, czwartek 18 kwietnia 2024
Skoczów: Ogólnodostępny alkomat w komisariacie? Jest taki pomysł!
rządzenie mogłoby zostać zamontowane np. w poczekalni przy dyżurce. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Skoczów: Ogólnodostępny alkomat w komisariacie? Jest taki pomysł!

STEFAN MAŃKA
Jak ustaliła nasza redakcja pojawił się pomysł zamontowania ogólnodostępnego alkomatu w komisariacie w Skoczowie. Samoobsługowe urządzenie ułatwiłoby życie zarówno jego użytkownikom, jak i policjantom, którzy obecnie wykonują pomiary tradycyjnymi alkomatami.

Informacje o pomyśle zamontowania ogólnodostępnego alkomatu w budynku skoczowskiego komisariatu potwierdził nam st. sierż. Benedykt Polok, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Urządzenie mogłoby zostać zamontowane np. w poczekalni przy dyżurce. Jak zaznacza Polok zbyt wcześniej jest jednak, by podać bliższe informacje, gdyż pomysł jest obecnie konsultowany i rozważany w możliwie wielu sposobach realizacji.

- Pomysł wynika z potrzeby. Skoczów jest miejscowością przelotową. W każdy niemal weekend przychodzi bardzo wiele osób, które chcą się upewnić czy mogą prowadzić np. po wcześniejszej imprezie. I generalnie dobrze. Jednak bywa tak, że dyżurny musiałby tylko obsługiwać alkomat, a proszę mi wierzyć, w weekend naprawdę jest trochę roboty. Stąd pomysł, że można by ułatwić życie obu stronom, instalując samoobsługowe urządzenie - wyjaśnia st. sierż. Benedykt Polok, który ma nadzieję, że pomysł doczeka się realizacji.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama