaną "Niepodległość Skoczowa", oraz pokazem filmów uczczono Święto Niepodległości w Skoczowie.

Uroczyste obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się przemarszem na rynek Kompanii Honorowej Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Skoczów. Po odśpiewaniu hymnu narodowego uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik "Poległym za Polskość Śląska", gdzie złożone zostały kwiaty.

Dodatkowo w ramach obchodów Święta Niepodległości, w kościele pod wezwaniem św. ap. Piotra i Pawła odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny, a na rynku można było podziwiać wystawę zdjęć "Niepodległość Skoczowa" przygotowaną przez Miejskie Centrum Kultury "Integrator". Po południu w sali widowiskowej "Pod Pegazem" odbył się pokaz filmów: "Siedem zegarków Gustawa albo Eremita Skoczowski Morcinek" oraz "Czarne diamenty".

W skoczowskich uroczystościach udział wzięli członkowie władz samorządowych: burmistrz Janina Żagan, z-ca burmistrza Piotr Rucki, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Koniarczyk, skoczowscy radni, radni powiatowi - Beata Macura, Jerzy Malik oraz przedstawiciele organizacji społecznych, harcerze, uczniowie szkół wraz z nauczycielami.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama