, niedziela 26 maja 2024
Kultura na weekend... Redyk na Buczu
7 maja w Bacówce na Buczu odbędzie się tradycyjne miyszani owiec fot: fot. mat.pras.Dodaj do Facebook

Kultura na weekend... Redyk na Buczu

Redyk, zwany w Beskidzie Śląskim „miyszaniem owiec”, jest jednym z najbardziej uroczystych i najważniejszych wydarzeń w życiu pasterza.


KINO

w Cieszynie

6 – 9 maja, KSIĘGA DŻUNGLI, godz. 15.30, 17.30

6 - 9 maja, ŁOWCA I KRÓLOWA LODU, godz. 19.30

w Skoczowie

6 maja, SCENA CISZY, godz. 19.00

7 maja, RATCHET I CLANK, godz. 17.00

7 maja, LETNIE PRZESILENIE, godz. 19.00

8 maja, RATCHET I CLANK, godz. 16.00
8 maja, LETNIE PRZESILENIE, godz. 18.00

w Czeskim Cieszynie

7 -8 maja, BELLA I SEBASTIAN, godz. 15.30

7 -8 maja, KAPITAN AMERICA , godz. 20.00

6 maja

Dzień Godności

W ramach obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną przygotowano w Cieszynie całe mnóstwo atrakcji. Odbędą się m. in.: prezentacje muzyczne, taneczne i teatralne, warsztaty artystyczne, pokaz mody, wystawy malarstwa, fotografii i rękodzieła artystycznego autorstwa osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dodatkową atrakcją będzie koncert zespołu Art Music Trio. Uroczystość rozpocznie się w piątek 6 maja o godz. 13.00 od „Marszu Godności” wokół płyty cieszyńskiego rynku.

Koncert Stanisławy Celińskiej

„Atramentowa” to najnowsza płyta Stanisławy Celińskiej. Aktorka odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która wie o czym śpiewa i wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełną paletę barw i emocji. Na koncert zaprasza Teatr im. A Mickiewicza w Cieszynie w piątek 6 maja na godz. 18.00. Bilety do nabycia w kasie teatru.

7 maja

Redyk na Buczu

Redyk, zwany w Beskidzie Śląskim „miyszaniem owiec”, jest jednym z najbardziej uroczystych i najważniejszych wydarzeń w życiu pasterza. Na przełomie kwietnia i maja owce różnych gazdów zgania się w jedno miejsce, by je wymieszać, poświęcić i móc wyprowadzić na halę. 7 maja w Bacówce na Buczu odbędzie się tradycyjne miyszani owiec, któremu będą towarzyszyć występy artystyczne, pokazy, warsztaty oraz regionalna kuchnia. Początek godz. 11.00.

Pchli Targ

Sprzedaj albo kup za grosze - Tobie zbędne dla innych atrakcyjne - wszelkie starocie, narzędzia, bibeloty... w sobotę na skoczowskim Rynku między 9.00 a 13.00.

Jubileusz 140- lecia OSP Strumień

Obchody rozpoczną się o godz. 14.00 koncertem Orkiestry Dętej. Ponadto w programie polowa Msza św. przy OSP w Strumieniu, przypomnienie historii jednostki, odznaczenie najbardziej zasłużonych oraz tradycyjny festyn.

7 lat z Galerią Kukuczka

Galeria Kukuczka i Piotr Jakubczak zapraszają w niedzielę 7 maja na godz. 18.00 na wystawę „7 lat z Galerią Kukuczka” do Istebnej 1549 (Jasnowice). W programie zespół Grażyny Szaban z Ukrainy oraz gwiazda wieczoru Józef Skrzek z zespołem Ziyo.

Bożyszcze kobiet

7 maja o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Domu Narodowego zobaczymy "Bożyszcze kobiet” doskonałą komedię Neila Simona, jednego z czołowych współczesnych dramaturgów amerykańskich, który od lat bawi i wzrusza publiczność. W życiu Barneya, głównego bohatera w średnim wieku, wszystko dobrze się układa, ma udaną rodzinę, opinię przyzwoitego człowieka, dobrze prosperującą restaurację, co pozwala mu spokojnie patrzeć w przyszłość. A jednak Barney czuje, że czegoś mu brakuje... dreszczyka emocji, ryzyka, szaleństwa. Postanawia zmienić dotychczasowe życie i umawia się z trzema kobietami... Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Cieszyńskim Ośrodku Kultury.

8 maja

Akademia Ekodzieło

Warsztat etnobotaniczny i wspólne gotowanie, a także tworzenie mandali ogrodu to wydarzenia, jakie odbędą się na Wzgórzu Zamkowym w ramach Akademii Ekodzieła. Akademia Ekodzieło to organizowane przez Klub Gaja oraz partnerów działania integrujące sztukę i ekologię, to przestrzeń warsztatów, happeningów, instalacji, eksperymentów. Wydarzenia zaplanowano na 5-17 maja 2016 w Bielsku-Białej, Cieszynie, Bystrej, Żywcu. 8 maja 2016 zapraszamy na Wzgórze Zamkowe. O
godz. 10.00 tworzenie mandali, o 14.00 eksperyment kulinarny – warsztat etnobotaniczny i wspólne gotowanie.

XX Dni Teatru – Teatr Ateneum

8 maja o godz. 20.00 cieszyński Teatr im. A. Mickiewicza spektaklem „Błogie dni” rozpocznie XX Dni Teatru, które potrwają do wtorku 10 maja. Bilety w cenie: 30, 50 i 70 zł. Cena karnetu: 275 zł do nabycia w kasie teatru i w systemie on-line

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama