, sobota 2 lipca 2022
Któż Szał-by-dał-ci, tak, jak Piotr Bukartyk?
Krytycy i dziennikarze muzyczni na próżno próbują go nazwać, przezwać, porównać i okrzyknąć. Bukartyk był już "poetą rocka” i "elektrycznym bardem”, co tylko szczątkowo i nad wyraz nieudolnie oddaje jego fenomen. fot: Adam Kliczek/Wikimedia CommonsDodaj do Facebook

Któż Szał-by-dał-ci, tak, jak Piotr Bukartyk?

AK
Któż Szał-by-dał-ci, tak, jak Piotr Bukartyk?

Krytycy i dziennikarze muzyczni na próżno próbują go nazwać, przezwać, porównać i okrzyknąć.fot. mat. pras.


Któż Szał-by-dał-ci, tak, jak Piotr Bukartyk?

Organizatorem koncertu jest Agencja Paté Media na czele z pomysłodawcą - Jerzym Tessarem. fot. mat. pras.

Po latach podbijania serc słuchaczy Radiowej Trójki i wszystkich przed teleodbiornikami, muzyk i satyryk wyruszył wraz z zespołem Szałbydałci w ogólnopolską trasę koncertową. Końcowym przystankiem trasy jest Cieszyn. Już 26 kwietnia musicie odwiedzić cieszyński teatr.

Pod hasłem Kocham To Co Lubię szturmem podbiją sceny muzyczne w całym kraju. Piotr Bukartyk jest autorem ponad 400 piosenek. Niektóre z nich stały się prawdziwymi hitami, jak choćby "Kobiety jak te kwiaty", wykonane między innymi przez Zbigniewa Zamachowskiego i Grupę MoCarta, "Niestety trzeba mieć ambicję”, "Sznurek”, czy "Piosenka z praniem w tle”. Od września 2012 w programie TVP 2 "Kocham To Co Lubię” Wojciecha Manna, można na stałe usłyszeć i zobaczyć Bukartyka i zespół Szałbydałci.

Krytycy i dziennikarze muzyczni na próżno próbują go nazwać, przezwać, porównać i okrzyknąć. Bukartyk był już "poetą rocka” i "elektrycznym bardem”, co tylko szczątkowo i nad wyraz nieudolnie oddaje jego fenomen. Na polskiej scenie muzycznej Bukartyk jest bowiem zjawiskiem bezprecedensowym. Wygrał niemal wszystkie przeglądy i festiwale, w których nagradza się przymioty tekstu piosenki. Regularnie pojawia się w line-upie Woodstocku, jest autorem utworu "Z tylu Chmur”, która stała się hymnem polskiego festiwalu. Utwory jego autorstwa wykonują Mietek Szcześniak, Andrzej Krzywy, Various Manx, Stanisław Sojka, Krzysztof Kiljański i Ewelina Flinta.

- Dziękuję ludziom, którym chce się ze mną grać i tym, którym chce się tego słuchać. I jeszcze babci Kazi, która podgląda mnie zza chmurki. Staram się - przyznaje Piotr Bukartyk.

Już 26 kwietnia, o godz. 20.00 artysta wraz z zespołem Szałbydałci wystąpi na deskach cieszyńskiego teatru. Bilety w cenie: 25 zł, 35 zł, 45 zł i 55 zł zakupić można w kasie Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Do każdego biletu widzowie otrzymają zaproszenie na degustację kawy w MokkaCafe oraz Cafe Arkady w Cieszynie.

Organizatorem koncertu jest Agencja Paté Media na czele z pomysłodawcą - Jerzym Tessarem. Portal Gazetacodzienna.pl objął patronatem medialnym to wydarzenie. Już niebawem odbędą się konkursy, w których do wygrania będą bilety na koncert specjalnie dla naszych czytelników.

Więcej informacji o artyście znajdziecie tutaj.

Na koncerty artysty zaprasza Wojciech Mann, a na koncert w Cieszynie - Kabaret Hrabi. Posłuchajcie.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Zapraszam do przeczytania fotoreportażu z koncertu Bukartyk & Szałbydałci w Stodole: :)
http://zatrzymujeczas.pl/blog/item/79-bukartyk-i-szalbydalci-w-stodole

W zeszłym tygodniu Piotr Bukartyk i Szałbydałci dali świetny koncert w warszawskiej Stodole, zapraszam do obejrzenia mojego fotoreportażu z tego wydarzenia:

http://pl.wikinews.org/wiki/Koncert_Piotr_Bukartyk_i_Sza%C5%82byda%C5%82...

uwielbiam gościa -juz przebieram nózkami na odlot w Cieszynie.Bylam na koncercie w Bielsku i było świetnie..

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama