, piątek 12 sierpnia 2022
A to Polska właśnie - koncert ZPiT „Śląsk” w Cieszynie!
„A to Polska właśnie” to wyjątkowy program pełen muzyki, pieśni i tańców ludowych i narodowych, z udziałem solistów, chóru, baletu i orkiestry. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

A to Polska właśnie - koncert ZPiT „Śląsk” w Cieszynie!

A to Polska właśnie - koncert ZPiT „Śląsk” w Cieszynie!

Autorką zachwycających układów choreograficznych jest Elwira Kamińska, fot. mat.pras.


A to Polska właśnie - koncert ZPiT „Śląsk” w Cieszynie!

Już niebawem barwna panorama polskiego folkloru pojawi się na deskach sceny im. A. Mickiewicza w Cieszynie, fot. mat.pras.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” to niezaprzeczalnie ambasador polskiej kultury narodowej, kultury przez duże K. Każdy ich koncert to wielkie wydarzenie, bez względu na miejsce - czy to w Polsce czy w najdalszym zakątku świata. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do zdobycia są dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie.

Jeden z największych zespołów folklorystycznych w Polsce wystąpi w niezapomnianym koncercie ukazującym bogactwo kulturowe regionów całej Polski. Narodowe tańce, pieśni i przyśpiewki w najlepszych choreografiach i opracowaniach. ZPiT „Śląsk” to gwarancja doskonałej rozrywki na najwyższym poziomie. Tą barwną panoramę polskiego folkloru będzie można podziwiać już 19 października o godz. 18.00 w Teatrze A. Mickiewicza w Cieszynie. Koncert organizowany jest przez Miasto Cieszyn z okazji Rocznicy Powołania Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego.

„A to Polska właśnie” to wyjątkowy program pełen muzyki, pieśni i tańców ludowych i narodowych, z udziałem solistów, chóru, baletu i orkiestry. Podczas koncertu będzie można usłyszeć znane i popularne ludowe melodie m.in.: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek” i „Starzyk” w opracowaniach muzycznych Stanisława Hadyny. Artyści zaprezentują najpiękniejsze polskie tańce takie jak: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak z oberkiem” „Krakowiak”, „Polonez z Mazurem” i „Tańce górali podhalańskich”. Autorką zachwycających układów choreograficznych jest Elwira Kamińska.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny od ponad 60 lat jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek artystycznych w Polsce i na świecie. Jest to dzieło życia Stanisława Hadyny i Elwiry Kamińskiej, którym Zespół zawdzięcza podstawy swojej świetności, niezmiennego uznania i sympatii publiczności. Droga do obecnej sławy rozpoczęła się 1 lipca 1953 roku. Uznanie i kunszt wykonawczy budowało wiele pokoleń wspaniałych artystów i pedagogów, nieprzerwalnie dążąc do perfekcji. Dla nich Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” był i jest niekończącą się pasją i sposobem na życie.

Prawie 90 artystów na jednej scenie, przepiękne stroje, przebogata kolorystyka i perfekcyjne wykonanie - tak w skrócie można opisać to, czego świadkami będą uczestnicy koncertu. Warto zatem skorzystać z nadarzającej się możliwości obejrzenia tego wyjątkowego show.

UWAGA! KONKURS!

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są dwa podwójne zaproszenia na koncert galowy ZPiT ŚLĄSK 19 października o godz. 18.00 w Teatrze A. Mickiewicza w Cieszynie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie: Gdzie urodził się Stanisław Hadyna założyciel zespołu "Śląsk"?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji), numer telefonu. Wygrywają osoby, które jako pierwsze prześlą prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Wygrane bilety będą do odbioru w kasie teatru w dniu koncertu.

Udzielenie odpowiedzi w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama