, piątek 24 marca 2023
15 lat więzienia za śmierć taksówkarza
Na 15 lat więzienia skazał sąd odpowiedzialnych za porwanie i zamordowanie taksówkarza ze Skoczowa. fot. mat. pras. Dodaj do Facebook

15 lat więzienia za śmierć taksówkarza

PAP, FE/GAZETA.PL
Na karę 15 lat więzienia skazał w czwartek bielski sąd okręgowy 23-letniego Pawła J. i 19-letniego Michała H., którzy odpowiadali za porwanie i doprowadzenie do śmierci taksówkarza ze Skoczowa. Wyrok jest nieprawomocny.
Sąd podczas uzasadnienia wyroku określił sprawców mianem "zdemoralizowanych do szpiku kości". Zaznaczył, że oskarżeni wprawdzie nie planowali zabójstwa, ale mieli świadomość, że ich działanie może doprowadzić do śmierci ofiary. Nastąpiła ona - zdaniem biegłych - wskutek choroby serca mężczyzny.

- Trzeba podkreślić jednak, że przyduszanie mężczyzny, stres wywołany napadem, a także zaawansowany wiek ofiary, który sprawił, że ofiara praktycznie była bez szans na obronę, nasiliły objawy, które doprowadziły do zgonu - powiedział sędzia Wojciech Paluch, który uzasadniał wyrok. Powiedział też, że sąd nie uwierzył w skruchę sprawców, m.in. ze względu na zachowanie oskarżonych w trakcie procesu.

Tragiczne zdarzenia rozegrały się w nocy z 16 na 17 stycznia ub. roku. Oskarżeni wsiedli w Skoczowie do taksówki i zamówili kurs do sąsiedniej gminy. W pobliskich Górkach Wielkich zaatakowali 74-letniego kierowcę. Przystawili mu nóż do szyi i poranili. Mężczyzna został skrępowany, zakneblowany i wrzucony do bagażnika. Wyrzucili go później do rowu w lesie na Dolnym Śląsku. Taksówkarz zmarł w wyniku zawału serca wywołanego pobiciem i próbą obrony przed napastnikami.

Oskarżeni pojechali dalej do Niemiec, a potem Holandii, gdzie aby zdobyć pieniądze okradli kobietę. Za to zostali zatrzymani. Trafili do aresztu. Na przełomie lutego i marca J. został deportowany do Polski. H. - po wyjściu z holenderskiego aresztu - wrócił do Skoczowa. Krótko później również został zatrzymany. Wtedy też odnaleziono ciało taksówkarza.

Komentarze: (13)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

oczy na drugiego Człowieka, i aby pycha, która prowadzi do dzielenia na lepszych i gorszych poległa w żarze prawdziwej Miłości Bliźniego płynącej ze zdroju łask Jezusowego zbawienia wszystkich dzieci Pana, Ciebie prosimy...

Moze jednak "beatyfikacja" ? Przez 15 lat mordercy beda sie byczyc na nasz koszt (podatnikow) a jak wyjda to prawdopodobnie beda jeszcze bardziej zdeprawowani. Kara smierci musi wrocic !!!

a może 10 lat i kastracja? ... ot tak.

Rockowi. Do modlitwy również należy włączać szare komórki ! Z mojego tekstu chyba jednoznacznie wynika, że procesowi pozytywnego chłodzenia w połączeniu z rozłąką z Ojczyzną poddawał bym jedynie tych którzy na to zasłużyli - bandytów !

módlmy się...
Mówisz o zwykłych ludziach, czy mordercach, bo jest w tym jakaś różnica, chyba czy nie...

Podzielam zdanie trzeźwo myślących ludzi, którzy domagają się słusznej kary dla zbrodniarzy a jednocześnie nie chcą ponosić kosztów materialnych związanych z odbywaniem tej kary. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być Syberia. Rosjanie zwykli mówić o Polsce : " To kraj z defektem - brak mu Syberii ! " Można to zmienić ! Uwzględniając obecny czas chciałoby się powiedzieć - wybierzcie mnie do parlamentu a sprawę z Rosjanami załatwię. Niemcy już to zrobili i to działa !!! Ileż to mogłoby kosztować, żeby dogadać z Rosjanami wydzierżawienie właściwie chłodzonego i odludnego miejsca na okres 99 lat ?
Skoro nasi patrioci mogli, a nasi bandyci nie ? a niby dlaczego ? ? ?
Taka terapia gwarantowałaby, że zresocjalizowany bandzior na polskiej granicy na klęczkach witałby powrót do Ojczyzny.
Z realizacją tego scenariusza jest jednak pewien problem... ja nie kandyduję do żadnych władz, bo gdybym kandydował i otrzymał moc sprawczą to bym właśnie tak zrobił i wtedy ( już to słyszę ! ) okrzyknięto by mnie katem męża i niewiasty !

wynośmy pod niebiosa miłosiernego biskupa... dziękujmy rosyjskim mocodawcom za wspaniałomyślną możliwość odbycia kary na bratniej ziemi...

powiesić na strunie fortepianowej...to za wysokie C, lepiej wyzwać na pojedynek na smyczki...

Wysłać na Sibir do wyrębu lasu.A po skończeniu wyroku zakaz opuszczania Syberii.

powiesić na strunie fortepianowej!!!

Nie trzeba zaraz zabijać wystarczy wysłać na Sybir na 25 lat.

nad Ewangelicznym umiłowaniem bliźniego w zdroju łaski Przebaczenia i Zbawienia Pańskiego, Ciebie prosimy...

ich krwi tych naszych braci i siostry w Panu, którzy krzyczą "zabić ich, zabić!...", aby wraz z łaską Pana spłynęło na nich miłosierdzie i współczucie dla wszystkich istot żyjących, ciebie prosimy...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama