, sobota 25 maja 2024
Pożar w budynku komunalnym (zdjęcia)
Po godz. 20.00 doszło do pożaru budynku komunalnego na ul. Bielskiej w Cieszynie. fot. Michał Tomaszczyk Dodaj do Facebook

Pożar w budynku komunalnym (zdjęcia)

KK, BŚ, zdjęcia: Basia Śliż
Pożar w budynku komunalnym (zdjęcia)

Ze wstępnych ustaleń wynika, że nikomu z mieszkańców nic poważnego się nie stało. fot. Barbara Śliż

Około godziny 20.00 w budynku komunalnym przy ul. Bielskiej 40 wybuchł pożar. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż nikomu nic poważnego się nie stało, mieszkańcy musieli zostać jednak ewakuowani. Burmistrz zorganizował lokale zastępcze.
Poza płonącym budynkiem problem stanowił zapalony kabel elektryczny, przez co w okolicy miejsca pożaru nie ma prądu. Pogotowie energetyczne usuwa już awarię.

Na miejscu pracują 4 jednostki straży pożarnej, pogotowie energetyczne oraz pogotowie ratunkowe opatrujące ewakuowanych mieszkańców. - Ze wstępnych oględzin wynika, iż nikt z poszkodowanych mieszkańców budynku nie jest w stanie zagrażającym życiu. Potwierdzą to jednak dokładne badania w izbie przyjęć - powiedział nam lekarz. Trwają czynności policyjne mające na celu ustalenie przyczyny pożaru.

- 5 osób musiało opuścić budynek, nie wiadomo, czy wszystkie pochodzą z tego mieszkania. 2 osoby czekają w szpitalu na Oddziale Pomocy Doraźnej, dla 3 pozostałych osób burmistrz organizował lokale zastępcze. Mieszkanie, w którym doszło do pożaru, nie jest zdatne do użytku - informuje mł. asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

- Ogień przeniósł się z mieszkania na strych, tam zapaliła się ordeka (strop). Dwie poszkodowane osoby podtruły się tlenkiem węgla, w związku z czym zostały przewiezione do szpitala - informuje Waldemar Liszka, dowódca zmiany straży pożarnej. W tym samym budynku do podobnego pożaru doszło około 2 lata temu. - Wówczas paliło się mieszkanie po przeciwnej stronie, rozmiar zniszczeń był jednak mniejszy.

Foto


Foto


Foto


Foto
Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Na szczeście miasto oddało do użytku 29 mieszkań socjalnych na Motokrosowej, więc już mamy miejsca dla pogorzelców. Licząc statystycznie to za 2 lata wypalą i tamte mieszkania, ale cóż im się należy i dać trzeba. Tylko odciąć gaz, prąd i zabrać zapałki. A ci co czekali parę lat na socjal to i mogą jeszcze trochę poczekać. Takie jest życie...

co ty, zdjęcia niczego sobie...

wspolczuje

to raczej nie był temat na fotorelację...

Takich gniotów jak te "zdjęcia" dawno w GC nie było. Rozumiem, ze to jakis amator pstrykal co byl akurat na miejscu.

dobre zdjęcia w niedobrej sytuacji...

Szok, trauma, panika ! A gdzie TVN24 ? Taka sensacja ;)

Most Na brodzińskiego jest do 3,5t a ten jelcz waży o wiele wiele wiecej

OSP Bobrek nadjechał od strony wiaduktu a nie przez mostek na Brodzinskiego?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama