, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Gratka dla wszystkich "tu stela". Film na temat 120-lecia szpitala już dostępny!
Płyta z filmem "Szpital Śląski 1892-2012" jest już przygotowana do dystrybucji.  fot: Barbara Karnas, ZZOZ w CieszynieDodaj do Facebook

Gratka dla wszystkich "tu stela". Film na temat 120-lecia szpitala już dostępny!

BŚ/ mat. pras.
Gratka dla wszystkich "tu stela". Film na temat 120-lecia szpitala już dostępny!

Dokument przedstawia historię szpitala w pigułce. fot. mat. pras.

W tym roku Szpital Śląski w Cieszynie obchodzi 120-lecie swojego istnienia. Z okazji jubileuszu, poza tradycyjnym koncertem poświęconym na rzecz fundacji, do Cieszyna przyjechali filmowcy, którzy w formie dokumentu nakręcili film o szpitalu. Efekty ich pracy można zobaczyć na płycie DVD, a koszt krążka zasili konto Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.

- Chcemy upamiętnić rocznicę 120 lat od momentu przyjęcia pierwszych pacjentów do tego szpitala. Dzięki uprzejmości władz szpitala rekonstruujemy pewne wydarzenia historyczne z udziałem towarzystw rekonstrukcyjnych. Rzadko zdarza się, żeby podczas kręcenia filmu dotyczącego historii można wpleść w niego także treść popularną - mówiła w lutym Aneta Chwalba, reżyserka filmu "Szpital Śląski 1892-2012".

Premiera filmu odbyła się 24 lutego w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie podczas Koncertu Charytatywnego Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Wkrótce potem, 14 marca, film został wyemitowany przez Telewizję Polską w Katowicach.

Dokument przedstawia historię szpitala w pigułce. Szczególną uwagę zwrócono na początki działalności szpitala, kiedy Cieszyn znajdował się w granicach Austrii. Historia szpitala jest nierozerwalnie związana z historią miasta, dlatego film będzie doskonałą gratką dla wszystkich zainteresowanych dziejami Cieszyna. Podczas kręcenia tej produkcji wykorzystano serię materiałów historycznych ze zbiorów Muzeum Śląska Cieszyńskiego, jak również zdjęcia i materiały z archiwum Szpitala Śląskiego.

Płyta z filmem "Szpital Śląski 1892-2012" jest już przygotowana do dystrybucji. Dołączona jest do niej książeczka z unikatowymi zdjęciami z historii szpitala. Płyta z filmem będzie ofiarowana, jako podziękowanie, osobom, które przekażą kwotę co najmniej 10 zł. (pokrycie kosztów produkcji) na konto Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.

Wszyscy zainteresowani uzyskaniem płyty proszeni są o kontakt z biurem Fundacji tel.: 33 852 05 11 wew. 291 lub z Działem Marketingu Szpitala - budynek obok portierni przy ul. Bielskiej (dawna pracownia mammograficzna), tel. - 33 852 05 11 wew. 217, e-mail: marketing@szpital.netus.pl.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są dwie płyty z filmem "Szpital Śląski 1892-2012". Nagrodę ufundował Szpital Śląski.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na adres redakcji prawidłową odpowiedź na pytanie: Proszę podać dokładną datę oddania Szpitala Śląskiego do użytku.

Odpowiedź prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji) oraz numer telefonu.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w redakcji portalu w Cieszynie przy ul. Bielskiej 184.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama