, sobota 2 marca 2024
Cieszyn ma najlepszego policjanta drogówki w Polsce!
Robert Wajda (z lewej) wygrał konkurs już po raz drugi. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Cieszyn ma najlepszego policjanta drogówki w Polsce!

ER
Mł. asp. Robert Wajda z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie został najlepszym Policjantem Ruchu Drogowego 2008 w Polsce. W nagrodę otrzymał m.in. miniwieżę, telewizor i rower.
21. ogólnopolski finał konkursu odbył się w środę w legionowskim Centrum Szkolenia Policji. Jak powiedziała rzeczniczka CSP podinsp. Anna Galant, głównym celem konkursu jest podniesienie wiedzy i umiejętności funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W konkursie wzięło udział 36 zawodników, najlepszych policjantów drogówki reprezentujących komendy wojewódzkie policji w Polsce, oraz dwuosobowa ekipa Żandarmerii Wojskowej. Funkcjonariusze rywalizowali w sześciu konkurencjach. Zadania obejmowały zarówno wiedzę teoretyczną z zakresu przepisów o ruchu drogowym, wybranych zagadnień z prawa karnego i wykroczeń, jak również zadań praktycznych. Zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami pierwszej pomocy przedmedycznej, doskonałą jazdą służbowym motocyklem i radiowozem, strzelaniem, jak również mistrzowskim kierowaniem ruchem drogowym na jednym z trudniejszych skrzyżowań warszawskich.

Mł. asp. Robert Wajda jest asystentem Sekcji Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. Jest policjantem z 17-letnim stażem, absolwentem kursu podstawowego w Brzegu, podoficerskiego o profilu ruchu drogowym, kursów pogotowia powypadkowego oraz techniki jazdy samochodem i motocyklem. Wszystkie szkolenia w zakresie ruchu drogowego kończył w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Mieszka w Bażanowicach. Od 9 lat żonaty; Iwonę – również policjantkę - poznał na jednym z kursów. Razem mają dwoje dzieci: 9-letniego Marka i roczną Oleńkę.

Robert Wajda Policjantem Roku został już po raz drugi. W nagrodę otrzymał m.in. gotówkę, puchar, miniwieżę, telewizor i rower. — To świetny fachowiec. Znakomicie zna prawo. Nie ma szans, żeby ktoś go zagiął — chwali swojego podopiecznego asp. szt. Ireneusz Korzonek, zastępca szefa cieszyńskiej drogówki.

Uroczystość zakończenia konkursu oraz wręczenia nagród odbyła się na placu manewrowym CSP w Legionowie. Uczestniczył w niej m.in. pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Arkadiusz Pawełczyk.
Komentarze: (12)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gratuluje. Mam nadzieje,ze nie marnuje sie Pan w Cieszynie.

Brawoooooooooo!

Mam nadzieję, że cię teraz docenią a nie jak ostatnio tylko obiecywanki....

Przepraszam że nie na temat ...ale POLSKA GOLA!!!!

ja bym jeszcze dorzucił sanki

a na kółeczko - ptaka klepaka

Szkoda, że towarzyszy temu znaczny, przynajmniej w moim odczuciu, wzrost tzw. chamstwa na cieszyńskich (szczególnie Miasto) drogach. Mamy durne RONDA i tłok okresowo w Cieszynie jak cholera ale to nie powód aby tak nikły był odsetek kierowców jadących "ustąp" z tak subiektywnym poczuciem humoru. Wpuścić "do rządka pojazdów" ależ skąd, ależ po co, nie da rady. Uważam że dzięki temu (min. oczywiście) mamy w kilku miejscach natłok stłuczek i kolizji a paru innych miejscach jeszcze bardziej pogłębiamy "utrudnienia w ruchu" wynikające ze "specyficznej" spójności układu komunikacyjnego Miasta. W ww. tzw. chamstwie królują oczywiście dwie grupy. Własciciele (lub raczej aktualni użytkownicy) wypasionych FUR oraz kierowcy nieco lub dużo starsi od tzw. czterech kółek którymi "jeszcze" kierują. Z drugiej strony odnoszę nieodparte wrażenie, że znaczne siły Straży Miejskiej i Policji są nakierowane na "błędnie" wykonującyh postój. Nie pierwszy to przypadek "posiadania" kumatego Policjanta w cieszyńskim. Podzielam troskę niektórych z Państwa, że niwielki możemy mieć z "tego" faktu pożytek.

Nie zgodzę się że ronda są durne. Reszta pasuje. POLSKA GOLA!!!

Mam nadzieję, że tym razem nie skończy się już tylko na obietnicach jeżeli chodzi o Twój awans, tak jak to było w ubiegłym roku.

Ronda nie są głupie,tylko na drogach panuje chamstwo. W innych krajach,będący na rondzie,wpuszcza włączających się do ruchu przed siebie,jedynie we Włoszech panuje podobny chaos.
Upłynie kilkanaście lat,zanim kierowcy nauczą się mądrze jeździć,oraz ułatwiać innemu kierowcy jazdę.Brawo dla Policjanta.

Dzięgielowianie mają helikopter w ogrodzie a bażanowiczanie najlepszego policjanta w kraju:-) bez sensu to co napisałam. A tak na poważnie GRATULACJE PANIE ROBERCIE!!!

3bxjrot-kiz5xh5-tw6q0c91-0 http://urlser.com/?nm4rK#1
best online casino
[url=http://urlser.com/?5Nnno#3]progressive insurance[/url]
[url]http://gambling-mo.lookera.net#4[/url]
[http://urlser.com/?DYEVZ#5 insurance quotes]
"gambling":http://gambling-mo.lookera.net#6
[LINK http://online-poker-mo.lookera.net#7]online poker[/LINK]
[img]http://victor.freewebhostingpro.com/1.php[/img]

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama