, poniedziałek 24 czerwca 2024
Obrazy o Bolko Kantorze
Książka Andrzeja Drobika "Bolko Kantor. Prawy prosty” jest kolejnym świadectwem przypominającym postać Bolko Kantora obok filmowego dokumentu o tym samym tytule, który miał swoją premierę w lipcu tego roku. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Obrazy o Bolko Kantorze

MB
W tym roku miał swoją premierę nie tylko długo wyczekiwany film o Bolko Kantorze, ale także została wydana książka, która przypomina historię tego bezkompromisowego człowieka. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są trzy egzemplarze książki "Bolko Kantor. Prawy prosty” autorstwa Andrzeja Drobika.

"Obraz pierwszy. Adolf Kantor, bokser w życiowej formie. Obraz drugi. Adolf Kantor, żołnierz w swoim żywiole. Obraz trzeci. Bolko Kantor, niemłody już były bokser (…) tłumaczy zasady zawodów, na które przyjechała młodzież ze wszystkich miejscowości Śląska Cieszyńskiego. Obraz czwarty. Bolko Kantor, turysta w podeszłym już wieku, kawał życia już za nim. Obraz piąty. Ławeczka w Ustroniu, na niej Bolko”. Książka Andrzeja Drobika "Bolko Kantor. Prawy prosty” podzielona jest na szereg obrazów-rozdziałów, które przypominają postać sportowca i działacza, Bolko Kantora.

Historia książkowa prezentuje chronologicznie losy Kantora, począwszy od rozwoju jego kariery sportowej, przez udział w walkach pod Monte Casino, wreszcie do wieloletniej, niezłomnej działalności w regionie Śląska Cieszyńskiego, który zawsze był najbliższy jego sercu.

- Ta książka to opowieść o powstaniu i zapomnieniu legendy Bolko Kantora - zapowiada we wstępie książki jej autor, Andrzej Drobik. - To także opowieść o człowieku, który nigdy się nie ugiął, o tym jak przejść przez życie, nie uginając się pod ciężarem porażki, jak dążyć do spełnienia swoich ideałów, choć być może są one skazane na niepowodzenie - dodaje.

Książka podzielona na trzy rozdziały wzbogacona jest o archiwalne fragmenty artykułów z prasy, zdjęcia dokumentujące życie Bolko Kantora, a także komentarze współtwórców tej publikacji, Sławomira Rojka i Bogdana Słupczyńskiego, którzy "pomagali odkrywać legendę na nowo i nosili pamięć o Kantorze przez lata”.

Książka Andrzeja Drobika "Bolko Kantor. Prawy prosty” jest kolejnym świadectwem przypominającym postać Bolko Kantora obok filmowego dokumentu o tym samym tytule, który miał swoją premierę w lipcu tego roku. Twórcami filmu są Andrzej Drobik i Andrzej Duda, a dokument udało się zrealizować m.in. dzięki wsparciu finansowemu darczyńców na jednym z portali crowdfundingowych.

UWAGA! KONKURS!

Zapraszamy do udziału konkursie, w którym do wygrania są trzy egzemplarze książki Andrzeja Drobika "Bolko Kantor. Prawy prosty".

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie: W którym roku miał miejsce debiut bokserski Bolko Kantora?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji) i numer telefonu. Wygrywa trzy pierwsze osoby, które jako pierwsze prześlą prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Udzielenie odpowiedzi w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama