, niedziela 23 czerwca 2024
Cud Polski mamy w Cieszynie?
O tym czy to właśnie ona zostanie jednym z 7 Cudów Polski zdecydują do końca sierpnia Internauci. fot: fotopolska.euDodaj do Facebook

Cud Polski mamy w Cieszynie?

red.
Kościół św. Mikołaja z Cieszyna znalazł się wród 32 nominowanych w tegorocznej edycji konkursu 7 Cudów Polski. Znajdująca się na banknocie 20 złotowym rotunda w tym samym konkursie w 2013 roku zajęła 3 miejsce.

- Jest jedną z najważniejszych budowli romańskich w Polsce. Kaplica rozplanowana na planie koła wzniesiona z wapiennych kamieni pamięta XI w., a w jej surowym wnętrzu panuje atmosfera niczym w największych romańskich katedrach - tak opisuje cieszyńską rotundę National Geographic.

O tym czy to właśnie ona zostanie jednym z 7 Cudów Polski zdecydują do końca sierpnia Internauci, którzy w drodze głosowania moga wybrać miejsce lub obiekt, spełniający według nich wszystkie kryteria by zdobyć tytuł Cudu Polski. Ponad to każdy oddany głos ma szansę na zdobycie nagrody. Może to być półroczna prenumerata czasopisma National Geographic Traveler lub zestaw książek National Geographic. Jak głosować? Wystarczy kliknąć w link i odszukać wśród nominowanych Kościół św. Mikołaja w Cieszynie. Po zagłosowaniu należy podać swoje dane (imię, nazwisko, e-mail, numer telefonu) oraz odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego to własnie to miejsce powinno wygrać?". Należy jednak pamiętać, że możemy głosować tylko raz na 24 godziny.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama