, piątek 1 lipca 2022
Pogrzeb Basów tym razem w Czeskim Cieszynie
W zeszłym roku Pogrzeb Basów odbył się w piwnicy Brackiego Browaru Zamkowego. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Pogrzeb Basów tym razem w Czeskim Cieszynie

SM
Minął rok i znowu przyszedł czas by pochować Basy. Punktualnie o północy zamilknie muzyka, i jedna po drugiej zdjęte zostaną struny z gryfu basów. Ze stołów zniknie tłuste jedzenie, a kondukt muzykantów, grając na skrzypcach oraz goście, paląc pochodnie, symbolicznie odprowadzą basy na miejsce spoczynku. Będzie to początek Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc.

Pogrzeb Basów z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do Cieszyna, na Pogrzebu Basów, przyjeżdżają wtedy kapele z całego regionu, są też muzycy z Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej, jak również z Czech oraz Słowacji. Pożegnanie basów jest bowiem niesamowitą okazją do spotkań z dawno niewidzianymi znajomymi. Rosnąca z każdym rokiem liczba gości, wielokrotnie zmuszała organizatorów do poszukiwania nowych - większych przestrzeni. Podobnie jest w tym roku. - Postanowiliśmy z Kazkiem Urbasiem zrobić imprezę w Czechach w Strzelnicy, jest tu duża sala ze sceną, gości może być nawet 400, a i tak wszyscy się zmieszczą. Co ważne również dla mnie impreza wraca do mojej knajpy, bo mam nadzieję, że Cieszyńska zastąpiła już Targową - informuje Alina Bańczyk, organizatorka 23. Pogrzebu Basów, która zaznacza jednocześnie, że usytuowanie "Pogrzebu..." na styku dwóch miast i państw daje nowe możliwości rozwoju imprezy.

23. Pogrzeb Basów rozpocznie się we wtorek, 4 marca, o godz. 20.00 w Restauracji Cieszyńska (ul. Strzelnicza 256/1, Czeski Cieszyn). Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację biletów. Rezerwacji można dokonać w telefonicznie (+48 502 120 933) bądź mailowo alina.banczyk@wp.pl. Koszt biletu wynosi 60 zł lub 400 koron czeskich. Cena obejmuje wstęp oraz ciepłą kolację, wodę mineralną, smalczyk oraz chleb. W miarę wolnych miejsc bilety będzie można również nabyć przed samą imprezą.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą jest podwójne zaproszenie na "Pogrzeb Basów". Nagrodę ufundowała Alina Bańczyk, organizatorka imprezy.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na adres redakcji prawidłową odpowiedź na pytanie: Gdzie w Cieszynie odbył się pierwszy Pogrzeb Basów?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji) oraz numer telefonu.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w siedzibie redakcji poratlu gazetacodzienna.pl (ul. Bielska 184, Cieszyn).

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin

KONKURS ZAKOŃCZONY! Osoba nagrodzona została poinformowana drogą mailową.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama