, czwartek 29 luty 2024
Czeski Cieszyn: podczas rutynowej kontroli rowerów wykryto kradzież
Strażnicy w ciągu 16 godzin skontrolowali 14 rowerów. Było to możliwe dzięki indywidualnemu DNA, nadanemu każdemu z rowerów.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Czeski Cieszyn: podczas rutynowej kontroli rowerów wykryto kradzież

DR
W czwartek, od południa do północy, Straż Miejska z Czeskiego Cieszynie sprawdzała właścicieli jednośladów - czy faktycznie poruszają się swoim pojazdem, czy kradzionym. Okazało się, że jeden z rowerów znajdował się w bazie rzeczy kradzionych. Sprawą zajęła się policja.

Strażnicy w ciągu 16 godzin skontrolowali 14 rowerów. Było to możliwe dzięki indywidualnemu DNA, nadanemu wcześniej pojazdom. W tym roku strażnicy w Czeskim Cieszynie oznaczyli specjalnym kodem 50 rowerów, a przez cały okres - 510 rowerów, wózków inwalidzkich, rowerów elektrycznych oraz hulajnóg elektrycznych. Znajdują się one nie tylko bazie miasta, ale również w bazie krajowej oraz międzynarodowej. Metoda znakowania rowerów jest skutecznym środkiem prewencyjnym, umożliwiającym identyfikację prawdziwego właściciela roweru.

Ze względu na narastającą liczbę kradzionych rowerów takie kontrole w Czeskim Cieszynie będą odbywać się częściej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama