, niedziela 1 października 2023
Skoczowska drużyna futbolu amerykańskiego wydała swój własny kalendarz
Skoczowscy Steelersi są rezerwową drużyną dla pierwszoligowych Steelersów z Będzina.  fot: Radek KrzempekDodaj do Facebook

Skoczowska drużyna futbolu amerykańskiego wydała swój własny kalendarz

BARBARA ŚLIŻ
Skoczowska drużyna futbolu amerykańskiego wydała swój własny kalendarz

Zdjęcia zostały wykonane na zboczach Kaplicówki. fot. Hubert Gacek

Steelers Skoczów, czyli pierwsza i jedyna skoczowska drużyna futbolu amerykańskiego, przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu. Na wiosnę chcą dołączyć do grona najlepszych zawodników z Będzina, latem zagrać w lidze ósemek. Póki co ciężko trenują i starają się pozyskać środki na sprzęt dla jednego z zawodników. Jak? Sprzedając swój własny kalendarz.

Damian Siemionek, założyciel i instruktor ze skoczowskiego Klubu Osiedlowego Plato, inicjator i menager drużyny Steelers Skoczów, razem z dwunastoma zawodnikami, postanowił stworzyć kalendarz, którego dochody umożliwią zakup sprzętu dla jednego z graczy. Dotychczas udało się sprzedać 50 kalendarzy, kolejnych 50 jest w druku. Informacje na temat kalendarza można uzyskać w skoczowskim ARTadresie.

Sesją fotograficzną zajął się jeden ze skoczowskich fotografów, Hubert Gacek. Zdjęcia zostały wykonane na zboczach Kaplicówki. Początkowo zawodnicy mieli ustawiać się w pozycjach, w jakich grają na boisku. Zdecydowali się jednak na grupowe zdjęcie.

- Pomysł był spontaniczny, myśleliśmy nad tym jak się wypromować, jak dodatkowo zdobyć pieniądze na sprzęt dla naszej drużyny - mówi Damian Siemionek. - Z początku łatwo było namówić zawodników do sesji, trudniej było z przekonaniem ich do tego, że wystąpimy bez ubrania, wszyscy myśleli, że żartuję, ale w końcu się udało. Nigdy nie zapomnimy zawracających z Kaplicówki ludzi, którzy w tym czasie wybrali się na spacer - dodaje.

Drużyna Steelersów powstała w maju 2011 roku. Po pierwszej rekrutacji na treningi zdecydowało się przyjść 20 zawodników. - Pomysł stworzenia drużyny wyszedł między innymi ze strony Michała Cubera, Szymona Widery, Łukasz Stępienia, oraz braci Dominika i Jacka Sikorów, którzy na co dzień grają w będzińskiej drużynie. To oni zaproponowali, by w Skoczowie założyć drużynę futbolu amerykańskiego. W tej chwili trenujemy z chłopakami, którzy jeszcze się uczą, ale są też mężczyźni, którzy w ten sposób spędzają wolny czas - komentuje Siemionek.

Skoczowscy Steelersi są rezerwową drużyną dla pierwszoligowych Steelersów z Będzina. Drużyna jest zarejestrowana w polskiej lidze futbolu amerykańskiego. - Futbol jest bardzo dobrym sportem kontaktowym dla facetów. Cenzus wiekowy jest dosyć szeroki, a to czy jesteśmy w stanie trenować zależy od tego, ile człowiek ma chęci i czy potrafi znieść trochę więcej niż inni. Najważniejsza jest siła psychiczna, bo tak naprawdę wszystko rozgrywa się w głowie, bez tego trudno cokolwiek znieść - mówi zawodnik.

Profesjonalny sprzęt każdego zawodnika składa się z ochraniaczy na biodra, uda, kość ogonową, kolana, suspensoru, padów (ochraniaczy na ramiona) i kasku. Kompletny, używany sprzęt kosztuje około 500 złotych, koszt nowego jest prawie trzykrotnie wyższy. Całość waży nawet 20 kg! - Każdy zawodnik indywidualnie wyposaża się w ten sprzęt. Kosztuje to wiele wyrzeczeń, ale dzięki temu można robić to, co się lubi. Nie mamy sponsorów, na wszystko pracujemy sami. Mamy sześć kompletnych strojów, sprzedaż kalendarza pomoże sfinansować zakup chociaż części do kolejnego zestawu - mówi Siemionek.

Steelersi trenują raz w tygodniu na boisku przy szkole na Bajerkach pod okiem trenerów z Będzina i Czech. Do tego dochodzą treningi siłowe. - Każdy, kto tylko ma ochotę może przyjść na trening i przekonać się czy się sprawdzi - zachęca Siemionek. - Nie chcemy, żeby zmarnowało się to, co już wypracowaliśmy zwłaszcza, że ten sport jest przyszłościowy. Zawsze staram się patrzeć na tych młodych ludzi w taki sposób, jaki ja chciałem, żeby na mnie patrzono. Wiek 16-17 lat to okres największego buntu, wtedy człowiek obiera sobie drogę jaką chce iść, czy powiąże ją ze sportem, czy siedzeniem przed komputerem to jest jego wybór. Najważniejsze, że możemy stworzyć młodym warunki do podjęcia jakiekolwiek decyzji i ukierunkować ich zainteresowania - dodaje.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są dwa egzemplarze kalendarza drużyny Steelers Skoczów. Nagrodę ufundowali zawodnicy.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na adres redakcji prawidłową odpowiedź na pytanie: W którym roku powstał Polski Związek Futbolu Amerykańskiego?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji) oraz numer telefonu.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w siedzibie redakcji poratlu gazetacodzienna.pl (ul. Bielska 184, Cieszyn).

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin

Konkurs zakończony! Osoby nagrodzone, zostaną poinformowane drogą mailową.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Naprawdę dobra rzecz:)

Pomysł super, tylko fotograf kiepski a szkoda!

Czy gazeta nie powinna mieć zgody autora zdjęcia, na jego umieszczenie w artykule?
hmmm?

Zarówno Radek Krzempek jak i Hubert Gacek współpracują z naszym portalem, ale dziękujemy za troskę

Let's go Steelers! Let's go!! :)

Bardzo dobra inicjatywa. Popieram Fa w Beskidach!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama