, wtorek 23 kwietnia 2024
Problem z wodą w Wiśle, Ustroniu, Skoczowie i Dębowcu
Nieprzyjemny zapach wody w kranie to problem przede wszystkim Wisły i Ustronia a także Skoczowa i Dębowca. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Problem z wodą w Wiśle, Ustroniu, Skoczowie i Dębowcu

KK
Pogorszyła się jakość wody w regionie, pojawił się nieprzyjemny zapach. Ze względu na sytuację awaryjną cieszyński Sanepid zaleca wykorzystywanie wody wodociągowej tylko do celów sanitarnych. Ostrzeżenie skierowane jest do mieszkańców gmin: Wisła, Ustroń, Skoczów i Dębowiec.

Jak ustaliła gazetacodzienna.pl woda jest zdatna do picia, podjęte działania mają charakter prewencyjny. Woda na bieżąco jest badana przez Sanepid. Spełnia wszystkie normy zarówno bakteriologiczne jak i fizyko-chemiczne. - Smak wody i jej zapach stoją pod znakiem zapytania. Wiadomo, że to co najbardziej oddziałuje na człowieka to zapach i tu mamy wątpliwości - mówi Leszek Czyż, kierownik Wydziały Ekspolatacji Sieci Wodno-Kanalizacyjnej Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej (WZC).

Nie wiadomo, jak długo potrwa awaria. - Z ujęcia w Wiśle Czarnym wypływa dobra woda. Wypłukanie całego obiegu wymaga jednak czasu. Na bieżąco umieszczamy komunikaty na naszej stronie internetowej - dodaje kierownik Czyż.

Do czasu uzyskania poprawy jakości wody, Sanepid zaleca stosowanie do spożycia wody konfekcjonowanej (butelkowanej). Na bieżąco można także śledzić komunikaty na stronie internetowej
w zakładce: Komunikaty PPIS w Cieszynie w sprawie jakości wody.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dlaczego Sanepid Cieszyński na swojej stronie Internetowej nie zamieścił rzadnej informacji o zagrożeniu ? Czy nie ma takiego obowiązku Panie Starosto??? Co na to wszystko Pan Wojewoda ? Zdrowie 30-40 tys. ludzi było zagrozone !!!

Jak to się dzieje, że przy tak duzym zagrożeniu zdrowia tak dużej populacji mieszkańców (30 tys. ludzi), tylko tutaj została zamieszczona informacja o zagrozeniu ? Dlaczego Sanepid Cieszynski, wodociągi w Skoczowie, burmistrzowie miast i gmin oraz TVP 3 - regionalna - nie zamiesciły takich informacji ? Czy nie mają takiego obowiązku ? Mam nadzieję, że Starosta Cieszyński rozliczy te instytucje za niedopełnienie obowiązków. Jezeli tego nie uczyni, to Wojewoda Śląski powinien czym prędzej podać sie do dymisji, za brak panowania nad tym regionem państwa !!!

Ja mieszkam w Ustroniu od 16 lat i trochę terenu zwiedziłam, a szczególnie zwróciłam uwagę na fakt że do źródeł wody odprowadzane są rury ściekowe z prywatnych gospodarstw. To zjawisko występuje nie tylko gdzieś na ukrytych terenach, ale idąc szlakami turystycznymi również możemy to zobaczyć. Czy to ktoś bada ?

a może by tak zainteresować się jakie chemikalia stosują przy utrzymywaniu pokrywy śnieżnej na zorganizowanych trasach narciarskich .To i tak wszaystko spływa do potoków i rzek .

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama