, niedziela 14 lipca 2024
Wisła: Pogoda krzyżuje plany mistrzostw w skokach narciarskich
- U nas w Wiśle panuje wiosna - mówi Andrzej Wąsowicz prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego, organizującego mistrzostwa. fot: Alicja Kosman/PZNDodaj do Facebook

Wisła: Pogoda krzyżuje plany mistrzostw w skokach narciarskich

MB/MAT.PRAS.
Synoptycy są zgodni - tegoroczne Święta Bożego Narodzenia nie będą białe. Ucierpi na tym nie tylko świąteczna oprawa i atmosfera, ale także jak się okazuje planowane na ten czas imprezy sportowe. Z powodu braku śniegu nie odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

- U nas w Wiśle panuje wiosna. Wykorzystaliśmy każdą chwilę mrozu, aby naśnieżyć skocznię dzięki nowoczesnym armatkom firmy Supersnow - mówi Andrzej Wąsowicz prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego, organizującego mistrzostwa. Jednak zaledwie kilka mroźnych nocy na przestrzeni ostatniego miesiąca niestety nie wystarczyło, aby przygotować obiekt im. Adama Małysza do konkursu świątecznego. Dlatego Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich, które miały rozpocząć się w Wiśle w drugi dzień świąt, 26 grudnia nie odbędą się.

Jak informuje Polski Związek Narciarski, do samego końca dokładano starań, by popularna sportowa impreza mogła wystartować mimo przeciwności niezależnych od organizatorów. Pojawił się pomysł, by czempionat wyjątkowo w tym roku przenieść na zakopiańską Wielką Krokiew. Jednak i to rozwiązanie spaliło na panewce. - W ostatnich dniach wykluczono także pomysł rozegrania krajowego czempionatu na lepiej przygotowanej do zimowej rywalizacji zakopiańskiej Wielkiej Krokwi - czytamy w komunikacie PZN-u.

Mimo wszystko dla fanów skoków narciarskich dobrą informacją będzie to, że Mistrzostwa Seniorów odbędą się, ale ok. trzy miesiące później. - Zgodnie z Kalendarzem Centralnym PZN w skokach narciarskich na sezon 2015/16, Mistrzostwa Polski Seniorów odbędą się w dniach 22-23 marca 2016 roku - podaje PZN.

Pozostaje mieć zatem nadzieję, by mimo kalendarzowej wiosny 22 i 23 marca mróz i śnieg dopisały. Jednak organizatorzy oczekują już zmiany pogody w styczniu. Za miesiąc bowiem w dniach 23 i 24 stycznia na Wielkiej Krokwi w Zakopanem mają odbyć się konkurs drużynowy i indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zdaniem Andrzeja Kozaka, przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Zakopanem mimo wiosennej aury na Wielkiej Krokwi już odbywają się treningi. - Na dzień dzisiejszy skocznia jest przygotowana na Puchar Świata - zapewnił Kozak podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej dotyczącej przygotowań do tych najważniejszych zawodów w skokach narciarskich. Zimowa aura będzie też potrzebna na początku marca. W dniach 4 - 5 marca na skoczni w Wiśle-Malince według planów organizatorów najlepsi skoczkowie na świecie będą rywalizować w dwóch konkursach indywidualnych. Wisła spodziewa się jeszcze większej liczby kibiców niż w latach ubiegłych. - Nowością będą u nas mobilne trybuny. Łącznie obiekt będzie dysponował pięcioma tysiącami miejsc siedzących. Testowaliśmy to rozwiązanie podczas letnich zawodów, a teraz zdecydowaliśmy się na powiększenie trybun z obu stron skoczni - mówił o przygotowaniach do Pucharu Świata w Wiśle Andrzej Wąsowicz.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama