, wtorek 23 lipca 2024
Kultura na weekend: Pokaz pracy warsztatowej Ośrodka Teatralnego w Skoczowie
Ośrodek Edukacji Teatralnej i Międzykulturowej zaprasza na prezentację warsztatową dzieci i młodzieży, podczas której zaprezentowane zostaną spektakle: "Dwaj Bracia" oraz "Jutro należy do mnie" w wykonaniu grupy młodzieżowej "Teatru Buki". fot: skoczow.plDodaj do Facebook

Kultura na weekend: Pokaz pracy warsztatowej Ośrodka Teatralnego w Skoczowie

STEFAN MAŃKA
Kolejne nowości w kinie Piast w Cieszynie oraz kilka premierowych powtórek w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie, koncerty, bale, spotkania autorskie i warsztaty to nasza kulturalna propozycja na najbliższy weekend. Szczególnie ciekawie zapowiada się prezentacja warsztatowa dzieci i młodzieży - powstałego niedawno Ośrodka Edukacji Teatralnej i Międzykulturowej w Skoczowie.

W kinie...

Piast w Cieszynie

31 stycznia - 6 lutego Robaczki z zaginionej doliny, godz. 14.00 (2D), 15.45 (3D)

Te co brzęczą i fruwają, na swój film was zapraszają! W malowniczych okolicznościach przyrody, wśród pozostałości po niedzielnym pikniku, wybucha wojna mrówek. Pracowite Czarne rywalizują z plemieniem Czerwonych o wielki skarb - pudełko pełne kostek cukru. Nieoczekiwanie, w ich zmagania o pyszne słodkości miesza się niesforna mała biedronka, która zgubiła rodziców. Waleczny robaczek przyłącza się do Czarnych i wspólnie z nimi broni skarbu przed czerwonymi łakomczuchami. To zaledwie początek niezwykłych przygód małej biedronki i jej przyjaciół w bajecznie kolorowej Zaginionej Dolinie. "Robaczki z Zaginionej Doliny" to pierwsze na świecie połączenie realistycznych ujęć przyrody z generowaną komputerowo animacją 3D. Efekt pracy międzynarodowego zespołu grafików urzeka zapierającymi dech w piersiach krajobrazami Prowansji i niespotykaną jakością trójwymiaru. Sympatyczni bohaterowie, ogromna dawka humoru i wartka akcja sprawiają, że to swoiste, komediowe skrzyżowanie "Mikrokosmosu" i "Avatara" z miejsca pokochają widzowie w wieku od lat 5 do 105.

Ceny biletów: wersja 2D: 18 zł (norm.); 14 zł (ulg.); wersja 3D: 20 zł (norm.); 17 zł (ulg.). Bilety ulgowe przysługują: dzieciom, młodzieży uczącej się, rencistom i emerytom.

31 stycznia - 6 lutego Sekretne życie Waltera Mitty, godz. 17.30

Ben Stiller w roli skromnego fotoedytora, który przeżywa niesamowite perypetie dzięki sile swej wyobraźni. Pewnego dnia musi jednak zapomnieć o marzeniach i naprawdę zacząć żyć pełnią życia...

Ceny biletów: 18 zł (norm.), 14 zł (ulg.) Bilety ulgowe przysługują: młodzieży uczącej się oraz rencistom i emerytom.

31 stycznia - 5 lutego Wilk z Wall Street, godz. 19.45

Jeden z największych reżyserów naszych czasów, laureat Oscara Martin Scorsese przedstawia prawdziwą historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów Wall Street. Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) był złotym dzieckiem świata amerykańskich finansów. Szybki i oszałamiający sukces przyniósł mu fortunę, władzę i poczucie bezkarności. Pokusy czaiły się wszędzie, a Belfort lubił im ulegać i robił to w wielkim stylu. Najpiękniejsze kobiety, najdroższe jachty, najbardziej wyszukane narkotyki. Szalona impreza bez cienia poczucia odpowiedzialności, a w ślad za tym nieuniknione błędy i pragnienie jeszcze większego bogactwa. Korupcja, naginanie prawa i malwersacje podatkowe - w tym także Belfort okazał się być mistrzem.

Ceny biletów: 20 zł (norm.), 15 zł (ulg.) Bilety ulgowe przysługują: młodzieży uczącej się oraz rencistom i emerytom.

DKF FAFIK: Styczeń

Kino Piast w Cieszynie zaprasza do udziału w Dyskusyjnym Klubie Filmowym. Specjalne projekcje odbywają się w każdy czwartek. Karnety miesięczne w cenie: 20 zł oraz bilety na poszczególne projekcje w cenie: 12 zł, można nabyć w kasie kina. Na projekcje oznaczone gwiazdką nie będą sprzedawane bilety jednorazowego wstępu

30 stycznia Klasyka na seansie Fafika*, godz. 20.00

KINO FERII SZKOLNYCH w kinie Piast

Kino Piast w Cieszynie zaprasza na filmowe ferie. Podczas specjalnych seansów filmowych od 20 stycznia do 31 stycznia (od poniedziałku do piątku) prezentowany jest jeden film. Projekcje odbywają się o godz. 10.00 lub 12.00 i są dostępne w specjalnie obniżonej cenie.

30 i 31 stycznia 3D Grawitacja godz. 12.00 (napisy), cena biletu: 12 zł
31 stycznia 3D Robaczki z zaginionej doliny godz. 10.00 (dubbing), cena biletu: 12 zł

W Skoczowie czyli w Teatrze Elektrycznym

1 lutego Jestem Bogiem, godz. 19.00

Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza - "Magika" i Wojciecha Alszera - "Fokusa" rzesze wiernych fanów Paktofoniki, a także kinomani spragnieni na ekranie prawdziwego obrazu Polski sprzed kilkunastu lat, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny "Jestem Bogiem", stali się głosem pokolenia młodych Polaków. Wstęp: 10 zł.

2 lutego Oczy Julii, godz. 19.00

Największy przebój hiszpańskiego kina ostatnich lat. Kolejny film twórców "Sierocińca" i "Labiryntu Fauna" to mrożący krew w żyłach thriller, porównywany do najlepszych dokonań Hitchcocka. Gdy w tajemniczych okolicznościach ginie odzyskująca po długiej chorobie wzrok Sara, jej siostra bliźniaczka Julia nie może uwierzyć w sugerowane przez policję samobójstwo. Kobieta postanawia na własną rękę zbadać przyczyny śmierci siostry. W tytułową rolę wcieliła się Belén Rueda, znana z ról w "Sierocińcu" i "W stronę morza". Wstęp: 10 zł.

31 stycznia

Zeus i Joteste w Cieszynie

31 stycznia o godz. 20.00, Klub Studencki Panopticum zabrzmi rapem z samego środka Polski, czyli z Łodzi. Cieszyńska publiczność będzie miała okazję usłyszeć Zeusa, który zaprezentuje utwory z m.in. ostatniej płyty zatytułowanej "Zeus. Nie żyje", która w październiku ubiegłego roku uzyskała status złotej. Bilety w cenie: 20 zł (przedsprzedaż) oraz 25 (w dniu koncertu) można kupić w sklepie Chrom (ul. Głęboka 20, Cieszyn) oraz Salonie Fryzur Kameleon w Skoczowie (ul. Bielska 15). Więcej na temat koncertu można przeczytać tutaj.

Bal Wenecki Pod Brunatnym Jeleniem

Powoli tradycją stają się bale organizowane w restauracji Pod Brunatnym Jeleniem. Można śmiało powiedzieć, iż wpisują się one idealnie w charakter tego miejsca. W ostatnim dniu stycznia w historycznej restauracji dominować będzie włoskie menu oraz muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Samgors'y. Oprócz tego wśród atrakcji Balu Weneckiego Pod Brunatnym Jeleniem organizatorzy wymieniają wybór królowej i króla balu, nagrody za najbardziej oryginalne stroje oraz zabawę taneczną z wodzirejem. Bilety na bal w cenie: 250 zł (w przedsprzedaży) oraz 300 zł (przed koncertem) od pary można nabyć w restauracji Pod Brunatnym Jeleniem (ul. Rynek 20) oraz w Szybkim Jeleniu. Rezerwacja stolików pod numerem telefonu 33 858 50 09 oraz 504 153 368.

Jeszcze kolędowo, ale już karnawałowo

W piątek 31 stycznia Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" zaprasza na koncert Miejskiej Orkiestry Dętej "Cieszynianka" oraz Chóru Mieszanego "Lutnia", który rozpocznie się o godz. 17.00.

Filmowy Patchwork w Chybiu

Filmowy polsko-czeski patchwork to spotkanie z filmem oraz możliwość podjęcia dyskusji na wiele tematów. Czasem trudnych, poważnych, a czasem lekkich i opisujących uroki życia. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek 31 stycznia o godz. 18.30 w siedzibie Amatorskiego Klubu Filmowego "Klaps" w Chybiu. - Czekamy na wszystkich, którzy lubią oglądać filmy, dyskutować o filmach, czy po prostu gadać o życiu w ogóle - przekonują organizatorzy.

"Grymasy Królewny Kasi" w Brennej

Na przestawienie dla dzieci w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" zaprasza do Brennej - Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna. Spektakl odbędzie się 31 stycznia o godz. 16.30 w Piwnicy Artystycznej. Wstęp wolny.

Islandia - kraina mchem usłana

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Skoczowie oraz MCK "Integrator" w Skoczowie zapraszają na prelekcję Ryszarda Krawca, który w ramach poznawania nowych kultury opowie o Islandii - krainie mchem usłanej. Prelekcja oraz prezentacja multimedialna odbędą się w skoczowskim Teatrze Elektrycznym o godz. 17.00. Wstęp wolny.

1 lutego

Porozmawiajmy o historii

W 2014 roku przypada rocznica bitwy pod Skoczowem. Z tej okazji MCK "Integrator" zaprasza na prelekcję "Porozmawiajmy o historii w 95. rocznicę bity pod Skoczowem", które odbędzie się w sali widowiskowej MCK "Pod Pegazem" o godz. 17.00.

Michał Augustyniak (Limboski) w Goleszowie

Etno-Chata Topolej z Goleszowa zaprasza na koncert Michała Augustyniaka - lidera zespołu Limboski, który odbędzie się w sobotę 1 lutego o godz. 20.00. Michał Augustyniak to związany z Krakowem wokalista, gitarzysta i songwriter nominowany do "Fryderyków 2012". Po świetnie przyjętym występie w programie "Must be the music" ten niespokojny duch niespodziewanie wyjechał na kilka miesięcy do Berlina, gdzie podobno grał przedwojenne polskie tango na ulicach dzielnicy Kreuzberg. Wstęp: 20 zł.

Ośrodek Edukacji Teatralnej i Międzykulturowej zaprasza

Ośrodek Edukacji Teatralnej i Międzykulturowej zaprasza na prezentację warsztatową dzieci i młodzieży, podczas której zaprezentowane zostaną spektakle: "Dwaj Bracia" czyli dziecięca etiuda teatralna, na fragmentach poezji "bożonarodzeniowej" wybranych polskich poetów w wykonaniu Kamila Szuty i Jakuba Burskiego, oraz "Jutro należy do mnie" w wykonaniu grupy młodzieżowej "Teatru Buki". Prezentacje odbędą się w sobotę 1 lutego o godz. 17.00 w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie.

Promocja książki Józefa Pilcha

Muzeum Ustrońskie serdecznie zaprasza na długo oczekiwaną promocję Dzienników Józefa Pilcha. Promocja książki "Dziennik z lat 1963-1995 zapiski bibliofila i dziejopisa", odbędzie się w sobotę 1 lutego o godz. 16.00. Promocji książki dokona redaktorka książki - Katarzyna Szkaradnik. Ponadto w programie występ wokalny Lidii Lankocz - dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie.

Biesiada Śpiewana w Chybiu

Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu zaprasza na 6. edycję chybskiej biesiady śpiewanej, wspólnie z zespołem "Servoos" oraz pod batutą wodzireja - Leszka Ścibika. - Wybierzemy się w muzyczną podróż po znanych, biesiadnych piosenkach, ale nie tylko. To gwarancja trzygodzinnej imprezy, z mnóstwem wspólnego śpiewania, zabawami i konkursami - przekonują organizatorzy. Wstęp: 45 zł od osoby.

TET 2014 - Wietnamski Nowy Rok

Fundacja LAJA oraz Święto Herbaty w kolaboracji z ekipą Dni Kultury Wietnamskiej w Krakowie zapraszają na pożegnanie Roku Wodnego Węża. W programie atrakcje dla dzieci polskich, wietnamskich oraz czeskich do 12 lat, czytanie baśni i bajek wietnamskich (po polsku), robienie papierowych kapeluszy Non La/Wachlarzy oraz kolorowanie smoków wietnamskich, warsztaty gotowania, pokaz filmu, prelekcje, slajdowisko podróżnicze. Nie zabraknie również muzyki wietnamskiej, karaoke, małego poczęstunku oraz degustacji zielonej herbaty i kawy wietnamskiej. Obchody Wietnamskiego Nowego Roku odbędą się w Herbaciarni Laja w Cieszynie (ul. Zamkowa 3b) od godz. 15.00. Udział w imprezie należy potwierdzić poprzez wysłanie zgłoszenia na adres: DniWietnamu@gmail.com, do piątku 30 stycznia. Wstęp: wolne datki dla Fundacji Laja na cele statutowe.

2 lutego

Targi staroci w Cieszynie

Przed nami pierwsza niedziela miesiąca zatem już tradycyjnie Cieszyński Klub Hobbystów zaprasza na targi staroci. Targi organizowane są od początku lat 70 i przyciągają zbieraczy z całego Śląska. Nie brakuje też zbieraczy z Zaolzia. Najbliższe spotkanie miłośników staroci rozpocznie się o godz. 8.00 w COK Dom Narodowy.

Rodzinne niedziele w Zamku Cieszyn

W ferie Zamek Cieszyn zaprasza najmłodszych wraz z rodzicami lub dziadkami na niedzielne zabawy projektowe. Spotkania towarzyszą wystawie "Wełną otulone". W ramach "Rodzinnych niedziel", 2 lutego w godz. 10.00-12.00, Magda Paluch-Pasz poprowadzi warsztaty z szycia, podczas których ze starych, wełnianych swetrów, szalików lub czapek (organizatorzy proszą o ich przyniesienie), tworzone będą zupełnie nowe, wyjątkowe rzeczy. Wstęp: 5 zł. Zapisy: tmajorek@zamekcieszyn.pl lub 504 565 335.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama