, środa 19 czerwca 2024
Kultura na weekend... spotkania z tradycją
Regionalne Spotkania z Tradycją w Dzięgielowie fot: fot. mat.pras.Dodaj do Facebook

Kultura na weekend... spotkania z tradycją

W bieżącym roku przypada jubileusz 150-lecia powstania pierwszych KGW na ziemiach polskich, stąd dwudniowe obchody tego święta.

kino

w Cieszynie

24 – 26 czerwca, 2D DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI: ODRODZENIE, dubbing, godz. 15.00
24 – 26 czerwca, 3D DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI: ODRODZENIE, dubbing, godz. 17.30
24 – 26 czerwca, 3D DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI: ODRODZENIE, napisy, godz. 20.00

w Skoczowie

24 czerwca, ALICJA PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA, dubbing, godz. 16.30

24 czerwca, ZABÓJCZYNI, godz. 19.00

25 -26 czerwca, ALICJA PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA, dubbing, godz. 16.00
25 – 26 czerwca, ZANIM SIĘ POJAWIŁEŚ, godz. 18.30

w Czeskim Cieszynie

24 czerwca, CENTRALNI INTELIGENCE, godz. 17.30

24 czerwca, DEN NEZAVISLOSTI: NOVY UTOK, napisy, godz. 20.00
25-26 czerwca, DEN NEZAVISLOSTI: NOVY UTOK, dubbing, godz. 17.30
25-26 czerwca, HLEDA SE DORY, godz. 15.30

25-26 czerwca, V ZAJETI DEMONU 2, godz. 20.00

24 czerwca

VI Strumieński Festiwal Artystyczny Sfart

Od 24 do 26 czerwca Strumień zaprasza na Festiwal Artystyczny SFart do Parku Miejskiego.
Podczas festiwalu spotkania m.in. z malarstwem, fotografią, muzyką oraz sztukami audiowizualnymi. Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach. Specjalnie dla nich „Wioska Indiańska”.

Promocja VIII tomu „ Rocznika Wiślańskiego”

W piątek 24 czerwca o godz. 17.00 w Domu Zborowym w Wiśle zostanie zaprezentowany VIII tom „Rocznika Wiślańskiego”. W programie ponadto prezentacja multimedialna „Sztuka nie jest luksusem, ale potrzebą”.

Hip Hop na zakończenie roku szkolnego

Zapraszamy na zakończenie roku w hip hopowych rytmach, a przy okazji na urodziny Papsona. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca na górnej stacji kolei linowej Skolnity. Zagrają m.in. Zagrają:
Rover: https://www.facebook.com/RoverKielce/
Filipek: https://www.facebook.com/BaronFilipek/
TMK aka Piekielny: https://www.facebook.com/tmkakapiekielny

25 czerwca

Rodzinne Spotkania z Historią

W dniach 25 -26 czerwca na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Hażlachu będzie miało miejsce Rodzinne Spotkania z Historią. Impreza ma charakter militarno – edukacyjny. W programie pokazy, prelekcje, wystawy, rekonstrukcje.

Noc Świętojańska

25 czerwca o godz. 18.00 w Parku Turystyki w Brennej rozpoczną się obchody Nocy Świętojańskiej. W programie mi. in. pokazy sztucznych ogni, koncerty, teatr ognia... Gwiazda wieczoru to zespół Baciary.

90- lecie OSP w Kowalach

Ochotnicza Straż Pożarna w Kowalach zaprasza na uroczysty jubileusz 90-lecia istnienia OSP na tym terenie. Początek obchodów godz. 14.30. Miejsce: tereny rekreacyjne w Kowalach.

Regionalne Spotkania z Tradycją 25 -26 czerwca

W bieżącym roku przypada jubileusz 150-lecia powstania pierwszych KGW na ziemiach polskich, stąd dwudniowe obchody tego święta. Regionalne Spotkania z Tradycją to Przegląd Zespołów Regionalnych Kół Gospodyń Wiejskich, połączony z prezentacją rękodzieła ludowego, tradycyjnych potraw oraz kronik KGW. To prezentacja zgodnej współpracy organizacji społecznych działających na terenach wiejskich. Uroczystości odbędą się w Dzięgielowie w dniach 25-26 czerwca 2016 r. na terenie siedziby organizacji Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, ul. Misyjna 8. Do przeglądu zaproszono ok. 30 zespołów, w tym ok. 800 osób występujących, prezentujących folklor cieszyński, śląski, góralski, krakowski, laski i inne. Zespoły reprezentują województwa śląskie i małopolskie, kilka regionów, powiatów i gmin. Celem uroczystości jubileuszowych będzie zaprezentowanie bogatej historii i dorobku społecznego, kulturalnego oraz gospodarczego Kół Gospodyń Wiejskich z całego regionu; zachowanie unikalności kulturowej wsi, ochrona tradycji i dziedzictwa kulturowego, poprzez zaprezentowanie tradycyjnych pieśni, tańców, obrzędów, gwary, strojów regionalnych, a także potraw i rękodzieła związanych z terenami wiejskimi. Zależy nam również na promocji obszarów wiejskich Podbeskidzia i jej bogactwa kulturowego, w celu zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu i integracji społeczności wiejskiej. Impreza będzie miała charakter plenerowy, połączony z występami zespołów regionalnych KGW, stoiskami z rękodziełem, wyrobami kulinarnymi, kronikami KGW, prezentacją działalności organizacji społecznych Dzięgielowa. Będzie też wieczorna biesiada świętojańska przy ognisku. Wstęp wolny.

Koncert Hymnów Światowych Dni Młodzieży

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Ekumeniczne zaprasza do Amfiteatru w Parku Kuracyjnym w Ustroniu na godz. 20.00 na koncert Hymnów Światowych Dni Młodzieży. Wystąpią:
Orkiestry Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych oraz chór i zaproszeni soliści pod dyr. Andrzeja Kucybały.

Ondraszek – Pan Łysej Góry

Kolejny spektakl plenerowy Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie zostanie wystawiony na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie 25 czerwca o godz. 21.00.

26 czerwca

V Rajd Synchroniczny Pojazdów Zabytkowych

Rajd Synchroniczny Pojazdów Zabytkowych o Puchar Wójta Gminy Zebrzydowice wystartuje w najbliższą niedzielę 26 czerwca o godz. 12.30. Miejsce startu Amfiteatr w Zebrzydowicach. Planowane zakończenie imprezy godz. 16.00.

Kabaret Młodych Panów

W niedzielę 26 czerwca o godz. 18.00 Amfiteatr im. Stanisława Hadyny w Wiśle zaprasza na Kabaret Młodych Panów w programie „Godej, albo wylyź”. Bilety w cenie 60 zł do nabycia w Wiślańskim Centrum Kultury.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama