, sobota 25 maja 2024
Akcja "Trzeźwość", zatrzymano 10 pijanych kierowców
Akcja "Trzeźwość" ma wyeliminować kierowców prowadzących samochód pod wpływem alkoholu. fot. mat. pras. Dodaj do Facebook

Akcja "Trzeźwość", zatrzymano 10 pijanych kierowców

KK, KPP Cieszyn
Cieszyńscy policjanci włączyli się do prowadzonej w całym województwie akcji pk. \"Trzeźwość\". Działania miały na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu. Podczas kilkugodzinnej akcji stróże prawa zatrzymali 10 nietrzeźwych kierowców.
- We wczorajszej akcji "Trzeźwość" uczestniczyło 19 funkcjonariuszy z całego powiatu cieszyńskiego. Akcja trwała od godziny 5.00 do 13.00. Prowadzone działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu - wyjaśnia mł. asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy Komedy Powiatowej Policji w Cieszynie

Pierwszy nietrzeźwy kierowca wpadł już o godz. 8.00 rano w Cieszynie na Jastrzębiej. 34-latek miał ponad 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Kolejny amator jazdy po kieliszku zatrzymany został godzinę później w Pruchnej na Katowickiej. Kierowca wydmuchał w alkomat ponad 1,5 promila. Tuż przed godz. 11.00 na ulicy Mickiewicza w Marklowicach, stróże prawa zatrzymali do kontroli Fiata, którym kierował 43 -letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju. I tym razem nie było inaczej, kierowca miał ponad pół promila.

- Policjanci drogówki w czasie trwania akcji w sumie zatrzymali aż 10 kierujących pojazdami, którzy wsiedli za kółko po alkoholu. Oprócz tego, zatrzymali dwóch kierowców, mających sądowy zakaz kierowania pojazdem. Policjanci, dzięki Alkosensorom FST podczas działań wykonali prawie 300 badań stanu trzeźwości – tłumaczy rzecznik policji.

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2, a w przypadku rowerzystów do roku.
Komentarze: (11)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

i tak dlugo jestesmy wstanie ich troche usprawiedliwiac albo nawet samych siebie usprawiedliwiac ze sie wypilo jedno piwo , aż nie dojdzie do powaznego wypadku w ktorym cierpi czlowiek i jeszcze nas osobiscie to dotyczy.
Wtedy tolerancja sie konczy bo to wielka zbrodnia i trzeba ja bardzo i to bardzo pietnowac. Czyż nie .............?????????????

a kto kontroluje ile pijanych wyjedzie z policji w Pogwizdowie????

Gazeta codzienna zamieszcza fakty po akcji.Może tak kiedyś poinformować o planowanej kontroli trzeźwości przed akcją.Wszyscy przecież wiedzą,że Polak nie wielbłąd napić się musi.Piłeś nie jedź nie piłeś napij się.
– To Baśka prowadziła, ja byłem tylko przez nią podwożony. A ona trzeźwa była, więc o co chodzi? – pyta furman. Już cztery razy zatrzymywali go policjanci. Za każdym razem dmuchać kazali w alkomat, który procenty wykazywał, więc karany był za jazdę po pijanemu. No i w końcu miarka się przebrała.
– Powiem tak: Wysoki Sądzie, koń drogę do domu zna i kierować nim nie trzeba. Tak po prawdzie, to ja nie kierowałem. Prowadziła Baśka, a przecież była trzeźwa. Ja byłem tylko przez nią podwożony, jaka to więc jazda pod wpływem? A na dodatek paragraf mówi o prowadzeniu pojazdów. A przecież to koń, a nie pojazd – tłumaczy furman.
I liczy, że mu się kara upiecze, a sąd w najgorszym razie skieruje go na odwyk. – No chyba mnie nie wsadzą, bo co wtedy stanie się z moją wierną Baśką? – pyta niepoprawny woźnica.Artykuł z fakt.pl

od macicy niewolniki

zabrać pijakowi narzędzie popełniania przestępstwa.
Kiedy ten pogański kraj to zriozumie?

auto na rzecz Skarbu Państwa ! Jestem za !

wystarczy popatrzeć ile pojazdów wyjeżdża od piwiarni, pubów, stacji paliw. Większość kierowców raczyło się piwem i nastepnie usiedli za kierownicę i jechali, jechali bez kontroli.Nie mówiąc juz o festynach, imprezach na świezym powietrzu gdzie leje się piwo i wódka strumieniami.A pojadów tam bez liku...

to przejaw patologii społecznej i perwersji typu sadystycznego.

kierowcę...?

Natychmiastowe odebranie samochodu i 100 godzin prac społecznych przy ulicy Bielskiej. Tyle w temacie.

tak, zwłaszcza stacji paliw - zawsze tam jade zeby "raczyć sie piwem"

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama