, niedziela 23 czerwca 2024
Cieszyn: „Wakacyjne Podróże” z Biblioteką
Pomimo częściowej izolacji w ośrodkach kultury na terenie miasta Cieszyna, Biblioteka Miejska zdecydowała się wyjść na przeciw oczekiwaniom mieszkańców i uruchomiła wakacyjny cykl prelekcji o tematyce podróżniczej.  fot: FJDDodaj do Facebook

Cieszyn: „Wakacyjne Podróże” z Biblioteką

FJD
Cieszyn: „Wakacyjne Podróże” z Biblioteką

. Na zakończenie tych niewątpliwie interesujących opowieści zebrani zostali zaroszeni na następną “Podróż z Biblioteką” na Sri Lankę, która odbędzie się w dniu 5.sierpnia o godz. 17:00. w sali konferencyjnej .

Pomimo częściowej izolacji w ośrodkach kultury na terenie miasta Cieszyna, Biblioteka Miejska zdecydowała się wyjść na przeciw oczekiwaniom mieszkańców i uruchomiła wakacyjny cykl prelekcji o tematyce podróżniczej. Drugie już spotkanie odbyło się w minioną środę 29.07. Tym razem była to podróż na Sycylię oraz sąsiadujące wyspy.

W sali konferencyjnej biblioteki miejskiej, która została odpowiednio przygotowana w rygorze sanitarnym, pani Izabela Kula w bardzo interesujący sposób opowiedziała uczestnikom spotkania o wszystkich krajobrazowych miejscach na wyspie.

Sycylia to największa wyspa na morzu Śródziemnym, położona na styku Europy i Afryki oraz świata orientu, która od niepamiętnych czasów była obiektem rywalizacji wielkich potęg. Dlatego po każdej z nich na wyspie pozostał duży ślad i może dlatego mówi się, że Sycylia jest najmniej włoską wyspą ze wszystkich wysp należących dzisiaj do Italii. Właśnie między innymi dlatego jej mieszkańcy nie czują się w pełni Włochami i sami o sobie mówią, że są Sycylijczykami.

O tych i jeszcze o wielu innych interesujących sprawach prelegentka przy pomocy bardzo ciekawych zdjęć i filmów potrafiła przybliżyć dokładnie wszystkie uroki krajobrazów Sycylii, które niewątpliwie warto byłoby w przyszłości zobaczyć. Na zakończenie tych niewątpliwie interesujących opowieści zebrani zostali zaroszeni na następną “Podróż z Biblioteką” na Sri Lankę, która odbędzie się w dniu 5.sierpnia o godz. 17:00. w sali konferencyjnej .

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama