, sobota 2 lipca 2022
Przystanek Cieszyn: Trasa koncertowa Piotra Bukartyka
Któż Szał-by-dał-ci, tak, jak Piotr Bukartyk? fot: Adam Kliczek/Wikimedia CommonsDodaj do Facebook

Przystanek Cieszyn: Trasa koncertowa Piotra Bukartyka

AK, mat. pras.
Przystanek Cieszyn: Trasa koncertowa Piotra Bukartyka

Już 26 kwietnia, o godz. 20.00 artysta wraz z zespołem Szałbydałci wystąpi na deskach cieszyńskiego teatru. fot. mat. pras.

Nie powinniśmy mu zazdrościć sukcesów, ale wrażliwości, spostrzegawczości i tego, co wyprawia z ojczystym językiem. Jego teksty to "chirurgia plastyczna słowa" na najwyższym poziomie. Znaczą dokładnie to, co znaczyć powinny i doskonale ukazują naszą rzeczywistość. Już 26 kwietnia musicie odwiedzić cieszyński teatr, bo właśnie tu wystąpi Piotr Bukartyk - autor, kompozytor, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką. Wtórować mu będzie zespół Szałbydałci.

Pod hasłem Kocham To Co Lubię szturmem podbiją sceny muzyczne w całym kraju. Piotr Bukartyk jest autorem ponad 400 piosenek. Niektóre z nich stały się prawdziwymi hitami, jak choćby "Kobiety jak te kwiaty", wykonane między innymi przez Zbigniewa Zamachowskiego i Grupę MoCarta.

Od września 2012 w nowym programie TVP 2 "Kocham To Co Lubię” Wojciecha Manna, można na stałe usłyszeć i zobaczyć Bukartyka z jego pełnym Zespołowym składem - grupą Szałbydałci.

Bukartyk nigdy nie miał złudzeń, że jako muzyk zdobędzie popularność porównywalną z popularnością któregokolwiek z polskich tercetów. Uważa, że o ptakach w Polsce napisano już wszystko, i to w zaledwie dwóch utworach - o cieniu orła i sępie miłości. Jego kontakty ze skupionym na ornitologii polskim szołbiznesem należą do sporadycznych, kiedy to udziela się jako aktor, gospodarz programów telewizyjnych czy konferansjer, w czym jest zresztą nie do podrobienia. Utwory jego autorstwa wykonują jednak ciągle Mietek Szcześniak, Andrzej Krzywy, Various Manx, Stanisław Sojka, Krzysztof Kiljański i Ewelina Flinta. Wielu też (ilość niepoliczalna) chciałoby takie utwory wykonywać. Nie ma co liczyć na to, że Bukartyk zdystansuje BritneySpears i wstrzeli się na czubki list przebojów - z nieznanych przyczyn większość ludzi preferuje drobne blondynki, a nie łysych facetów. Nie każdy przecież lubi myśleć i odczuwać, śmiać się do łez i do łez wzruszać.

Już 26 kwietnia, o godz. 20.00 artysta wraz z zespołem Szałbydałci wystąpi na deskach cieszyńskiego teatru. Bilety w cenie: 25 zł, 35 zł, 45 zł i 55 zł zakupić można w kasie Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Do każdego biletu widzowie otrzymają zaproszenie na degustację kawy w MokkaCafe oraz Cafe Arkady w Cieszynie.

Organizatorem koncertu jest Agencja Paté Media na czele z pomysłodawcą - Jerzym Tessarem. Portal gazetacodzienna.pl objął patronatem medialnym to wydarzenie.

Piotr Bukartyk zaprasza na koncert w Cieszynie.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą jest podwójne zaproszenie na koncert oraz 2 podwójne zaproszenia na degustację kawy w Cafe Arkady oraz kawiarni MokkaCafe w Cieszynie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie: Kto skomponował "Przyjaciele Karpia 2012" dla Programu Trzeciego Polskiego Radia?Utwór znajdziecie tutaj

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji) oraz numer telefonu.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w redakcji portalu w Cieszynie (ul. Bielska 184).

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

KONKURS ZAKOŃCZONY! Osoby nagrodzone zostały poinformowane drogą mailową.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

a zagra kobietyz zamachowskim czy sam ?

Szanowna Redakcjo!

Dlaczego nigdy przy ogłaszaniu konkursów nie umieszczacie terminu zgłoszeń? Albo wzmianki, że chodzi o zasadę: kto pierwszy, ten lepszy?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama