, piątek 21 czerwca 2024
Wyniki akcji: Trzymaj się prawego pasa
Podczas działań cieszyńscy policjanci ujawnili kilkanaście wykroczeń kierowców, w tym 8 naruszeń związanych z zajmowaniem nieodpowiedniego pasa ruchu. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Wyniki akcji: Trzymaj się prawego pasa

W środę 21 maja cieszyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pod kryptonimem "Trzymaj się prawego pasa". Podczas trwania akcji policjanci odnotowali kilkanaście wykroczeń spowodowanych przez kierowców, którzy w trakcie jazdy drogami dwupasmowymi zajmowali cały czas lewy pas ruchu, pomimo wolnego pasa prawego.

- Ideą wczorajszej akcji było ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym - wyjaśnia Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji i dodaje, że policjanci egzekwowali przede wszystkim przestrzeganie na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku obowiązku zajmowania prawego pasa. - Takie zachowanie uczestników ruchu drogowego jasno wskazuje na lekceważenie przepisów i jednocześnie jest bardzo uciążliwe dla innych uczestników ruchu - dodaje Domagała.

Podczas działań cieszyńscy policjanci ujawnili kilkanaście wykroczeń kierowców, w tym 8 naruszeń związanych z zajmowaniem nieodpowiedniego pasa ruchu. Ponadto stróże prawa zatrzymali jednego kierowcę, który prowadził pojazd po użyciu alkoholu.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kierowcy to najbardziej dyskryminowana finansowo grupa ludzi w Polsce. Słyszał ktoś o tym, żeby kiedyś ukarano profilaktycznie zarządcę drogi karą finansową za źle zamontowane pokrywy studzienek lub za dziurawą jezdnię, źle wyprofilowany zakręt? Ale to nie jest już takie proste. O wiele łatwiej jest stanąć przy drodze, łupić kierowców i jednocześnie wykonać plan mandatowy dla komisariatu.
Myślę, że niewiele osób uwierzy tej argumentacji, że to są działania robione tylko dla naszego bezpieczeństwa.
Natomiast całym sercem popieram eliminowanie kierowców jadących na "podwójnym gazie".

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama